Szydło triumfuje po wyborach. "Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył"

Donald Tusk "liczył, że będzie tym zbawcą, który wjedzie na białym koniu", ale "Polacy w to nie uwierzyli" - oceniła Beata Szydło. Kandydatka, która zdobyła najwięcej głosów w wyborach do europarlamentu, krytykowała opozycję i mówiła, że "czas Donalda Tuska się skończył".

Beata Szydło mówi, że w wieczór wyborczy nie było "żadnego szampana", bo choć była radość z wyniku, to PiS "ma pełną świadomość, że za nami dopiero pierwszy etap tego wyścigu wyborczego". Jednak w wywiadzie dla Onet.pl triumfuje nad opozycją i Donaldem Tuskiem. 

- Nie spodziewaliśmy się tak dobrego wyniku. Tych momentów kluczowych zapewne było wiele. Myślę, że przede wszystkim wygraliśmy wiarygodnością

- powiedziała. Zauważyła też "mnóstwo pogardy dla zwolenników PiS w kampanii". - To dowód, że politycy opozycji nie znają nastrojów społecznych, nie rozmawiają z Polakami - dodała. Dziennikarz Andrzej Gajcy zapytał też, "dlaczego nie działał efekt Tuska, który w końcówce kampanii mocno poparł Koalicję Europejską".

Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył, bo rzeczywiście był on w tę kampanię zaangażowany mocno. Liczył, że będzie tym zbawcą, który wjedzie na białym koniu. Ale Polacy w to nie uwierzyli.

- stwierdziła. Dodała, że PO na teraz wiele problemów i "nie sądzi, aby Donald Tusk wziął teraz odpowiedzialność za przegraną partię".

"Opozycja wykorzystała film Sekielskich do walki politycznej"

Wicepremier odniosła się do przebiegu kampanii wyborczej. Skomentowała, że film braci Sekielskich o pedofilii w Kościele w Polsce "skierował kampanię na tory wojny ideologicznej". - Zakładam, że też taki był cel, że on miał się pokazać w tym czasie tuż przed wyborami - powiedziała. - Nie chodzi mi o sam film, lecz to, jak opozycja go wykorzystała do walki politycznej - dodała. 

Szydło nie odniosła się jednoznacznie do pytania, czy PiS będzie chciał, by została członkiem Komisji Europejskiej. Mówiła, że najpierw trzeba zająć się zmianami w rządzie i poczekać na uformowanie frakcji w nowym Parlamencie Europejskim. Stwierdziła też, że "Komisja musi wrócić do roli przypisanej w traktatach, została bowiem zbyt upolityczniona". 

Więcej o:
Komentarze (445)
Beata Szydło: Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył
Zaloguj się
 • ka2

  Oceniono 100 razy 90

  Skąd się w niektórych ludziach bierze ta nieuzasadniona pewność siebie. Proszę zdjąć gumofilce zanim się pani uda na salony reprezentować nasz kraj, bo mi wstyd za takich ludzi jak pani. Ale ja jestem wykształciuchem i gorszym sortem. I potrafię jeść widelcem.

 • niktwazny126

  Oceniono 86 razy 76

  Rozpoczął się czas Szydło. Gratulujemy. I mamy nadzieję, że kariera ta wspaniała zakończy się wielką klęską. Tusk ze swoim wykształceniem, obyciem, kulturą polityczną w niebyt nie odejdzie, natomiast nijaka, łatwa w sterowaniu prymitywna Szydło trwa, dopóki prezes sznurki pociąga. A później? Nawet stanowisko sołtysa moze byc niedostępne.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 86 razy 72

  nie nazywaj "Brocha" tych wsiowych, kociołkowych paździerzy wszyscy Polacy! spójrz w statystyki , glosowało na was 5 milionów emerytów w podzięce za 1800 PLN łapówki, zasilkowcy i klechy bojące się sprawiedliwości - wielki mi sukces, same pasożyty które grosza do polskiego skarbu nie płacą

 • indan

  Oceniono 70 razy 62

  27:1, złamała pani prawo nie publikując wyroku Trybunału Konstytucyjnego. A jakie pani ma wykształcenie i co pani potrafi oprócz gotowania bigosu, "podła zmiana", PiS-kanalie naskoczcie mi, jedyne co dla was mam to POGARDĘ

 • uutek

  Oceniono 53 razy 49

  To ciekawe, że kobieta, która NIC konkretnego nie zdołała zrobić poza sprytnym PR dostała się do europarlamentu.

 • Kapitan Flint

  Oceniono 50 razy 48

  Prymitywny tłumok recenzuje Tuska. Nie widzę przyszłości przed tym krajem, gdy takie głupie, pazerne pudła sadzą się na elitę.

 • praskiso

  Oceniono 59 razy 45

  Powiedzcie mi ludzie. Skąd to Szydło czerpie swoje mądrości ? Chyba ze studni prezesa.

 • ref-lex

  Oceniono 50 razy 44

  Glupia krowa. Chicby pekla nie osiagnie nawet czesci tego co osiagnal Tusk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX