Beata Szydło pytana o dymisję Czerwińskiej: "To są decyzje pana prezesa... pana premiera"

Beata Szydło została zapytana o rekonstrukcję rządu i o pogłoski na temat planów odwołania Teresy Czerwińskiej ze stanowiska minister finansów. - To są wszystko decyzje pana prezesa... - odpowiedziała i natychmiast się poprawiła: pana premiera. Szydło przyznała też, że Jarosław Kaczyński osobiście pogratulował jej najwyższego w skali kraju wyniku w wyborach do europarlamentu.

Beata Szydło w rozmowie z Beatą Lubecką w Radiu Zet skomentowała sukces PiS-u i swój wynik w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na byłą premier, która startowała jako"jedynka" w Małopolsce, zagłosowało najwięcej wyborców w kraju. - Wynik jest dużo lepszy niż liczyliśmy. Pan prezes pogratulował mi tego wyniku. Jestem wdzięczna za każdy głos, który otrzymałam - powiedziała Szydło.

Szydło o rekonstrukcji rządu: To są decyzje pana prezesa... pana premiera

Była premier została zapytana o szczegóły dotyczące rekonstrukcji rządu, która planowana w związku z tym, że do Parlamentu Europejskiego dostali się obecnie pełniący funkcję ministrowi (m.in. Joachim Brudziński i Elżbieta Rafalska). - Przypuszczam, że te zmiany będą pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego tygodnia - powiedziała Szydło.

Na pytanie, czy z rządu wraz z powołanymi do PE ministrami odejdzie także minister finansów Teresa Czerwińska, o której odwołaniu mówi się od dłuższego czasu, Szydło odpowiedziała z lekkim przejęzyczeniem:

- To są wszystko decyzje pana prezesa… Pana premiera - stwierdziła w Radiu Zet, dodając po chwili, że "bardzo ceni minister Czerwińską".

Uważam że jest bardzo dobrym ministrem finansów. Jej rolą jest strzec budżetu. Taka jest rola ministra finansów. Nie zawsze podoba się to wszystkim ministrom, którzy chcieliby jak najwięcej dla swoich resortów uzyskać środków
Natomiast minister Czerwińska udowodniła i pokazała, że można prowadzić taką politykę, że z jednej strony mamy realizowane bardzo ambitne programy społeczne, a z drugiej strony mamy zachowaną dyscyplinę finansów publicznych i ciągle rozwijającą się gospodarkę

- dodała Szydło.

Więcej o:
Komentarze (294)
Beata Szydło pytana o rekonstrukcję rządu. "To są decyzje pana prezesa... pana premiera"
Zaloguj się
 • johnny.tomala

  Oceniono 94 razy 90

  Kolejne potwierdzenie, że PiS = PZPR.
  Za komuny też był premier i rząd, a decyzje podejmował gensek.
  Bolszewizm i tyle.

 • wolak007

  Oceniono 78 razy 76

  Struktura władzy w Polsce:

  1. Prezes
  2. j.w.
  3. j.w.
  4. j.w.
  5. j.w.
  6. j.w.
  7. j.w.
  8. j.w.
  9. j.w.
  10. Pani Basia
  11. Ojciec Dyrektor
  12. Prymas
  13. Premier
  14. Prezydent

  Co do 14 miejsca nie jestem pewny?...

 • justas32

  Oceniono 73 razy 69

  No właśnie - to przejęzyczenie jest dowodem na mafijny charakter państwa ...

 • c.t.k

  Oceniono 48 razy 46

  Przyszła Pani Prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.
  Ja 3.14erdolę, k... mać!.

 • polakadam

  Oceniono 47 razy 45

  Pisior jak się pomyli to powie prawdę. Ależ ta cała banda wazelinuje kurduplowi. W reżimówce co chwila któryś nazywa go geniuszem. Lepiej niż w "misiu". Dziwię się że kaczor jest taki próżny że na to pozwala. Czyżby nie widział że go to ośmiesza?

 • wpac

  Oceniono 43 razy 41

  Sama decyduje, którą brochę przypnie. Resztę ustala Kurdupel.

 • batura3

  Oceniono 37 razy 35

  Bezkręgowiec....podświadomość działa:))).

 • xsawer

  Oceniono 26 razy 26

  Tym razem nie popełniła grzechu kłamstwa, ale tylko przez chwilę. Ale z tej poprawki syn ją rozgrzeszy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX