Kaczyński o zarzutach, że PiS wykorzystuje powódź w kampanii: Wyśmiewanie się z pomocy jest skandalem

Jarosław Kaczyński odpiera zarzuty, jakoby politycy PiS wykorzystywali walkę z powodziami do prowadzenia kampanii wyborczej. - Wyśmiewanie się z tego, że osoby pełniące kierownicze funkcje publiczne się w to angażują jest po prostu skandalem - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w piątek rano był gościem programu "Sygnały Dnia" Polskiego Radia. Został zapytany m.in. o słowa lidera PO Grzegorza Schetyny, który stwierdził podczas czwartkowej konwencji w Chorzowie, że "to, co robi PiS w sprawie powodzi to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo". Dodał, że w walkę z powodzią są zaangażowani przede wszystkim ci politycy PiS, którym najbardziej zależy na głosach wyborców. 

Czytaj też: PiS reaguje na powódź. Mateusz Morawiecki odwołał wizytę w Radomiu, a Beata Szydło przerywa kampanię

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Jarosław Kaczyński o słowach Schetyny ws. powodzi

- Rzeczywiście mamy do czynienia z sytuacją niedobrą, która może przynieść jeszcze grosze skutki niż dotychczas.Trzeba z tym walczyć. Państwo z tym walczy - powiedział o powodziach Kaczyński. 

Wyśmiewanie się z tego, że osoby pełniące kierownicze funkcje publiczne się w to angażują, niektóre z nich kandydują, a niektóre nie kandydują, jest po prostu skandalem 

- dodał.

Jarosław Kaczyński stwierdził również, że sugerowanie, iż PiS w jakikolwiek sposób wykorzystuje pomoc powodzianom w kampanii wyborczej pokazuje "jaki jest sposób myślenia, jaki jest stosunek do społeczeństwa, do ludzkich interesów, ludzkiego życia Platformy Obywatelskiej".

Bo wydaje mi się, że pan Schetyna jakoś wyraża szerszy pogląd swojej partii, chociaż i tam są być może ludzie, którzy jednak aż tak nie są oderwani od społeczeństwa i tak bardzo zwykłymi ludźmi nie pogardzają. Cóż, Platforma Obywatelska jest taka, jaka jest

- powiedział.

Prezes PiS przestrzegał, że dojście do władzy Koalicji Europejskiej oznaczałoby "kompletne załamanie całego mechanizmu stworzonego przez PiS", a Polacy odczuliby mocno "wszelkiego rodzaju konsekwencje społeczne". - Byłyby to straty bardzo odczuwalne dla zdecydowanej większości gospodarstw domowych, tylko te najbogatsze mogłyby suchą nogą przez to przejść - mówił w radiowej Jedynce.

Kaczyński o Konfederacji: To jest formacja prorosyjska. My jesteśmy formacją prozachodnią

Jarosław Kaczyński zapytany o to, czy - zgodnie z pogłoskami z ostatnich tygodni - Prawo i Sprawiedliwość rozważa wejście w koalicję z Konfederacją Korwin Braun Liroy Narodowcy, odpowiedział, że "definitywnie to wyklucza".

To jest formacja, łagodnie mówiąc, prorosyjska. My jesteśmy formacją prozachodnią. Pomijając już inne cechy tej formacji, ta prorosyjskość jest ewidentna, można powiedzieć, że transparentna

- skwitował.

Więcej o:
Komentarze (229)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Jarosław Kaczyński o słowach Schetyny ws. powodzi: Wyśmiewanie się z pomocy jest skandalem
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 76 razy 70

  Wysłanie Elki do pomocy strażakom w szpileczkach i sweterku, to co to było panie prezesie?
  Wory na wały nosiła czy dachy łatała?

 • arreis65

  Oceniono 62 razy 56

  kaczyński - ty hieno cmentarna - doprowadzenie do katastrofy smoleńskiej, robienie kariery politycznej na trupach, publiczne kłamstwa i oszczerstwa - to jest dopiero skandal !!!

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 35 razy 31

  P. Prezes nie zaprzeczy chyba, że p. "Coś tam potrafię" Kruk wyglądała w tym stroju strażackim karykaturalnie, jeśli już nie głupawo... No i co ona tam konkretnego mogła pomóc tym zagrożonym powodzią? Podobnie p. Szydło - z cicha pęk nagła euroentuzjastka!

 • algreg

  Oceniono 33 razy 31

  panie mały poproś pan jędraszewskiego, gulbinowicza i głodzia z rydzolem niech przyjadą i uroki szamanskie odprawią

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 34 razy 30

  Prezes i Skandal

 • droch

  Oceniono 31 razy 29

  A Partia na to: Robiliśmy kampanie wyborcze na ludzkich dramatach, robimy kampanię wyborczą na ludzkich dramatach i będziemy robić kampanie wyborcze na ludzkich dramatach!

 • mlody-werter

  Oceniono 26 razy 26

  Rzeczywiscie, pomoc Morawieckiego i Szydlo przynosi widoczne efekty. Po ich wizycie w Biezanowie rzeka zalala dzielnice.

 • oko2009

  Oceniono 24 razy 22

  Ten już tak się powtarza, że przykro słuchać. Na starość parę słów zapamiętał i bez przerwy te same używa do wszystkiego co mówi. Dla niego wszystko z opozycji jest skandalem. A srebrna deweloperka to czym jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX