Robert Biedroń: Wiosna wystartuje samodzielnie w wyborach do parlamentu. "Nie ma innych scenariuszy"

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Robert Biedroń zapowiedział, że Wiosna zawalczy samodzielnie o mandaty w polskim parlamencie. Kolejne wybory w Polsce odbędą się jesienią.

Przypomnijmy, że w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego Wiosna otrzymała 6,06 proc. głosów. Oznacza to, że partia Roberta Biedronia wyśle do Brukseli trzech europosłów. Mandat do Europarlamentu otrzymali Robert Biedroń, Sylwia Spurek oraz Łukasz Kohut.

Robert Biedroń: Wiosna pójdzie w kolejnych wyborach sama

- To jest początek naszej drogi. Ruszamy w kolejny etap kampanii wyborczej do jesiennych wyborów. Wiosna pójdzie w tych wyborach sama. Obok Koalicji Europejskiej, obok Prawa i Sprawiedliwości, będziemy tą trzecią siłą polityczną, która wspierając wszystkie siły prodemokratyczne, jest przekonana, że konstytucyjny zapis o pluralizmie partii politycznych, o wolności wyborów, powinien być przestrzegany - powiedział Robert Biedroń.

Lider Wiosny zaznaczył, że formuła Koalicji Europejskiej "nie do końca się sprawdziła", jednak jego partia kibicuje formacji prowadzonej przez Grzegorza Schetynę. Zaapelował także, żeby uszanować wybór Wiosny o samodzielnym starcie w jesiennych wyborach.

- Apelujemy, żeby szanowano wybór prawie miliona Polek i Polaków, którzy oddali głos na Wiosnę. W Polsce i Europie potrzebna jest postępowa siła, która ma wartości, których nie reprezentują inne partie. Na tym polega demokracja - powiedział Robert Biedroń.

Wiosna wystartuje samodzielnie w jesiennych wyborach. Czy Robert Biedroń będzie jej liderem?

Szef partii Wiosna został zapytany przez dziennikarzy, czy w wyborach do Parlamentu będzie startował z Warszawy. Robert Biedroń odpowiedział, że za wcześnie na takie deklaracje. 

- Stworzymy najlepszą z możliwych list, tak, żeby wiosenne jaskółki zawitały nie tylko do Parlamentu Europejskiego, ale także, za kilka miesięcy, do polskiego parlamentu - powiedział.

Wciąż nie wiadomo, czy Robert Biedroń przyjmie mandat do Europarlamentu, choć podczas dzisiejszej konferencji nazwał siebie "europosłem z Warszawy". Jeżeli zrezygnuje z mandatu europarlamentarzysty, jego miejsce zajmie prof. Monika Płatek, która uzyskała drugi wynik z list Wiosny w okręgu nr 4. 

Więcej o:
Komentarze (252)
Robert Biedroń: Wiosna wystartuje samodzielnie w wyborach do parlamentu. "Nie ma innych scenariuszy"
Zaloguj się
 • munaciello

  Oceniono 57 razy 31

  I słusznie.
  Nie ma sensu wiązać się z kimś tak bezpłciowym jak Grzegorz Schetyna.

 • jezierskiadam

  Oceniono 64 razy 28

  Tylko Wiosna szczerze obiecuje powstrzymanie politycznej ekspansji Kościoła Katolickiego.

 • vanlig

  Oceniono 31 razy 19

  Ma rację. Tylko w ten sposób Wiosna zachowa swoją tożsamość. Koalicja ma potężną wadę - jedyne, co łączy koalicjantów to obrona demokracji i anty-PIS. Niby dużo, a jednak za mało, bo po odsunięciu PISu od władzy (oby!) trzeba przejąć Państwo i nim zarządzać, a na to trzeba mieć plan.

 • lew131313

  Oceniono 25 razy 15

  I bardzo dobrze! Żadnych koalicji jeśli chcecie być dalej wiarygodnymi.
  Ja na was głosuję!

 • zebrzec

  Oceniono 37 razy 11

  Robert, mniej narcyzmu i megalomanii a nie będzie żle.. do przodu! :)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 36 razy 10

  brawo panie Robercie, powoli ale skutecznie należy z tego azjatyckiego kraju robić Europe, dziś jest to 6% jutro 10% a za kilka lat większość w sejmie i koniec klechistanu i zadupia z zaboru rosyjskiego

 • puuchatek

  Oceniono 26 razy 6

  Powinny powstać DWIE duże koalicja opozycyjne: "liberalna" (nazwa umowna - PO, PSL, Nowoczesna etc.) oraz lewicowa (Wiosna, SLD, Razem etc.). Wtedy byłyby szanse na pokonanie PiS - bo nawet gdyby PiS miał najwięcej głosów, to te dwie koalicje ŁĄCZNIE bo go przebiły.

  Ale nie.

  Ego pana Biedronia, ego pana Zandberga - będzie pierdyliard lewicowych partyjek. A jeszcze PSL odejdzie z obecnej KE - i PiS będzie miał większość konstytucyjną.

  WTEDY się obudzicie. Tylko wtedy już będzie za późno…

 • ps11111ps

  Oceniono 16 razy 6

  Jedyna opcja to stworzyc jeden wspolny techniczny blok, ale w ramach tego bloku niech kazda partia prowadzi wlasną kampanię

  Bo jak widac po ostatnim przykładzie wspólna kampania pod szyldem KE nie ma żadnego sensu. Zero ikry, zero pomysłu, zero przesłania. Nie było nic co ich łączyło, więc ograniczyli się do wspólnego nienawidzenia PiS. Brak pozytywnego przekazu

 • poppers68

  Oceniono 5 razy 5

  Piszecie, że tylko Wiosna może powstrzymać kolejną kadencję PIS - NIBY JAK? 3 MANDATAMI BO TAKI JEST WYNIK NIEDZIELNYCH WYBORÓW?
  W lutym 2019 po pojawieniu się Wiosny, poparcie wynosiło wg. różnych sondaży 10-13 %.
  W maju 2019 Robert i Jego ludzie dostali 6 %
  W sierpniu będzie 3% ? W październiku 1,5 %?
  Na to wygląda biorąc pod uwagę rytmikę % poparcia.
  Obecnie, Robert robi naprawdę dobrą robotę dla..... PIS. I jak tak dalej będzie, to mamy PIS na kolejne 4 lata jesienią. Bravissimo!
  I naprawdę - Schetyna z mojej bajki nie jest a i przegrana KE + W ( jeśli liczymy demokratyczne formacje total ) OKAZAŁA SIĘ WBREW LAMENTOWI DZIENIKARZY, NAPRAWDĘ MINIMALNA.

  To powinno nam wszystkim dać do myślenia.
  I naprawdę, czy dziennikarze zapomnieli, że obecne PIS TO TEŻ KOALICJA ( PIS, SOLIDARNA POLSKA, GOWIN ETC?).
  My po prostu musimy mieć jeszcze szerszą koalicję. Więc naprawdę Robert - daj sobie spokój z tymi okrzykami na wyrost......czas działać razem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX