Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kto wygrał w Dolnośląskiem i Opolskiem? [Okręg nr 12]

Kto wygrał wybory do Europarlamentu w okręgu 12, a więc w województwach dolnośląskim i opolskim? Znamy oficjalne wyniki, opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą.

Na okręg wyborczy nr 12 składają się województwa dolnośląskie oraz opolskie. Wyborcy z tego okręgu mogli wybierać spośród kandydatów z sześciu list, które zarejestrowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Wiosna Roberta Biedronia, Koalicja Europejska, Prawo i Sprawiedliwość, Lewica Razem oraz Kukiz'15. Która z powyższych formacji politycznych uzyskała najlepszy wynik w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr 12?

Wybory do Europarlamentu. Kto wygrał wybory w okręgu nr 12?

Państwowa Komisja Wyborcza podała, że w województwach dolnośląskim i opolskim najczęściej głosowano na Koalicję Europejską. Partia ta otrzymała 43,87 proc. głosów. Kolejny wynik należy do Prawa i Sprawiedliwości, które otrzymało 38,72 proc. głosów. Trzecie miejsce w okręgu nr 12 zajęła Wiosna, zdobywając 6,76 proc. głosów. 

Wyniki wyborów w okręgu nr 12 - województwa dolnośląskie i opolskie

 • Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy - 4,98 procent
 • Wiosna Roberta Biedronia - 6,76 procent
 • Koalicja Europejska - 43,87 procent
 • Prawo i Sprawiedliwość - 38,72 procent
 • Lewica Razem - 1,33 procent
 • Kukiz'15 - 4,34 procent

Najbardziej rozpoznawalnymi postaciami, które startowały w wyborach do Europarlamentu z okręgu numer 12 są m.in. Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy, Krzysztof Śmiszek z Wiosny Roberta Biedronia, Janina Ochojska z Koalicji Europejskiej oraz Anna Zalewska i Beata Kempa z Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (4)
Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Kto wygrał w Dolnośląskiem i Opolskiem?[Okręg nr 12]
Zaloguj się
 • dzielanski

  Oceniono 7 razy 7

  Niestety, niszczyciel polskiej oświaty, Anna Zalewska weszła z naszego Dolnego Śląska - w to chyba nawet tutejsi wyborcy PiS-u nie potrafią uwierzyć.

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 2

  A Emeryci dalej glupcy beda biede klepac i doze BERETA MOHEROWYM TAK. Mlodym zamknac GRANICE na 1 rok Wprowadzic rozmowy kontrolowane , ograniczyc Internet , TO ZACZNA CHODZIC NA WYBORY . MLODZI MYSLALE ZE MADRZY ZAWIODLEM SIE JESZCZE WIEKSI GLUPCY OD Beretow .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX