Komentarze po debacie europejskiej w TVP. "Psy Scheuring-Wielgus będą miały większy wpływ na wynik"

Debata europejska kandydatów w wyborach do Europarlamentu nie wzbudziła zachwytu. Publicyści oceniali, że formuła była "paździerzowa", a większy wpływ na wynik wyborów będzie miała afera z psami Joanny Scheuring-Wielgus.

Reprezentanci sześciu komitetów wyborczych wzięli udział w debacie przed wyborami do Europarlamentu. Program trwał 45 minut. Na odpowiedź na każde pytania kandydat miał minutę, a na koniec przyznano po 45 sekund na wnioski własne. 

Publicyści po debacie zwracali uwagę na kiepską formę i jej niewielkie znaczenie. "Psy Joanny Scheuring-Wielgus będą miały 10 razy większy wpływ na wynik wyborów niż ta debata", "Ale paździerz ta debata europejska", "Nie było nawet ćwiartki game changera. Możemy się rozejść" - pisali dziennikarze. 

"PiS musi być naprawdę złego zdania o edukacji Polaków, a już na pewno o tym, co wiedzą oni na temat UE i zadań europosłów (500 plus, 300 plus, obrońmy się w dzień matki). Czemu ja to sobie dziś zrobiłam? A mogłam czytać" - skomentowała Justyna Suchecka z "Gazety Wyborczej" i dodała: "Czyli zasady są takie, że nie można sobie przerywać, chyba, że jest się panią Wiśniewską?".

"Żenujące wypowiedzi Pawła Kukiza i Krzysztofa Bosaka o gejach i małżeństwach jednopłciowych. W mediach publicznych nie powinno być miejsca dla nazywania homoseksualizmu zboczeniem" - oceniła Agata Szczęśniak z Oko.press. 

W kontekście pytania o formalizację związków jednopłciowych wypowiedział się też Janusz Schwertner z Onetu. "Jan Olbrycht z Koalicji Europejskiej tak odpowiedział na pytanie o związki partnerskie w TVP Info, że nic nie powiedział. Przykra wyborcza kalkulacja czymś, co w Polsce powinno funkcjonować od lat - bo dotyczy zwyczajnej ludzkiej godności" - napisał.

Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej" ocenił, że PiS wysyłając do debaty Jadwigę Wiśniewską, oddał ją walkowerem. "KE też trzeci garnitur. Jasny komunikat, że nie interesują ich niezdecydowani wyborcy. Podejrzewam, że nikt z liderów nie chce też znów przegrać z Zandbergiem". 

***

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Więcej o:
Komentarze (214)
Komentarze po debacie europejskiej w TVP. "Psy Scheuring-Wielgus będą miały większy wpływ na wynik"
Zaloguj się
 • wujekdolf

  Oceniono 82 razy 60

  nie widziałem... odkąd pisiory zrobiły z tvp tvpis "nie oglądam byle czego".

 • swru

  Oceniono 76 razy 38

  Bosak i Kukiz z takimi poglądami to rzeczywiście zasługują na miano zboczeńców

 • tacx

  Oceniono 57 razy 31

  Kto zrobił krzywdę pani Wiśniewskiej i wysłał ją do tego programu? Przecież ta kobieta nadaje się jedynie do walenia młotkiem w kotlety. I to poszło do PE. Matko Bosko Czestochosko...Za jakie grzechy każesz nam to znosić?
  POziom to tam trzymał jedynie Zandberg pomijając jego fantasmagorie o socjalnym raju i ten człowiek z KE. Bosak, Kukiz to dramat nieniejszy od posłanki PIS

 • wagabunda

  Oceniono 38 razy 28

  Ta pani z PiS-u wypadła fatalnie. Zamiast mówić, ględziła, no i oczywiście znowu atakowała PO.
  Ale ciemny toruński suweren i tak to kupi.

 • 12toja

  Oceniono 26 razy 24

  W Polsce tak daleko zakorzeniona jest hipokryzja, że żadna afera nie będzie miała znaczenia.

 • lucek10

  Oceniono 25 razy 21

  Zarozumiały pymityw o nazwisku Wiśniewska nie dość, że wypadł jak ząb, to jeszcze bezczelnie wcinał się innym w głos. Adamczyk oczywiście nie reagował.

 • flemming

  Oceniono 27 razy 19

  A dlaczego na debacie nie było Głodzia? Dlaczego Kurski wyeliminował najsilniejszą partię w PiSowskim ciemnogrodzie - KK??? A madame Wiśniewska jest w swojej głupocie urocza. Przebija ja tylko Krycha, Brocha, Anna Demolka i wybitny ekspert od powodzi i straży pożarnych panna Ptak.

 • piss-ass

  Oceniono 22 razy 16

  Wiśniewska prawie tak samo obrzydliwa jak Szydło. Paździeż prawdziwy. Błeeeeee...

 • piss-ass

  Oceniono 30 razy 16

  To w TVP pod pisowską banderą możliwa jest jeszcze wolna dyskusja? Przecież tam się systemowo maltretuje każdego krytyka pisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX