Poseł PSL: Koalicja Europejska to projekt, który zakończył się z dniem wyborów

- Koalicja Europejska to projekt, który zakończył się z dniem wyborów, bo na to się umawialiśmy - mówił w Gazeta.pl Piotr Zgorzelski z PSL. Wyjawilł też, że PSL ma "co najmniej trzy drogi" na swoją przyszłość w polityce.

Wybory do europarlamentu zakończone, a w Koalicji Europejskiej przyszedł czas na rozliczenia. Kto zyskał, a kto stracił? Przyszłość samej KE jest niepewna, zwłaszcza że Polskie Stronnictwo Ludowe najpewniej opuści koalicję. Piotr Zgorzelski z PSL, pytany w Gazeta.pl o taki scenariusz, odparł:

Koalicja Europejska to projekt, który zakończył się z dniem wyborów, bo na to się umawialiśmy

Dalej Zgorzelski wskazał, że PSL ma teraz trzy drogi, którymi może pójść do wyborów parlamentarnych. Samodzielnie, w dotychczasowej formule (czyli w KE) albo by wokół PSL powstało "umiarkowane centrum, chadeckie".

Więcej o:
Komentarze (60)
Wybory do europarlamentu 2019. Piotr Zgorzelski: Koalicja Europejska zakończyła się z dniem wyborów
Zaloguj się
 • alfred.ziemniak

  Oceniono 10 razy 8

  Wy chłopi zawsze jesteście roszczeniowi, zawsze pyszczycie, narzekacie i mącicie. powinniście robić łaskę że was do tej KE wzięli, wasze poglądy sa ze średniowiecza, jesteście jak pis. Pazerni i zabobonni, idzie sami, i do piachu.

 • oko2009

  Oceniono 10 razy 8

  PSL jak zwykle marudzi. Niech startują sami. Jestem pewien, że do sejmu się nie załapią. Wieś ich olała równo kiedy zobaczyła, że dla nich najważniejsze są synekury i stanowiska. No i oczywiście obrona kapłanów pedofilów.

 • ggchmiel

  Oceniono 7 razy 7

  Trzy drogi:
  1) przyłączamy się (jesteśmy zjadani) do PiSS
  2) wzorem SLD (dzięki uprzejmościp. Millera) nie ma nas w polityce
  3) rozwiazujemy sie i bierzemy sie do jakiejs sensownej roboty ( niewykonalne, bo większość nigdy nie pracowała i nie wytworzyła niczego)

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 7

  PSL najblizej do pisu - przez chwile bedzie tam przystawka i sie skonczy -

 • poszlazimadomorza

  Oceniono 9 razy 7

  Wierchuszka PSL to zakłamanie , obłuda, kolesiostwo w sumie to SITWA. Tam jest tak samo jak w PiS. Niech idą w diabły i krzyż im na drogę (powiedzenie ludowe) . Nawet w piłce ręcznej nie ma tak utalentowanych obrotowych jak w PSL Oni tylko o stołki i o kasę dla siebie walczą. Kiedy te e-geniusze zrozumieją, że ich na wsi praktycznie nie ma. Jak wyjdą z koalicji to jak mi Bóg miły odwrócę się od tych "naprawiaczy" . Od wszystkich z tej tzw Koalicji Europejskiej. Namawiał będę wszystkich z Rodziny i znajomych aby zrobili to samo. W końcu czy jako pokolenie spłacałem długi Gierka. Jak młodzi nie pojmą , że czeka ich to samo to już ich sprawa.
  Wczoraj zrobiłem taką analizę.
  Rodzina chłopska z trojgiem dzieci. Gospodarstwo 15 hektarowe,
  Rodzina dziś od państwa (nie od PiS ale od szczodrego PiS) otrzymuje miesięcznie 1500 zł pewnej forsy co rocznie daje 18000 zł rocznie. Zysk na jednym tuczniki to kwota od 8-85 zł Trzeba wyhodować 166 tuczników że by uzyskać 18000 zł. I to nie jest pewny pieniądz. Tzw "świńskie górki" występują częściej niż np: górki bydła. Dziwicie się, że wieś głosuje na PiS, a olewa PSL.

 • bog43

  Oceniono 8 razy 6

  od kiedy obserwuję PSL , to wejście do koalicji było ich jedyną sensowną decyzją . Ale cóż , chłop ma swój specyficzny sposób myślenia , weźmy choćby takiego Kłopotka , ten gość to niemal wzór tego co mam na myśli , może skończyć Oksford a z lakierek i tak słoma wystaje .

 • izk-3

  Oceniono 5 razy 5

  pytanie zasadnicze - co samo psl osiągnie?? co zrobiło żeby KE wygrało?? czy tylko się wiozło?? a teraz dziewice orleańskie skrzywdzone bo im się wsi do pisu zniechęcić nie udało?? a może wręcz przeciwnie to był ten koń trojański KE?? tak to teraz wygląda że psl to następna przystawka pisu bo z nimi im bliżej do koryta za wszelką cenę - Panie i Panowie z KE bierzcie się do roboty - przewietrzcie ciut swoich vipów, postawcie na nowe twarze i przegrana bitwa nie świadczy o przegranej wojnie - wspólnie, szerokim gronem i zjednoczeni macie szansę na powrót normalności i rozliczenie kaczyzmu - czyli uratowanie od prlbis

 • tadian

  Oceniono 7 razy 5

  Lepiej przegrac z mądrymi niz wygrac z januszami suwerenami.patologią.i nieukami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX