PKW wręczyła zaświadczenia o wyborze do Parlamentu Europejskiego. Nie było m.in. Biedronia

Państwowa Komisja Wyborcza wręczyła w piątek przyszłym europosłom zaświadczenia o wyborze do Parlamentu Europejskiego. Na uroczystości nie zjawili się jednak niektórzy z nich. Zabrakło m.in. Roberta Biedronia, Marka Belki i Janiny Ochojskiej.

W piątek chwilę po godzinie 12:00 w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej rozpoczęła się uroczystość wręczenia przez Państwową Komisję Wyborczą zaświadczeń o wyborze do Parlamentu Europejskiego. Wzięli w niej udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Marek Kuchciński czy wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Po niej zaplanowano część artystyczną, podczas której artystki Filharmonii Narodowej Małgorzata Pańko–Edera (mezzosopran) i Anna Marchwińska (fortepian) wykonały utwory Stanisława Moniuszki.

Zgodnie z Kodeksem wyborczym PKW wręczenie mandatów nie mogło się odbyć później niż 14. dnia od przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Zabrakło m.in. Biedronia i Belki

Jednak nie wszyscy eurodeputowani zjawili się na uroczystości, aby odebrać zaświadczenia. Zabrakło Sylwii Spurek i Roberta Biedronia z Wiosny, a także Elżbiety Łukacijewskiej, Janiny Ochojskiej, Marka Belki, Włodzimierza Cimoszewicza i Radosława Sikorskiego z Koalicja Europejskiej. 

Wybory do europarlamentu 2019. Wybrano 52 eurodeputowanych

W wyborach do Parlamentu Europejskiego wybranych zostało 52 eurodeputowanych. 27 mandatów trafiło do PiS, 22 do Koalicji Europejskiej, a 3 do partii Wiosna Roberta Biedronia.

To liczba zwiększona o jeden mandat w porównaniu do poprzednich wyborów z powodu planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Ponieważ jednak w lipcu, kiedy rozpocznie się kadencja Parlamentu Europejskiego, Wielka Brytania nadal będzie częścią UE, 52 poseł - Dominik Tarczyński z PiS - obejmie funkcję dopiero po brexicie.

Więcej o:
Komentarze (41)
PKW wręczyła zaświadczenia o wyborze do Parlamentu Europejskiego. Nie było m.in. Biedronia
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 15 razy 13

  czy jest w Europie drugi taki kraj zeby tylu ministrów uciekało z rządu do parlamentu europejskiego ? To tylko pokazuje czym dla nich jest polityka i stanowisko, okazją do jak największego nachapania się. Te mendy powinny trafić do gułagu a nie Brukseli

 • def11

  Oceniono 10 razy 10

  Na zdjęciu :
  - aa kwit do kasy jest ? bo wie pan mi się należy

 • Jan Nowak

  Oceniono 11 razy 9

  Nagroda za niekompetencje i nieróbstwo dla sołtysowej. Mandat zaufania od ciemnego ludu karmionego propagandą TVPiS... dostało babsko...

 • jaan-ka76

  Oceniono 9 razy 9

  Jak się okazało, że okładanie i palenie Żyda jest niezgodne z przesłaniem Jezusa, a spowiadanie się u pedofilii nieetyczne, to się zmobilizowali się skutecznie, aby obronić "tradycję" i "chrześcijańskie wartości". Lewaki nie będą im burzyć dobrego mniemania na własny temat.

 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 8

  Nigdy NIE zrozumiem dlaczego PKW wydaje tego rodzaju zaświadczenia tym, którzy usuwali flagę EU, towarzyszącą polskiej fladze od momentu wstąpienia Polski do EU do momentu objęcia władzy przez PiS? Oczywiscie , jeszcze mniej rozumiem tych, którzy ich wybrali.
  Przywrócili flagę EU do łask, gdy mamona zaczęła odgrywać rolę i żądza robienia karier osobistych w Brukseli stanęły na pierwszym miejscu.
  Czy PKW jest już w całości pisowskie, jak niektórzy prawnicy zaprzedani JK, Ziobrze, TK- Przyłębskiej i Dudzie?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 7

  tylko z tego powodu żeby Jenot nigdy nie trafił do PE powinno się wstrzymać brexit i przekonać Brytyjczyków żeby w UE pozostali :-)

 • jerz1444

  Oceniono 14 razy 6

  Myślą, że uda im się uciec przed odpowiedzialnością karną za łamanie konstytucji. Parlament Europejski w takich przypadkach uchyla immunitet. Becia z tą całą szemraną ferajną będzie musiała przyjechać na odsiadkę.

 • vinc.pl

  Oceniono 14 razy 6

  .
  ... czyli jenot zostaje :) ... ufff :) ... a taki angielski ma chopak ...bu ...bu ...buhahah :)
  .
  .
  .
  ... to teraz naziola na warsztat do #REedukacji !!!
  .

 • radek1212

  Oceniono 11 razy 5

  Warto było nosić brożki za cenę dożywotniej politycznej emerytury.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX