Oferował 100 tys. zł za zabójstwo Zbigniewa Ziobry. Prokuratura poszukuje handlarza dopalaczami

28-letni Jan S., handlarz dopalaczami, jest poszukiwany w związku ze zleceniem zabójstwa ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry - podaje "Rzeczpospolita". Morderstwo szefa resortu zlecił swojemu współpracownikowi, sugerował, by Ziobro zginął np. w wybuchu bomby lub otrucia.

Dolnośląski Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo w sprawie podżegania do zabójstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry - podaje "Rzeczpospolita". Zabójstwo ministra miał zlecić 28-letni Jan S., który w maju 2018 r. został zatrzymany w Holandii za handel dopalaczami. Po wyjściu z aresztu zapadł się pod ziemię.

Jana S. miały zdenerwować wypowiedzi Zbigniewa Ziobry z jesieni 2018 r. mówiące o walce z handlem dopalaczami w internecie. Z informacji "Rz" wynika, że Jan S. właśnie dzięki internetowi zarabiał ogromne pieniądze. Zabójstwo Ziobry miał zlecić swojemu współpracownikowi, oferował za to 100 tys. zł. Proponował, by zabić ministra za pomocą - jak za orzeczeniem sądu podaje dziennik - "materiału wybuchowego, substancji powodującej zapaść krążeniową, trucizny i radioaktywnego pierwiastka oraz sposoby powodujące śmierć - w postaci obrażeń ciała powodujących wykrwawienie". 28-latek miał też podżegać do zamordowania jednego z prokuratorów.

Wobec Jana S. został wydany europejski nakaz aresztowania. Sprawa wyszła na jaw, bo niedoszły morderca zachował internetową korespondencję z 28-latkiem.

Więcej o:
Komentarze (177)
Oferował 100 tys. zł za zabójstwo Zbigniewa Ziobry. Prokuratura poszukuje handlarza dopalaczami
Zaloguj się
 • shtalman

  Oceniono 75 razy 63

  Hahaha, teraz Jaki musi kosztować każdej potrawy bo Zero boi się że go otrują

 • franekzjanek

  Oceniono 50 razy 40

  .
  Napięcie trzeba tworzyć .... kolejny krok do konsolidacji wyborców
  .

 • meki_majcher

  Oceniono 39 razy 33

  Buuuuuuchachachachaaaa Tego jeszcze nie grali. Ziobro, nieugięty szeryf, pogromca przestępczości... Tylko kto w to uwierzy? Zamach? Zlecenie zabójstwa? Prymitywna pisowska prowokacja, ciekawe Jaki kretyn wpadł na ten genialny pomysł ? ;)

 • cezar85

  Oceniono 40 razy 30

  czyżby na zlecenie matołusza?

  podobno można tanie grunty kupić od proboszcza za setkę

 • curious

  Oceniono 28 razy 22

  Buahaha ale ściema! Ziobro chyba sobie chce sondaże podpompować.

 • iimpala

  Oceniono 22 razy 20

  ziobry!!!???
  dziwne...baaardzo dziwne...
  rozumiem, że kurdupla ...ale ziobry? a co by to dało? pytanie takie mam? zawsze znajdzie sie inny przydupas pt. "zero". No...moze mniej czrwieniący sie...i mniej skrzeczący na wiecówkach. Ale żeby od razu zabijac za rumieńce i skrzek? nie...to raczej nie u nas.
  Wymysl cuś innego, zero. Czy tam inny kurdupel....
  Ciemny lud może to kupi al;e "myslacy" raczej nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX