Komentarze (284)
Wybory do europarlamentu 2019. PiS wygrywa w 7 okręgach, KE - w 6
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • iarna

  Oceniono 15 razy 11

  Dziękuje ci kochana Warszawo, dziekuję że nie wpisałaś się w ten niebieski syf.

 • gprzem

  Oceniono 11 razy 11

  Polska dzieli się wg. granicy zaborów. I po co było jednoczyć Polskę. A Kościół się cieszy. Zwycięstwo PIS to pedofile mogą spać spokojnie. Chociaż poczekajmy do wyników ostatecznych. Z każdą minutą różnica będzie maleć ....

 • dadelog

  Oceniono 13 razy 11

  Podkarpacie to jest jednak stan umysłu...

 • facet33kat

  Oceniono 12 razy 10

  nic tylko podzielić ten kraj na pół i niech każda część sobie sama rządzi, nie mam zamiaru więcej płacić na pis(iorów) !

 • facet33kat

  Oceniono 9 razy 9

  wychodzą 123 lata kongresówki, ta część niestety nigdy nie była i nie będzie samodzielna, może lepiej od razu przyłączyć do Białorusi

 • neonerka1

  Oceniono 11 razy 9

  Nie mogę patrzeć na te darmozjady daj i sprzedajną swołocz, które za nasze pieniądze wybierają tych schizofreników z PIS, ale wiecie co, jak nam się nie uda pogonić ich na jesieni, to wyjeżdżam z tego kraju i z radością będę patrzyła jak PIS się dwoi i troi, jak zabraknie im na łapówki, a reszta powie dość, ale nie za nasze a tym nierobom będzie się dobrze żyło, jak nie będzie już z czego dać... Ja już nie zamierzam tego tałatajstwa opłacać z własnej pracy. I powiem Wam, tysiąc razy szanuję pracujących geji bo nikogo nie krzywdzą, jak pedofili i prostytutki. Pozdrawiam wszystkich zdrowo myślących.

 • steven1968

  Oceniono 17 razy 9

  NIE WYGRAŁ RACJONALIZM MYŚLENIA ! Wygrało 500+, trzynastka emerytów i dotowanie góru z Torunia, to co najmniej 5 % dla pisowskich oszustów ! Jak widać wschodnia Polska , a przynajmniej jej część zawsze lubiała zamordyzm i wrodzona tępota umysłowa ! Skończą się pieniądze , skończy się poparcie , ale bandyckie skutki pozostaną !!

 • kachaa17

  Oceniono 14 razy 8

  PiS kupił sobie wyborców. Mieszkam na Podlasiu i zastanawia mnie kto na nich głosował. Boli mnie, że tej części Polski tak zawsze jest.

 • zapomorski12

  Oceniono 9 razy 7

  Polska tradycyjnie podzielona na Wschód i Zachód. Ciekawe, że ściana wschodnia przez lata tak hojnie obdarowana z funduszy spójności UE, dzięki czemu miała pieniądze na przeprowadzenie tylu inwestycji, głosuje tradycyjnie na anty unijną partię jaką bez wątpienia jest PiS. Czas najwyższy wschodnim województwom obciąć dopływ unijnych funduszy i skierować je na Polskę zachodnią, która dostawała przez 15 lat naszej obecności w UE, nieporównanie mniej dotacji. Mieszkańcy zachodniej Polski będąc bliżej zachodniej Europy, wiedzą, że tylko w UE jest nasza przyszłość. Polacy to schizofreniczny naród bo niby największy odsetek ludności popiera obecność Polski w UE, to równocześnie głosuje na anty unijną partię, jaką bez wątpienia jest PiS.

 • tomasz222

  Oceniono 13 razy 7

  Azja, Europa i Berlin Zachodni...
  Nic dodać, nic ująć

 • ralfx

  Oceniono 10 razy 6

  Prawda jest taka, że na PiS zagłosowało 90% jego elektoratu. Jeśli nie cały. I jak zwykle zagłosowali również ci co nie poszli na wybory. Jeśli frekwencja w jesiennych wyborach wyniesie 60% to PiS zostanie odsunięty od władzy. Gdyby zaś wyniosła 90% to jest mniejszością sejmową w stosunku do KE (do której mam nadzieję dołączy i Lewica i Biedroń.
  Pamiętacie, że PiS wygrał wybory i zdobył większość dzięki tym co nie poszli głosować. Z 30,7 mln uprawnionych do głosowania za PiSem głosowało ponad 5 mln.
  Przez rok, od maja 2018 roku z racji wykonywanej pracy przeprowadziłem sondaż na ponad 4tys osobach i aż 5 osób (pięć osób) deklarowało poparcie dla PiS.
  Wniosek? Absencja wyborcza, a większość i tak tylko narzeka.
  Wstydem dla mnie jest Kempa jak i Szydło, które mają reprezentować mój kraj.

 • rozterka47

  Oceniono 10 razy 6

  Najdziwniejsze jest , to ,że ci ktorzy głosuja na PIS bardzo nie chca do Rosji a PIS prowadzi polityke korzystną dla Rosji .
  Jednym słowem matoły .

 • awaro36

  Oceniono 6 razy 6

  czyli nadal ciemny narod nic nie rozumie dali mu 500 plu i jest zajebiscie

 • marcinmarcin12

  Oceniono 8 razy 6

  Jak popegierowskie obszary moga glosowac na postkomune to temat na profesure z socjologii

 • lobuz5

  Oceniono 14 razy 6

  470 tyś. głosów na jakieś szydło? To dowód, że w Polsce jest przynajmniej 470 tyś cebuli. A nie, sorry, byli jeszcze i tacy co głosowali na Kempy, mazurki i waszcza. Cebuli jest znacznie więcej. Może PiS ma rację i reforma edukacji jest konieczna?

 • konigin

  Oceniono 12 razy 6

  Najbardziej mnie wzrusza "troska" trolli z pisowskiej szczujni, które tutaj dokonują analizy politycznej i udzielają rad.

 • stach_79

  Oceniono 8 razy 6

  Czy będzie PIS+? 500 zł za głosowanie na PIS? <lol>

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 15 razy 5

  Kraj nie jest podzielony na A i na B.
  Jest podzielony na Europejczyków i pisiorów.
  W każdym miejscu kraju oni mają swoją reprezentację. W zależności od głupoty, pisiory występują tam w większości lub mniejszości.
  Wyłączając większe miasta, osoby przedsiębiorcze albo niezaradne, wykształcone lub głupie, stare lub młode, uczciwe lub motłoch, ukażą się różne wyniki.
  Kaczyńskiemu zależy na tworzeniu rywalizacji i pogardy, podziale. I - czytając komentarze, widać jak mu się to udaje.

 • amenominakanushi-pan-poczatku

  Oceniono 4 razy 4

  Polska Europejska, Polska Republika Radziecka i Wolne Miasto Warszawa.

 • m.godwin

  Oceniono 6 razy 4

  Moja ulica murem podzielona
  Świeci neonami prawa strona
  Lewa strona cała wygaszona
  Zza zasłony obserwuję obie strony

 • grubymisiek1

  Oceniono 3 razy 3

  Małopolska. Piękna kraina a ludzie durni.

 • tomek_pb2

  Oceniono 9 razy 3

  Bełkot w komentarzach obnaża polską głupotę. Najlepiej byłoby wprowadzić ciszę powyborczą. Odnośnie tych map, najgłupsze są komentarze, że Polska zachodnia, oświecona nowoczesna i produktywna, powinna się oddzielić, żeby swoimi podatkami nie sponsorować, ciemnej, zacofanej, nieproduktywnej i roszczeniowej Polski wschodniej. Byłoby to nawet śmieszne , gdyby nie to, że problem iście komunistycznej centralizacji, ogromnej redystrybucji i roszczeniowości bezproduktywnych grup społecznych i regionów, rzeczywiście istnieje. A główny polski problemem jest ten sam za PiSu co za rządów SLD-PSL czy PO-PSL: Można go streścić hasłem: " Kto pracuje ten nie je" . Tzn , że z roszczeń i z darcia ryja jest w Polsce dużo więcej korzyści niż z pracy. Roszczeniowcy to już znacznie większy, a przy tym inteligentniejszy elektorat niż efektywni pracownicy. Geograficznie sytuacja jest następująca :
  Elektorat, którego roszczenia lepiej zaspokaja PiS, rzeczywiście ulokował się we wschodniej Polsce. Ma tam nawet przewagę w miastach, a na wsiach przewagę przygniatającą. Nie jest to bynajmniej elektorat głupszy niż w Polsce zachodniej. Wręcz odwrotnie. Wszelkie obiektywne testy z matematyki, z przedmiotów technicznych, z j.polskiego, języków obcych pokazują wyższość Małopolski nad Wielkopolską, Podkarpacia nad Dolnym Śląskiem, Mazowsza nad Ziemią Lubuską, Czy Podlasia nad Zachodnim Pomorzem. O wyższości cywilizacyjnej Polski wschodniej nad zachodnią świadczy średnia długość życia , wyższa o ~2 lata. Elektorat na wschodzie jest inteligentniejszy , bo żyje lepiej i dłużej, a mniej pracuje. Głupszy elektorat na zachodzie nie dość , że krócej żyje , to trochę więcej życia spędza w pracy. Jest to zresztą również elektorat roszczeniowy i niezbyt produktywny. Te zachodnie regiony tworzą niewielką część polskiego PKB. Ich roszczenia były lepiej zaspokajane przez PO. Choćby te 100 mld na program Euro 2012, to oprócz Warszawy wydano głównie w okolicach Gdańska , Wrocławia i Poznania ( choć tradycje i dokonania piłkarskie tych miast, wcześniej były minimalne w porównaniu z Krakowem , Górnym Śląskiem czy nawet z Łodzią). Elektorat to docenia i w zachodnich regionach PO ( KE czy KO?) ma zawsze dużą przewagę nad PiSem. Najsprytniejszy elektorat jest w Warszawie . Nie darmo śpiewano " nie ma cwaniaka nad Warszawiaka" . Elektorat z Warszawy jest chyba najbardziej roszczeniowy , a jego roszczenia zaspokaja zarówno PO jak i PiS. Życie w Warszawie należy do najdłuższych w Polsce, żadnego polskiego PKB się tam nie tworzy. Milion urzędników i innych celebrytów, ogromnymi pensjami obciąża budżet państwa ,a z
  ogromny PiT od ich gigantycznych zarobków tworzy wielki budżet miasta. Zlikwidowano zakłady produkcji samochodów, traktorów, sprzętu RTV, hutę i mnóstwo innych zakładów i firm dostarczających VAT do budżetu państwa. Warszawscy celebryci, z nudów, zajmują się ( za ciężkie pieniądze) ogłupianiem całej Polski. I cała Polska już gotowa jest wierzyć , że Warszawie należą się kolejne linie metra, a np W Krakowie czy łodzi nic takiego nie potrzeba. Naj większy udział w tworzeniu PKB a zwłaszcza w dochodach budżetu z VATu i CITu ma pas województw centralnych głownie Śląskie, następnie Łódzkie, a także Kujawsko-Pomorskie i zachodnia cześć Mazowsza. 2 pierwsze to regiony gdzie żyje się o 2 lata krócej niż w Pomorskim i ok 4 lata krócej niż w Podkarpackim. Oznacza to ,że to regiony z najgłupszym elektoratem, który nie ma żadnych roszczeń, albo pozwala wszystkim partiom olewać swoje potrzeby.

 • 1stanczyk

  Oceniono 3 razy 3

  Twój komentarz został wysłany, pojawi się wkrótce.

 • pt.nut

  Oceniono 5 razy 3

  Granica, pomiędzy Europą a Azją, jest bardzo wyraźna (z wyjątkiem „wyspy” warszawskiej.

 • piskizmiski

  Oceniono 5 razy 3

  nie ma aktualniejszych danych exit poll? artykuł napisany o 22.30 i ciągle te same dane, które były o godz. 21. Mają za słabe komputery, za mało ludzi, czy nie wyszli z zeszłego dziesięciolecia? Mija wiele godzin i wszyscy młócą dane sprzed wielu godzin...

 • erhapl

  Oceniono 5 razy 3

  Co ci przypomina, co ci przypomina, widok znajomy ten...

  upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a9/Deutschland_Bundeslaender_1957.png

 • mirek-dub

  Oceniono 4 razy 2

  Prawda zawarta jest w tytule: tak podzielona jest Polska. A skoro 70% mlodych ludzi zdecydowalo sie oddac mocz zamiast glosu - kraj zginie. Pozniejszy placz nie zmieni faktu, ze Polak nawet po szkodzie jest durny.

 • arwena2010

  Oceniono 2 razy 2

  wyborców pIS obudzi dopiero krach gospodarki. Dopóty się kręci wioska głosować będzie za Panem co daje. Post niewolnicze(chłopskie) społeczeństwo tak postępować musi.inaczej nie potrafi.

 • siasia4

  Oceniono 6 razy 2

  Wszyscy ktorych znam glosuja podobno za Koalicją, to jakim cudem w łódzkim wygrywa PIS?
  Bo tu biedora mieszka, dla nich 500+ to czesc wyplaty. Bo to tu zatrudnia się pracownikow na najnizsza krajową. Tu jak się komu nie podoba to se może zmienić, na jego miejsce czeka 100 innych. Ta sama firma zatrudnia w Wielkopolsce I w Łodzkim, ale restrukturyzacje robi w Łodzkim, ogranicza przywileje, zmniejsza fundusz socjalny, zmienia regulamin płac z "korzyscia" dla pracownika. Tylko zapytani dlaczego nie robia tego w siostrzanej firmie z Wielkopolski stwierdzają że tam za takie pieniądze pracowników nie znajdą. Dlatego tutaj PIS ma się dobrze bo daje, emerytom, na dzieci,.. Glupi naród, biedny łatwo można kupić....

 • freeasinfreedom

  Oceniono 2 razy 2

  Na szczęście jestem po tej właściwej stronie.

 • eclipse23

  Oceniono 14 razy 2

  dlaczego zacofana polska B chce aby polska A stoczyła sie do ich poziomu? czas się rozwodzić chociaż zacofany i zbydlęcony religijnie wschód rozwodów nie uznaje

 • 4boel

  Oceniono 12 razy 2

  Kiedy słucham polityków KE, to szlag mnie trafia. PIS operuje prostym językiem, łże w żywe oczy oczerniając opozycję i tym trafia do wyborców. A opozycja uskutecznia pseudo-inteligenckie gadki i ględzi o obronie demokracji. W ten sposób przegrał Komorowski, ględząc o wolności, w sytuacji, gdy znaczna część wyborców to ludzie młodzi, którzy urodzili się za wolnej Polski, więc dla nich to jest żadna nadzwyczajna wartość, to jest norma. Jeżeli politycy KE nie ogarną się, to przerżną wybory jesienne, mimo ewidentnych szwindlów w wykonaniu PIS-owców.

 • choir

  Oceniono 1 raz 1

  Europa i Azja. Wyraźna granica. Różnica IQ wg. badań CBOS - 50 okt.

 • avensis77

  Oceniono 3 razy 1

  Chyba Polacy nie dojrzeli do demokracji.

 • mama-bacha

  Oceniono 3 razy 1

  Bolą mnie komentarze,żeby podzielić Polskę według granicy wschód-zachód w zależności od wygranej PiS lub KE i generalizowanie,że wschód głupi-zachód mądry,wschód leniwy-zachód pracowity.Mieszkam w okolicy Częstochowy (woj.śląskie),tutaj wygrał PiS,ale z małą przewagą i też mnie to boli,bo uważam,że to partia ze wszech miar zła i powinna zniknąć na zawsze i nigdy na nią nie głosowałam i moi bliscy również,a generalizując nazywacie mnie gorszą,leniwą,głupią.I takich osób jak ja w skali kraju jest bardzo wiele,więc skoro jesteście tacy świadomi i mądrzy,to czemu tak płytko postrzegacie wynik wyborów. Może przydałoby się trochę więcej refleksji zanim napisze się tych kilka słów,często niesprawiedliwych i krzywdzących.

 • marcinmarcin12

  Oceniono 5 razy 1

  Mowia, ze Warszawka to cwoki, sloiki itp, a tu prosze wybieraja pelni madrosci - Cimoszewicz KE

 • oyesu

  Oceniono 7 razy 1

  to pokazuje prawdziwa granice polski
  obszar pomaranczowy plus slask powinnien wrocic do niemiec

 • romantic3

  Oceniono 9 razy 1

  Zacofany wschód poza Warszawą...

 • bredah

  0

  Podobała mi się ta kampania wyborcza. Nie o Europie, a "on boys kissing". Super.

 • bredah

  0

  PiS chce mieś swoją Polskę i może powinien ją mieć. Podlasie, Podkarpacie, wszystko z syndromem rozmodlono-rozpitego chłopa pańszczyźnianego.

 • stywen.pl

  Oceniono 2 razy 0

  Polak przekupny ,biedny wschód i południe głosuje na PIS, nie patrzą w przyszłość ,że za kilka lat nawet na emerytury nie będzie.Kaczyński prowadzi by wyjść z UE. A to będzie oznaczało koniec Polski.

 • asr1

  Oceniono 4 razy 0

  Połączono Warmię i Mazury gdzie rządzi koalicja obywatelska z tym p...m ciemnogrodem na Lubelszczyźnie i mamy co mamy !!!

 • brunschwick

  0

  Taka mapka ładnie wygląda i świetnie się nadaje do okładania się nawzajem, ale gdyby rozłożyć to na gminy czy powiaty już by tak prosto nie było. Okazałoby się że po obu stronach mamy dziesiątki enklaw głosujących inaczej niż wielkie regiony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX