Była oskarżana o psychiczną przemoc, teraz prowadzi kampanię. Partia Wiosna wciąż bada sprawę działaczki

Wiosna nadal wyjaśnia sprawę oskarżeń, które padły wobec liderki jej lubelskich struktur Moniki Pawłowskiej. Były działacz młodzieżówki zarzucił jej "przemoc psychiczną". Okazuje się, że wyniki kontroli nie będą znane przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, choć Monika Pawłowska jest jedną z kandydatek.

Przemysław Stefaniak, były już działacz Przedwiośnia (młodzieżówki partii Wiosna), zarzucił w głośnym wpisie na Facebooku "przemoc psychiczną" Monice Pawłowskiej, szefowej lubelskich struktur partii. O sprawie pisaliśmy w Gazeta.pl kilkanaście dni temu. Kobieta miała w wulgarny sposób wyrażać się na temat młodych partyjnych działaczy i wprowadzać nerwową atmosferę.

Z Moniką Pawłowską nie udało nam się dotychczas skontaktować. Do dziś nie zareagowała na wysłaną przez nas 9 maja prośbę o kontakt, w odbyciu rozmowy nie pomógł nam również rzecznik partii. Jedyny komentarz, jaki otrzymaliśmy bezpośrednio po publikacji wpisu, pochodził od wiceszefa partii Marcina Anaszewicza, który zapewnił, że nie ma zgody na mobbing w Wiośnie i sprawa będzie wyjaśniona.

Wybory do Europarlamentu 2019. Wiosna bada sytuację w lubelskich strukturach

Jak się okazuje, wyjaśnianie sprawy trwa nadal. Zarząd Wiosny powołał zespół, który ma przeanalizować sytuację w lubelskich strukturach. Jak poinformowała nas wiceprzewodnicząca Wiosny Gabriela Morawska-Stanecka i jednocześnie przewodnicząca tego zespołu, czas na wyjaśnienie sprawy to 4 tygodnie. Wpis Przemysława Stefaniaka został opublikowany 9 maja, co oznacza, że zespół ma przedstawić raport zarządowi do ok. 6 czerwca.

Sytuację komplikuje fakt, że Monika Pawłowska jest kandydatką Wiosny do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja. Wiceszefowa Wiosny tłumaczy, że nie jest możliwe wyjaśnienie sprawy bezpośrednio przed wyborami. "Musimy wysłuchać kilkanaście - kilkadziesiąt osób" - podkreśla Gabriela Morawska-Stanecka.

- Spotkałem się już z Pauliną Piechną-Więckiewicz. Opowiedziałem o wszystkim, rozmowa została nagrana na użytek partii. Słyszałem, że przedstawiciele władz partii mają przyjechać jeszcze raz lub dwa razy do Lublina - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Przemysław Stefaniak.

Monika Pawłowska obecnie prowadzi kampanię. W mediach społecznościowych publikuje m.in. fotografie z uśmiechniętymi działaczami Przedwiośnia.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Monika Pawłowska otrzymała partyjny zakaz komentowania sprawy. Zapytaliśmy rzecznika partii Jana Mroza, czy zarząd partii nadal w pełni popiera kandydaturę Moniki Pawłowskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Czekamy na odpowiedź. 

"Jedynka to nie koniec" - pod takim hasłem Gazeta.pl i MamPrawoWiedziec.pl zachęcają wspólnie do dokładnego zapoznania się z życiorysami i planami kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Chcemy pokazać, że głosowanie na "jedynkę" nie jest koniecznością, a możliwością, a każdy kandydat jest wart tego, by przyjrzeć mu się bliżej.

O kampanii wyborczej codziennie możecie przeczytać na Gazeta.pl. Na MamPrawoWiedziec.pl znajdziecie natomiast listę kandydatek i kandydatów z krótkimi informacjami na ich temat. Z kolei pod tym adresem w przedwyborczej porównywarce MamPrawoWiedziec.pl możecie sprawdzić, który z kandydatów najbardziej podziela wasze poglądy.

Więcej o:
Komentarze (84)
Była oskarżana o psychiczną przemoc, teraz prowadzi kampanię. Partia Wiosna wciąż bada sprawę działaczki
Zaloguj się
 • bb7676

  Oceniono 14 razy 4

  i tutaj mści się idealizowanie Biedronia i branie na wiarę czego to on nie dokonał w Słupsku. otóż guzik dokonał. taki lewicowiec walczący o prawa innych, a tutaj zonk. podobnie było w Słupsku kiedy nie pozwolił na zankietowanie pracowników ratusza przez PIP pod katem mobbingu. a ananaszewicz był szefem administracji Biedronia w słupskim ratuszu i gadał jak teraz w tej sprawie.

 • system777

  Oceniono 5 razy 3

  Wszyscy w polskiej polityce pływają w szambie i wmawiają ludziom że to perfumeria.
  "Wiceszefowa Wiosny tłumaczy, że nie jest możliwe wyjaśnienie sprawy bezpośrednio przed wyborami..." A jak się okaże że jest winna, to co? Emeryturka europosła przepadnie jak się dostanie do EUP i teraz to się nic nie da?

 • prelude93

  Oceniono 15 razy 3

  Ale zawsze mozna glosowac na Joanke, ktora oddala swoje psy do przytulka, heheheeee......
  Cala wiosna. ;)

 • nemecpiotr

  Oceniono 5 razy 3

  ALE WIELKA!

 • kk095

  Oceniono 15 razy 3

  Ie i po co sie tak pisowskie i pewnie ketrolle produkujecie.kto mial zaglosowac na wiosne i tak zaglosuje.

 • laszczyny

  Oceniono 9 razy 3

  PISoBOLSZEWIA ma z niej pożytek.

 • ptakomysz

  Oceniono 17 razy 3

  Facet podstawiony przez R.Czarneckiego robi Wiośnie koło piöra.
  Wykopać gnoja i po sorawie.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 4 razy 2

  PiS też sprawę łapówki Moradzieckiego od pedofila Gulbinowicza wyjaśni po wyborach :-)
  I po uchwaleniu art. 212 legalizującego pedofilię :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX