Wybory do PE. Wysoki wynik Konfederacji na Opolszczyźnie, Wiosna przyciągnęła Dolny Śląsk

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Ipsos dla TVN. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała największe poparcie w woj. podkarpackim. Z kolei Koalicja Europejska najwięcej zwolenników uzyskała na Pomorzu.

Z sondażowych (tzw. late poll) rezultatów wyborów Ipsos dla TVN do Parlamentu Europejskiego wynika, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,1 procent głosów. Koalicja Europejska otrzymała 38,4 procent.

Jeśli wyniki sondażu potwierdzą się, do Parlamentu Europejskiego dostaną się także kandydaci Wiosny - 6,7 procent oraz Konfederacji - 6,2 procent. Wymaganego pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyły komitety Kukiz'15 - 3,8 procent oraz Lewica Razem wcześniej 1,3 procent.

Wybory do europarlamentu 2019. Dane dla województw

Ze szczegółowych sondażowych danych Ipsos dla TVN wynika, że Prawo i Sprawiedliwość uzyskało najlepszy wynik w woj. podkarpackim, gdzie partię poparło 62,7 proc. wyborców. Najmniejszy w Lubuskiem - 31,4 proc.

Koalicja Europejska triumfowała w woj. pomorskim - 52,1 proc. Najgorzej koalicji poszło na Podkarpaciu - 21 proc.  Wiosna najbardziej przekonała do siebie mieszkańców Dolnego Śląska, gdzie zagłosowało na nią 8,7 proc. wyborców. Najniższy wynik partia odnotowała na Lubelszczyźnie - 3,4 proc.

10,4 proc. - to wynik Konfederacji na Opolszczyźnie. Najniższy wynik komitet uzyskał w woj. kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim - po 5,1 proc.

Komitetowi Kukiz'15 najlepiej poszło w woj. kujawsko-pomorskim - 5,4 proc. Najgorzej - w woj. pomorskim (2,5 proc.). Lewica Razem najwyższe poparcie odnotowała w Wielkopolsce i Łódzkiem - 1,9 proc. Najniższe w Świętokrzyskiem - 0,5 proc. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Wybory do PE. Wysoki wynik Konfederacji na Opolszczyźnie, Wiosna przyciągnęła Dolny Śląsk
Zaloguj się
 • johnny-kalesony

  Oceniono 9 razy 5

  Putin's Whores z Polski dołączą do Le Penowej i AfD w Europarlamencie ...

 • onduma

  Oceniono 6 razy 0

  Na Pomorzu Niemcy planowo mordowali inteligencje w Piasnicy, Stac dobry wynik KE. A na Opolszczyznie widza niebezpieczenstwo Niemiec stad dobry wynik Konfederacji. Logiczne

 • javall

  Oceniono 1 raz -1

  "Koalicja Europejska" - Grzes ratowal sytuacje zbierajac do jednego wora najbardziej znane nazwiska.
  Te najbardziej znane nazwiska nic by nie osiagnely w swoich partiach, zebrane razem nie daly zwyciestwa zadnej partii, daly synekury znanym nazwiskom.
  A program? Jaki program, nie chodzi o zaden program dla ludzi, dla siebie tak.

 • proteusz33

  Oceniono 12 razy -10

  Opolscy Niemcy głosowali za wyjściem Opolszczyzny z Unii ? A może liczą że Konfederacja przejmie rolę Separatystów z Donbasu i Opolszczyznę przyłączą do Niemiec?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX