Frans Timmermans w Warszawie: Byłem ofiarą księdza pedofila. "Nie wstydźcie się, to nie wasza wina!"

Frans Timmermans przyznał, że padł ofiarą księdza pedofila. - Wybaczenie to jedna z najbardziej wyzwalających rzeczy, jakich doświadczyłem. Ale żeby tak się stało, sprawcy muszą przyznać się do winy i ponieść karę. A nie milczeć i być bezkarnymi - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej podczas konferencji w Warszawie.

Frans Timmermans przyjechał do Warszawy na zaproszenie Wiosny Roberta Biedronia. Podczas wspólnej konferencji z szefem ugrupowania, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wyznał, że w dzieciństwie padł ofiarą księdza pedofila.

Frans Timmermans: Byłem ofiarą pedofila

- Mówię to jako ofiara pedofilii. Wybaczenie to jedna z najbardziej wyzwalających rzeczy, jakich doświadczyłem. Ale żeby tak się stało, sprawcy muszą przyznać się do winy i ponieść karę. A nie milczeć i być bezkarnymi - powiedział. - Ja także byłem ofiarą księdza pedofila. I chciałbym teraz powiedzieć to wszystkim ofiarom: nie wstydźcie się. To nie jest wasza wina. Nie zrobiliście niczego złego. To wy jesteście ofiarami - dodał. Timmermans podkreślił, że jest katolikiem, ale w "Kościele nie ma miejsca na bezkarność".

Kościół katolicki jest moim kościołem. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być dokładnie zbadane. Jeśli ktokolwiek dopuścił się zbrodni, jego miejsce jest w prokuraturze. Nie może być w nim miejsca na bezkarność - podnosił. 

Biedroń poparł Timmermansa

Odnosząc się do "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich stwierdził, że "wiele krajów przez ostatnie 15 lat przechodziło to, co Polska teraz". - Kościół potrzebuje prawdy i pojednania. Ale najpierw musi przyznać się do winy - powiedział.

Frans Timmermans przyjechał do Polski, by wesprzeć Wiosnę. Jak powiedział, wspiera ugrupowanie, bo "wniosła powiew świeżego powietrza do polskiej polityki". Robert Biedroń z kolei poparł kandydaturę Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (228)
Frans Timmermans w Warszawie: Byłem ofiarą księdza pedofila. Sprawcy muszą ponieść karę
Zaloguj się
 • piotrus.pan11

  Oceniono 42 razy 18

  Uwaga: przekaz dnia w fabryce trolli. Dzielnie wpisujemy:
  1. Czuje się mniejszością, bo jestem hetero i nikt mnie nie molestował, hehe.
  2. Wszystkie lewaki nagle sobie przypominają, że ich molestowali, ale bujda.
  3. Histeria jak metoo, najlepiej zignorować.

 • kemor234

  Oceniono 38 razy 12

  Pis mógłby wygrać wybory "w cuglach", gdyby doprowadził do faktycznego ukarania winnych pedofilii w kościele. Wszystkich winnych. Sprawców i ich "opiekunów".
  DLACZEGO WIĘC TEGO NIE ROBI ???????????????????????????????

 • mr.kite53

  Oceniono 9 razy 7

  wszyscy kandydaci do seminariów duchownych powinni być poddani chemicznej kastracji,bo na co osobom duchownym potrzebne są genitalia?

 • wiktor.janowycz

  Oceniono 24 razy 6

  Chciałbym aby słowa o przyznaniu się i poniesieniu kary, jako warunkach wybaczenia wzięło sobie do serca wielu zwolenników Fransa Timmermansa.

 • pan.szklanka

  Oceniono 30 razy 6

  Jeżeli jest rzecz gorsza od systemowego ukrywanie pedofilów w Kościele katolickim, to są nią zgwałcone umysły ofiar, które pozostają katolikami.

 • adalberto3

  Oceniono 5 razy 5

  Pewnie dlatego jest teraz taki upierdliwy.

 • talajot

  Oceniono 7 razy 5

  ps.
  molestowanie dzieci jest obrzydliwe i powinno być ścigane i karane z całą stanowczością zawsze, wszędzie, niezależnie od profesji

 • olywerus

  Oceniono 8 razy 4

  ale,że ostatnio czyli miesiąc temu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX