Wyniki wyborów do europarlamentu. W Krakowie wygrała Koalicja Europejska. Numerem jeden Róża Thun

Podliczono już dane z 450 obwodowych komisji wyborczych w Krakowie, to pierwsze zliczone w całości duże miasto. Kto wygrał wybory do europarlamentu 2019 w stolicy Małopolski? Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki.

Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą wynika, że zwycięzcą wyborów do europarlamentu w Krakowie jest Koalicja Europejska, która otrzymała 144 615 głosów, a więc 43,93 procent. Na drugim miejscu uplasował się komitet Prawa i Sprawiedliwości, na który zagłosowały 118 494 osoby (36 proc.). Ostatnie miejsce na podium zajęła Wiosna Roberta Biedronia - otrzymała 27 632 głosy, co daje 8,39 proc.

Wyniki wyborów do europarlamentu. W Krakowie wygrała Koalicja Europejska

Pozostałe partie nie przekroczyły w Krakowie progu wyborczego (5 proc.). Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy otrzymała 4,99 proc., Kukiz'15 - 3,74 proc., z kolei Lewica Razem - 1,42 proc. Dwa ostatnie miejsca w Krakowie należą kolejno do komitetu Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski (1,20 proc.) oraz Polexit - Koalicja (0,32 proc.). 

Kandydaci, którzy otrzymali najwięcej głosów w Krakowie to:

 • Róża Thun (Koalicja Europejska) - 83 926 głosów
 • Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość) - 53 113 głosów
 • Patryk Jaki (Prawo i Sprawiedliwość) - 35 855
 • Bogusław Sonik (Koalicja Europejska) - 26 534
 • Ryszard Legutko (Prawo i Sprawiedliwość) - 18 574
 • Maciej Gdula (Wiosna) - 14 922
 • Konrad Berkowicz (Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 12 682 głosów 
 • Adam Jarubas (Koalicja Europejska) - 12 471
Więcej o:
Komentarze (110)
Wyniki wyborów do europarlamentu. W Krakowie wygrała Koalicja Europejska. Numerem jeden Róża Thun
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 66 razy 38

  No i niech mi ktoś teraz powie, że Polacy to nie jest ok. 50-60% ciemnoty.
  Jakie macie argumenty? Obrona kościoła pedofilskiego, obrona bezkarności Misiewiczów, Piotrowiczów i Macierewiczów, obrona łamania konstytucji, obrona miernot w sądach i prokuratorach, obrona nieobiektywnych i kłamliwych mediów publicznych, obrona deformy edukacji, obrona wschodniego - prorosyjskiego kierunku rozwoju.
  Brawo, ciemniaki! Wasz jest ten ciemnogród!

 • 7rybek

  Oceniono 33 razy 19

  Od wszystkich na wschodzie i podkarpaciu bezwzględnie żądajmy paragonów za ich usługi. Na PIS głosuje szara strefa z klechami włącznie.

 • kociba

  Oceniono 22 razy 14

  Poza dyletanctwem i ignorancją to przedstawiciele pis nic do PE nie wniosą. Jak ludzie pokroju Szydło, Zalewska mają cokolwiek wywalczyć dla Polaków? Rozumiem popularność, ale PE to nie zabawa dla skompromitowanych ministrów.

 • dzidka17

  Oceniono 17 razy 13

  Obiecanki -cacanki szeryfa wprawiły ciemny naród w euforię i zagłosowali na manipulantów i oszustów.
  Jeszcze Wam się czkawka odbije ta decyzja , a Wasze dzieci i wnuki nigdy Wam tego nie wybaczą.
  Wynik Szydłowej najdobitniej świadczy,że Polacy nie wiedzą co czynią .Była premier dała ogromną dotację z państwowej kasy swojemu mężowi,sama sobie przyznała ogromną premię - równowartość 5 letnich dochodów przeciętnego emeryta .
  Nie mogę zrozumieć jak ludzie nienawidzący UE (Beata Szydło usunęła ostentacyjnie flagę UE ze swojego gabinetu,a potem bezczelnie raczyła ubiegać się o mandat do PE ,pazerna HIPOKRYTKA
  Za swoje decyzje polityczne dotyczące łamania Konstytucji w Polsce groził Jej Trybunał Stanu dlatego ucieka jak szczur z tonącego statku. "Gratuluję" wyboru "reprezentantki" Polski w strukturach UE.
  ŻENADA .

 • hrkukus

  Oceniono 27 razy 13

  Gräfin von Thun und Hohenstein Róża Maria - tak to wyglądało na kartce wyborczej.
  Jak jeszcze jestem w stanie zrozumieć pozycję Szydło, to głosy oddane na Jakiego świadczą o katastrofalnym poziomie umysłowym wyborców. A mamy do czynienia dość światłym i coraz bardziej kosmopolitycznym miastem. Od wieków Polska jest zadupiem i chyba długo jeszcze zostanie.

 • stachkaz47

  Oceniono 23 razy 13

  POMOGŁY KUPIONE po 888,25zł 6 000000 głosów.
  O innym przekupstwie nie wspomnę.
  Gratulacje dla starego OSZUSTA.

 • mmeydey

  Oceniono 14 razy 12

  czyli 18 574 mieszkańców Krakowa uważa że gwałcenie 12 letniego chłopca przez sukienkowego to pederastia a nie pedofilia, wstyd i hańba, nawet złapanie się d ludu Kurskiego dla nich to zaszczyt

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX