Patryk Jaki doniósł na satyryczny "Sok z Buraka" do prokuratury. "Było lewe finansowanie"

Patryk Jaki złożył doniesienie na satyryczny profil na Facebooku "Sok z Buraka". Zarzucił twórcom strony, że korzystają z "lewego finansowania". Na pytanie, skąd o tym wie, stwierdził, że niektóre treści wyświetlane podczas kampanii wyborczej zostały oznaczone jako "sponsorowane", co podczas kampanii wyborczej powinno być zarejestrowane.

Patryk Jaki o doniesieniu na "Sok z Buraka" do prokuratury poinformował na antenie RMF FM. Wiceminister sprawiedliwości powiedział, że doniesienie złożył "już jakiś czas temu". - Teraz szykuję kolejne działania, które są absolutnie konieczne. Chcę powiedzieć, że każdy, kto oglądał "Sok z Buraka" wie, że codziennie jest tam nieprawdopodobna ilość fejków, kłamstw, manipulacji - powiedział Jaki.

Jaki składa doniesienie na "Sok z Buraka". Mówi o "lewym finansowaniu"

Robert Mazurek, który prowadził rozmowę w RMF FM, zauważył, że "wszyscy o tym wiedzą i taki jest urok tego facebookowego konta". - Ja mam wrażenie, że wiele osób o tym nie wie, że to jest po prostu manipulacja. Dodatkowo powstają podobne konta, które mogą prowadzić te same osoby, które były w sposób lewy finansowane podczas kampanii np. samorządowej - odpowiedział na to Jaki. Dodał, że według niego "było lewe finansowanie" strony, ale to, kto konkretnie ją finansuje, ma zbadać prokuratura.

Zapytany, skąd wie o niezgodnym z prawem przepływie pieniędzy, Jaki stwierdził, że "były linki oznaczone, jako sponsorowane. czyli ktoś płacił za tę reklamę, a podczas kampanii wyborczej trzeba to rejestrować, to nie było rejestrowane". Następnie poinformował, że przygotowuje działania cywilne, "które będą bolały dla ludzi, którzy prowadzą tego typu fejki".

Jaki o "Soku z Buraka": Kto obserwuje ten profil, niech się zastanowi

- Jeszcze raz chcę powiedzieć: najwyższy czas skończyć z fejkową polityką w Polsce. Codziennie pojawiają się tam nieprawdziwe informacje, w które ludzie wierzą i najwyższy czas z tym skończyć. Przy okazji, korzystając z tego, że jestem w tym studiu, każdy kto obserwuje ten profil i podaje dalej te informacje niech się zastanowi - powiedział wiceminister i europoseł.

O doniesienie Jakiego na "Sok z Buraka" zapytaliśmy prokuraturę. Czekamy na odpowiedź.

Więcej o:
Komentarze (390)
Patryk Jaki doniósł na satyryczny "Sok z Buraka" do prokuratury. "Było lewe finansowanie"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 185 razy 177

  "Jeszcze raz chcę powiedzieć: najwyższy czas skończyć z fejkową polityką w Polsce. Codziennie pojawiają się tam nieprawdziwe informacje, w które ludzie wierzą i najwyższy czas z tym skończyć."

  Zamkną TVP ?

 • amtis

  Oceniono 91 razy 85

  "- Jeszcze raz chcę powiedzieć: najwyższy czas skończyć z fejkową polityką w Polsce. Codziennie pojawiają się tam nieprawdziwe informacje, w które ludzie wierzą i najwyższy czas z tym skończyć. "
  Ło matko, LIKWIDUJĄ TVP?!!

 • feldkuratkatz

  Oceniono 80 razy 76

  Sok z buraka mu przeszkadza. Korupcja wyborcza mu nie przeszkadza. Lewe finansowanie ze środków PCK również jest OK.

 • dupazbita

  Oceniono 79 razy 73

  A tvpis to jak jest finansowane? Może pan Jaki też zainteresuje się tą sprawą?

 • kemor234

  Oceniono 66 razy 62

  "...każdy, kto oglądał "Sok z Buraka" wie, że codziennie jest tam nieprawdopodobna ilość fejków, kłamstw, manipulacji - powiedział Jaki".
  Panie Patryku, czy mógłby Pan przy zastosowaniu podobnych kryteriów, spróbować ocenić TVP ???
  Bo wie Pan, może się mylę ale widzę wiele podobieństw, jak czytam te paski nieszczęsne ...

 • newjerseyvulcan

  Oceniono 67 razy 61

  Sam burak doniosl

 • B O

  Oceniono 57 razy 51

  Sponsorowane, bo autor posta płacił 10 złotych za promowanie go i w związku z tym większe zasięgi, połmózgu.
  Przykro mi, tym razem to nie Soros i Żydomasoni, nie dostaniesz Orderu Orła Białego za odkrycie tego "przekrętu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX