Janusz Lewandowski: Zmobilizowali się wyborcy, ulegający pedagogice plebanii i telewizji Kurskiego

- Jeżeli ktoś dziś udaje mądralę czy wróżbitę, znając już wyniki, to chciałbym powiedzieć, że mało kto przewidywał, że tak będzie. Nastąpiło coś, czego nikt nie przewidywał, czyli konserwatywne przebudzenie wsi - stwierdził Janusz Lewandowski w Porannej rozmowie Gazeta.pl.

Gościem Łukasza Kijka w Porannej rozmowie Gazeta.pl był Janusz Lewandowski, europoseł Koalicji Europejskiej. Polityk skomentował m.in. wynik KE w wyborach do europarlamentu, którym - jak przyznał - wielu było zaskoczonych.

- Zmobilizowała się ta część społeczeństwa, głównie na wsi, która ulega pedagogice plebanii, i telewizji Kurskiego. W tej pedagogice było bardzo dużo niechęci wobec tego, co nowe. To toksyczny osad w głowach ludzi, tym bardziej że jako kraj drenażu mózgów jesteśmy skazani na to, że będziemy prędzej czy później krajem nie emigracji, ale imigracji - stwierdził Janusz Lewandowski. - Nie można wytwarzać takiego klimatu, który jest codziennie podprogowo lub wprost wytwarzany w Polsce: "obcy oznacza zagrożenie" - zaznaczył.

Janusz Lewandowski opowiedział również o planach dotyczących Koalicji Europejskiej, a także odniósł się do ambicji PiS w Parlamencie Europejskim.

Więcej o:
Komentarze (144)
Janusz Lewandowski: Zmobilizowali się wyborcy, ulegający pedagogice plebanii i telewizji Kurskiego
Zaloguj się
 • chimi-churi

  Oceniono 15 razy 9

  Lewandowski od rzeczy gadacie. O ile starsi ludzie mogą łykać co im TVP podaje, bo Wiadomości oglądają od kilkudziesięciu lat niezależnie od ich przekazu, to młodzi ludzie już niekoniecznie. Nie znam osobiście nikogo w wieku 20-40 oglądającego Wiadomości.... A tym bardziej słuchającego co ksiądz mówi z ambony. Zła analiza sytuacji droga opozycjo.

 • alfalfa

  Oceniono 24 razy 8

  Nie wydaje mi się, żeby dobrą metodą na zdobywanie poparcia było obrażanie elektoratu.
  A.

 • sertoriusz1

  Oceniono 7 razy 7

  Tę diagnozę z propagandą TVP i kk, to akurat my wszyscy znamy i nie potrzeba do tego wywodu żadnego Pana Lewandowskiego. O kiełbasie wyborczej też już wiemy. Natomiast Pan Lewandowski może byłby uprzejmy wypowiedzieć się na inny temat, na przykład czemu KE praktycznie nie robiła kampanii wyborczej, kiedy PiS w tym czasie dosłownie gryzł trawę? Wraz ze wszystkimi znajomymi zadawaliśmy sobie to pytanie przed wyborami. Było parę bilbordów, i co? To wszystko? Czego w ogóle KE się spodziewała? Że nauczyciele i bracia Sekielscy załatwią za nich całą robotę? Jedyne co ewentualnie byli w stanie zrobić, to chyba przekonywać już przekonanych. Naprawdę wierzyli, że to wypali? Odkleili się od rzeczywistości, ot co.

 • stareradio

  Oceniono 8 razy 6

  Niewiele jest śmieszniejszych rzeczy niż polityk po krytykujący wpływy kosciola. Słusznie, są za wysokie. To po co im je daliście?

 • aalliiccee

  Oceniono 7 razy 5

  Trzeba było, Panie Lewandowski, objechać Kaszuby wzdłuż i wszerz, głosząc mądre, światłe słowa i zachęcając ten "lud ciemny" do detoksyzacji swoich umysłów na rzecz stanowisk dla waszego stronnictwa

 • hana_gd

  Oceniono 8 razy 4

  Historia "Komorowskiego" niczego ich nie nauczyła. PIS robi tytaniczną pracę, a nasi siedzą na walizkach i czekają na wyjazd do Brukseli. Ludzie, zacznijcie w końcu myśleć i weźcie się do pracy!!! Przestańcie napadać na kobietę z Cisnej, bo takie zachowanie panów z PO to obciach, po waszemu "wieśniactwo". Paniczyki z miasta... Pan Lewandowski oprócz ogromnych (chyba największych) banerów w Trójmieście, chyba też się nie przepracował w czasie kampanii.

 • ryszard1955

  Oceniono 6 razy 4

  Wyborcy PiS-u niczemu ne ulegali! Politycy i telewizja państwowa mówiła im to co oni myślą i co chcieli usłyszeć. Na pewno nie chcieli słuchać o łamaniu praworządności, bo w państwie praworządnym nie można nic załatwić po znajomości ani kombinować.

 • sertoriusz1

  Oceniono 8 razy 4

  Na tle tych tłustych kotów pis prezentuje się jak tytani pracy.

 • westgreg

  Oceniono 10 razy 4

  Pan komisarz ma całkowitą rację. To nie działania KE były przyczyną jej przegranej. To wyborcy źle wybrali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX