Po wyborach do Europarlamentu będzie rekonstrukcja rządu. Morawiecki: Mamy pewne przemyślenia

Po ogłoszeniu wyników wyborów do Europarlamentu, szykuje się rekonstrukcja rządu. Na razie jednak Mateusz Morawiecki nie chce zdradzać żadnych szczegółów na jej temat.

Mateusz Morawiecki był gościem Edyty Lewandowskiej w wieczornym wydaniu "Wiadomości". W programie został zapytany o rekonstrukcję rządu po ogłoszeniu wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego, które przyniosły 27 mandatów dla  europosłów PiS, w tym - dla wielu parlamentarzystów zasiadających w rządzie. Wśród nich są m.in. Anna Zalewska, Elżbieta Rafalska i Joachim Brudziński.

Morawiecki: Nie są to skonkretyzowane propozycje

Premier Morawiecki przyznał, że "będzie mu trochę żal" wysyłać członków rządu do europarlamentu, bo "było to znakomite grono". Potwierdził jednocześnie, że "dojdzie do pewnych zmian w Radzie Ministrów", nie chciał jednak zdradzić konkretnej daty.

- Jest przepis, że w ciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników nowi parlamentarzyści muszą się pozbyć swoich poprzednich funkcji, więc to zarysowuje pewną perspektywę czasową - poinformował.

Nie ujawnił również, kto może się znaleźć w nowym rządzie. - Mamy pewne przemyślenia, oczywiście wspólnie z kierownictwem obozu PiS, ale nie są to ostatecznie skonkretyzowane propozycje - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Więcej o:
Komentarze (71)
Po wyborach do Europarlamentu będzie rekonstrukcja rządu. Morawiecki: Mamy pewne przemyślenia
Zaloguj się
 • lepszysort

  Oceniono 14 razy 14

  Kolejni dojarze czekają w kolejce bo przecież kolejnym przyjaciołom sekty też się należało.

 • marcel2761

  Oceniono 14 razy 14

  czekamy na oświadczenie majątkowe małżonki - cwaniaku!

 • mazzini890

  Oceniono 12 razy 12

  Prawda jest taka,że nasz naród nie jest narodem łacińskiej ani post łacińskiej kultury Zachodu.Drogę ku niej przerwaliśmy w XIV wieku.Kierując się na wschód.Potem prawie dwa wieki panowania rosyjskiego przeorały nam mózgi skuteczniej niż się nam wydawało Polska poza paroma enklawami to zachodnia Azja, jak Rosja, Ukraina i Białoruś. Tacy mini Rosjanie udający Francuzów.. Do UE wpuszczono nas za wcześnie a może w ogóle nie potrzebnie. I kiedyś tam to pojmą i przytną nas.Węgrów to się też tyczy. To samo tyczy się lat 70 i 80. Nasz naród chciał socjalizmu z ludzką twarzą oraz kapitalizmu w sklepie i socjalizmu w zakładzie.Demokracji liberalnej i kapitalizmu chciała tu tylko garstka. Kaczyński to wykorzystał i póki trwa koniunktura sprawia złudzenie,że socjalizm w zakładzie i kapitalizm w sklepie działa.To go wybrano. A Polska wraca tam gdzie była przez ostatnie 400 lat. Przeszczep Zachodu tu się nie udał. A ten o ile nie odda nas Rosji, zacznie nas traktować jak poligon już nie 10 a 100 kategorii. I proste clue.Nie jesteśmy tym za kogo się uważamy. Nie jesteśmy kulturowo zachodnimi Europejczykami tylko zachodnią Azją.I tam wracamy. I nie ma w tym żadnego wstydu, ale może już czas się z tym pogodzić. Tyle.

 • robas197

  Oceniono 12 razy 12

  ty coś kiedyś przemyślałeś pinokio?, chyba zakup tanich gruntów oz czarnych tylko...

 • aankaa

  Oceniono 12 razy 12

  Mamy pewne przemyślenia, oczywiście wspólnie z kierownictwem obozu PiS, ale nie są to ostatecznie skonkretyzowane propozycje
  ===
  pan "premier" nie ma nic do gadania ?

 • lisamonika

  Oceniono 12 razy 12

  pisowiec ze skrzywiona twarza nastepny karierowicz zgnebionego kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX