Ona wygrała na terenie PiS, on przeskoczył Brudzińskiego. "Nie ma żadnych bastionów PiS"

Bartosz Arłukowicz i Elżbieta Łukacijewska to kandydaci KE, którym udało się wejść do europarlamentu. Obydwoje podkreślają, że za ich sukcesem stoją przede wszystkim spotkania z wyborcami i objazd regionu. - Nie ma żadnych bastionów PiS - deklaruje Arłukowicz.

Koalicja Europejska w skali całej Polski przegrała z PiS wybory do europarlamentu, ale są przypadki, gdy nawet na trudnym dla opozycji terenie, czyli Podkarpaciu, politykom KE udawało się wygrywać. Nawet z 10. miejsca na liście.

Właśnie takie, ostatnie miejsce na liście podkarpackiej, przypadło wieloletniej europosłance PO Elżbiecie Łukacijewskiej, która w PE zasiada od 2009 roku. Podczas konferencji prasowej, dziękując wyborcom i gratulując kandydatom PiS z tego terenu, podsumowała swoje działania z czasów kampanii.

Europosłanka PO do kolegów: Nie bójcie się ludzi. Stawiajcie na kobiety

Jak wyliczała, przejechała 6 tys. kilometrów, odwiedziła ponad 60 dużych miejscowości, odbyła 43 konferencje prasowe, przez ten czas rozdając 30 kilogramów krówek. Zwróciła się też do swoich kolegów z taką odezwą:

Ludzie wyrażali potrzebę takich bezpośrednich spotkań z wyborcami. Dlatego apeluję do wszystkich swoich kolegów, aby się tego nie bali. Ludzie tego potrzebują.

Elżbieta Łukacijewska wystosowała też przesłanie do szefostwa, by częściej stawiało na kobiety w polityce: - Mam takie przesłanie: szefostwo powinno zasięgać rady kobiet. My czujemy nastroje ludzkie i wiemy, co jest potrzebne ludziom i wiemy, jak robić kampanie wyborcze, jak oczekują tego wyborcy.

Arłukowicz: Nie ma żadnych bastionów PiS

Na aktywną kampanię wśród potencjalnych wyborców postawił Bartosz Arłukowicz z PO, który startował z 2. miejsca z list Koalicji Europejskiej. Arłukowicz miał najwyższy wynik w okręgu nr 13 (zachodniopomorskie i lubuskie) - prawie 240 tys. głosów, gdy jedynka PiS, szef MSWiA Joachim Brudziński uzyskał około 185 tys.

W rozmowie z NaTemat Arłukowicz opowiadał, że postawił na ciężką pracę w terenie i spotkania z wyborcami, a co więcej - na autentyczność.

Pokazywać się takim, jakim się jest. Można to zobaczyć w naszych materiałach z kampanii na Facebooku i Twitterze. Gdy byłem zmęczony, to byłem zmęczony, a nie wystrojony przed obiektywem. Gdy byłem w nerwie, to nie ukrywałem, że jestem w nerwie

- opowiadał portalowi Bartosz Arłukowicz, który w mediach społecznościowych swoją kampanię okraszał hasztagiem: #BartekTeam, promując się także "Planem Arłukowicza", zakładającym m.in. powszechność dostępu do procedury in vitro.

Jeszcze obecny poseł PO powiedział również, że nie jest w stanie zliczyć, ile wsi w tym okręgu odwiedził razem ze swoimi ludźmi. Arłukowicz twierdzi też: - Nie ma żadnych bastionów PiS. Są ludzie, którzy głosują na tę partię.

Sporo miejsca w wywiadzie z NaTemat Arłukowicz poświęcił swoim współpracownikom, od analityków, po wolontariuszy, którzy pomagali mu w wygranej.

Więcej o:
Komentarze (117)
Wybory do europarlamentu. Kandydat PO przeskoczył Brudzińskiego. "Nie ma bastionów PiS"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 17 razy 13

  Szacun dla tej pani za pracę którą włożyła. Załapać się z ostatniego miejsca i to w podkarpaciu to jest coś.

 • fervex.adult

  Oceniono 8 razy 8

  I to jest wlasnie powod dla ktorego wygral PiS. Szydlo objezdzila chyba wszystkie gminy w swoim obwodze, Kaczynski tez byl ciagle "w terenie". Kampania wyborcza PiSu coraz bardziej przypominaja te w Stanach. Zaloze sie ze to za sprawa Bielana. Warto zeby opozycja sie tej strategii przyjrzala jesli chce wygrac na jesieni. Poki co Bielan jest ciagle o jeden krok do przodu.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 20 razy 8

  Patrząc na histeryczne wpisy troli PiS to 40% KE ich strasznie boli😂. Nie ma się co dziwić 6% przewagi PiS po rozdawnictwie miliardów i kłamstwach TVPiS oraz milionach na kampanie wyprowadzonych z budżety państwa wyglada słabo, jest realne do pobicia. Raptem realnie przyrosło im 2% głosów w stosunku do wyborów 2015😂😂.

 • marywil2012

  Oceniono 18 razy 8

  sure thing. było mówione od miesięcy. pis da się wykurzyć, ale trzeba jednak więcej obecności w terenie. tam się dopiero tworzy leaderów. okres letni to całkiem dobry czas na takie wizyty. do roboty panie panowie. prawdziwa walka z pisem przed nami.

 • josner

  Oceniono 28 razy 8

  Lubuskie i zachodniopomorskie nigdy nie było i mam nadzieję, że nigdy nie będzie bastionem PiS.
  Tu ludzie są przedsiębiorczy jak w Wielkopolsce i nie tak łatwo ich przekupić pięcioma stówami.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 10 razy 6

  W samo sedno!!!! Dokładnie. Przedstawicieli Koalicji Europejskiej nie było w wielu gminach. Ani spotkania, ani plakatu!!! To jeden z podstawowych wniosków na kampanie do Sejmu na jesień!!! Każda gmina, każde sołectwo mysi być objechanie przez ludzi Koalicji Europejskiej. Normalnych z krwi i kości. Aby ludzie tam zobaczyli ze maja do czynienia z normalnymi sympatycznymi ludźmi. Żywy kontakt wyeliminuje kłamstwa i brednie TVPiS. Dlatego listy musza tworzyć wewnętrzną konkurencję. Żadnego pierdzenia w stołki na odległość, ludzie na wsiach czuja się docenieni kiedy się do nich przyjeżdża i normalnie rozmawia .

 • next-mcgyver2

  Oceniono 13 razy 5

  Grill i festyn w każdej gminie organizowany przez opozycję na wschodzie i południu Polski. Jakaś dawka alkoholu. Bezpośrednie spotkania z wyborcami na miejscu i przekonywanie do swoich racji. Trzeba pokazać, że jest inna rzeczywistość niż ta pisowska w TVP. Nawet jak pogonią widłami, trzeba przekonywać, ale prostym słownictwem. Innej drogi nie widzę.
  Bo miasta już są przekonane, nie tam trzeba szukać wyborców.

 • marek.usc

  Oceniono 15 razy 5

  jechałem ostatnio przez Kieleckie ale nie jakąś tam główną drogą tylko tzw wiochami, byłem w szoku że w Polsce są takie dziury to już nie chcę myśleć co jest na podkarpaciu. No i dzisiaj patrzę na mapkę poparcia, jak powiaty głosowały. No i właśnie te dziury najbardziej popierają PiS... ciężko to komentować

 • rabbitt

  Oceniono 5 razy 3

  Oczywiście,że nie ma żadnych bastionów PiSSu,to rezerwaty dla idiotów !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX