Schetyna zasugerował, że wygraną w Cisnej dali "ludzie napływowi". Europosłanka odpowiada szefowi

Cisna to jedyna gmina na Podkarpaciu, w której koalicji udało się pokonać PiS. Jednak według szefa PO ten wynik to zasługa "ludzi z zewnątrz, napływowych". Elżbieta Łukacijewska, która zdobyła mandat na Podkarpaciu z list KE, postanowiła zwrócić uwagę Schetynie.

Informowaliśmy już na Gazeta.pl o gminie Cisna na Podkarpaciu, jedynej, gdzie Koalicji Europejskiej udało się pokonać Prawo i Sprawiedliwość. Temat gminy trafił też do szefa PO Grzegorza Schetyny, jednego z liderów Koalicji Europejskiej.

Schetyna postanowił wystawić własne wyjaśnienie na ten przypadek. Jak stwierdził na Twitterze, wynik zapewnili ludzie "napływowi".

Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia

- stwierdził Schetyna. Stosunkowo lakoniczna wypowiedź sprawiła, że głos zabrała kandydatka KE właśnie na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska, która zdobyła mandat europosłanki i to z 10. miejsca na liście. Wcześniej była zresztą wójtem gminy Cisna, ma też długi staż w strukturach Platformy Obywatelskiej - dołączyła do PO w 2001 roku.

Europosłanka do Schetyny: To nie ludzie z zewnątrz. Wszyscy są swoi

Łukacijewska zwróciła się do Schetyny tymi słowami:

Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie "ludzie z zewnątrz", tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że mieszkam w Cisnej i dziękuję wszystkim moim sąsiadom za oddane głosy na Koalicję Europejską... Na pewno idziemy po więcej!

Elżbieta Łukacijewska, jeszcze przed tym, jak odpowiedziała Schetynie, podsumowała swoją kampanię wyborczą. Jak wyliczała, przejechała 6 tys. kilometrów, odwiedziła ponad 60 miejscowości, odbyła 43 konferencje prasowe. Mówiła też:

Ludzie wyrażali potrzebę takich bezpośrednich spotkań z wyborcami. Dlatego apeluję do wszystkich swoich kolegów, aby się tego nie bali. Ludzie tego potrzebują
Więcej o:
Komentarze (303)
Wybory do europarlamentu 2019. Fenomen gminy Cisna. Elżbieta Łukacijewska odpowiada Grzegorzowi Schetynie
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 125 razy 111

  a może by tak, to panią z Cisnej zrobić szefem PO zamiast napływowego w Warszawie Schetyny?
  pomyślcie liberałowie,, zanim Grzesiu was w niebyt wciągnie

 • 99venus

  Oceniono 56 razy 52

  Panie Schetyna,niech pan chociaż nie otwiera usta i nie wypowiada kolejnych głupot.Wyczerpał pan już swój limit czasu-pora odejść.

 • oloros11

  Oceniono 64 razy 50

  pokazala imjedna z przyczyn porazki - Grzesiu trzeba chodzic od drzwi do drwi - jak sie nie ma TV jak sie niedaje 1000 plus to trzeba isc do ludzi
  a to jest cholernie ciezka robota
  ty i twoi ludzie do tego sie nie nadaja
  a takiej robocie gierki partyjne sie nie spradzaja -

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 56 razy 48

  Jezu Chryste. Przewodniczący Schetyna to jednak kawał, przepraszam za wyrażenie, kretyna. Z tym facetem u steru PO - PiS może spać spokojnie.

 • cozano

  Oceniono 41 razy 35

  Wielu politykom to by się przydało, więcej bezpośredniego kontaktu z ludźmi, mniej gwiazdorzenia w TV.

 • jarsza

  Oceniono 37 razy 31

  Kretyn ten Schetyna żadnych wniosków - znowu chrzani głupoty. Z takim "liderem" nie wróże sukcesów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX