Wybory do europarlamentu 2019. Korwin-Mikke o wynikach Konfederacji: Exit poll były wyższe. Coś tu nie gra

Konfederacja - wbrew temu, co podawał sondaż exit poll - nie wejdzie do Parlamentu Europejskiego, ponieważ nie przekroczyła progu wyborczego. Sytuację koalicji skomentował Janusz Korwin-Mikke, który zastanawia się nad rozbieżnością między exit polls a wynikami. "Coś tu nie gra" - twierdzi.

W wyborach do europarlamentu Konfederacja przeżyła prawdziwy rollercoaster. Sondaż exit poll Ipsos dla TVNdawał prawicowej koalicji 6,1 proc. Late poll z nocy dawał Konfederacji tylko 5,1 proc., co już sprawiało, że balansowała na granicy progu wyborczego.

W poniedziałek PKW ogłosiła jednak prawie pełne wyniki na wybory do europarlamentu (99,31 proc. komisji) i tam Konfederacja ma już zaledwie 4,55 proc. poparcia.

Wybory do europarlamentu 2019. Korwin-Mikke komentuje

Do tych zmian w wynikach odniósł się jeden z liderów Konfederacji, szef KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Zaczął od tego, że jeszcze na wieczorze wyborczym, po ogłoszeniu exit poll, był pesymistą i "wykrakał".

Jednak ja bym to i owo sprawdził. Ponieważ atakowano nas jako ruskich szpionów, ludzie chyba niechętnie przyznawali się, że na nas głosowali? A jednak exit polls były znacznie wyższe od podanych wyników! Coś tu nie gra

- napisał na Facebooku Korwin-Mikke. Zaapelował też do zwolenników Konfederacji, by za porażkę nie obwiniali Roberta Gwiazdowskiego i jego Polsk Fair Play, ponieważ ta jest prounijna, a więc nie odbierała głosów prawicowej koalicji, a Platformie Obywatelskiej.

Więcej o:
Komentarze (264)
Wybory do europarlamentu 2019. Korwin-Mikke o wynikach Konfederacji: Coś tu nie gra
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 139 razy 113

  30 lat niezrównoważony psychicznie bęcwał-faszysta dobija się do władzy.
  Coś tu nie gra?
  Ależ nie. Władzy nie dostał - więc gra.

 • junk92508

  Oceniono 69 razy 61

  Kaczyński powiedział o 21 w niedzielę że to za mało...

  I cud... w poniedziałek jest już jak trzeba...

 • antropoid

  Oceniono 70 razy 56

  Więcej takich pysków jak ty, braun, czy godek - i niech dalej "coś nie gra" :)

 • evergreen111

  Oceniono 55 razy 45

  Korwin-Mikke o kobietach:

  - “Ponieważ jednak średnio kobiety słabiej znają się na polityce od mężczyzn, to nie powinno im przysługiwać czynne prawo wyborcze.”

  - "Kobieta jest istota pośrednią między mężczyzną, a dzieckiem"

  - "Dla mnie początkiem upadku Europy jest dzień przyznania kobietom praw wyborczych. Jest to absurd, ponieważ nie są w stanie zrozumieć czym są wybory. Ich ograniczona inteligencja powoduje, że nadają się wyłącznie do wykonywania prostych prac domowych”.

  - „Kobiety nie mogą być zbyt inteligentne dba o to mechanizm Ewolucji Naturalnej”.

  *
  Korwinizmy – kilka dodatkowych idiotyzmów:

  - „Na protestujących na ulicy nauczycieli należałoby wysłać wojsko, a następnie otworzyć ogień” - radiowa Trójka, lata dziewięćdziesiąte. Nauczyciele nie podpalali aut ani nie rzucali kamieniami, czyż zatem nie są to słowa politycznego BANDYTY?

  - „Chciałbym odebrać prawo wyborcze wielu osobom, nie tylko kobietom.”

  - „Kiedy kobieta ma pryszcz na twarzy stara się nie wychodzić z mieszkania. Podobnie powinni robić inwalidzi”.

  - „Dzieci niepełnosprawne powinny być izolowane od zdrowych”.

  - „Ludzi nie potrafiących sobie dać rady w życiu powinno się zostawić samym sobie na śmierć z głodu i zimna”.

  - „Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość”.

  - „Jeśli chcemy, by ludzkość się rozwijała, w telewizji powinniśmy oglądać ludzi zdrowych, pięknych, silnych, uczciwych, mądrych a nie zboczeńców, morderców, słabeuszy, nieudaczników, kiepskich, idiotów [co zatem od czasu do czasu robi w TV sam Mikke?] i inwalidów, niestety”.

  - „Ja, w przeciwieństwie do papieża, jestem katolikiem.”

  - „Wystarczy zlikwidować podatki dochodowe, płacę minimalną, Kodeks pracy oraz - zasiłki dla bezrobotnych i bezrobocie natychmiast zniknie”.

  - „Gdyby mój syn był gejem, to bym go wyklął”

 • krynolinka

  Oceniono 66 razy 40

  Zamiast się cieszyć, że nie będzie musiał spać na niewygodnym fotelu w sali plenarnej, to mu nie gra...

 • evergreen111

  Oceniono 55 razy 39

  Facet zasłynął z tego, że będąc europosłem po pierwsze pokazał swoje niezmierne chamstwo, a po drugie spał na sali z wypiętym do góry brzuszyskiem. Marzył o powtórce?

 • mcguirre

  Oceniono 40 razy 32

  Ten głupek faktycznie myślał, że się dostanie ? :) Bierz się do roboty leniu śmierdzący. Tak przy okazji, czy pan Zandberg nadal będzie dumnie przegrywał w samotności ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX