Atak w Busku-Zdroju. "Funkcjonariusz dokonał napaści na radnego". "Solidarność" odcina się od pisma

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" odciął się od pisma w sprawie ataku na policjanta w Busku-Zdroju, które wyciekło do sieci. Mężczyzna, który podawał się za przewodniczącego jednej ze związkowych struktur, twierdził, że to tak naprawdę radny Buska-Zdroju był zaatakowany przez funkcjonariusza.

"Nadchodzi wielki ucisk. Próba uduszenia radnego z Buska-Zdroju" - skan pisma o takim tytule udostępnił na swoim fanpage'u poseł PO Artur Gierada.

Dokument z logiem "Solidarności", podpisany przez osobę podającą się za przewodniczącego Międzygminnej Organizacji Związkowej z siedzibą w Stopnicy, odnosił się do sobotnich wydarzeń w Busku-Zdroju. 32-letni miejski radny zaatakował wówczas policjanta.

Pismo ws. ataku w Busku-ZdrojuPismo ws. ataku w Busku-Zdroju Facebook.com/Artur Gierada

"Funkcjonariusz policji dokonał napaści na osobie radnego, zaciskając tzw. klamrę duszenia na szyi, co mogło spowodować uduszenie. Radny zastosował obronę konieczną i współmierną do zagrożenia, sięgając po nóż, którym próbował uderzyć napastnika w plecy" - czytamy w piśmie.

"Solidarność": To nie jest nasz członek

Poseł Gierada zwrócił się z prośbą o wyjaśnienia do posłanki PiS Teresy Hałas, która jest także przewodniczącą NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność".

Parlamentarzystka w komentarzu do wpisu posła PO poinformowała, że autor pisma został już wcześniej wydalony ze struktur "Solidarności" "za podobne nieobliczalne wystąpienia, czym naruszał dobre imię związku".

W rozmowie z Wp.pl Teresa Hałas stwierdziła również, że mężczyzna ma problemy psychiczne.

Głos w dyskusji zabrał także Grzegorz Cymiński, dyrektor biura Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność". Zaznaczył, że mężczyzna, który podpisał się pod dokumentem, od kilku lat nie jest członkiem "Solidarności", "gdyż został z niego wyrzucony".

"Związek kategorycznie odcina się od takich stwierdzeń i opinii" - podkreślił Cymiński i dodał, że wobec mężczyzny "zostaną podjęte odpowiednie kroki prawne za bezprawne posługiwanie się logiem Związku i występowanie w imieniu jego lokalnych struktur".

Busko-Zdrój. Atak na policjanta

32-letni radny Busku-Zdroju, który w sobotę zaatakował policjantów w Busku - Zdroju, usłyszał zarzuty. Prokuratura postawiła zarzuty także drugiemu z zatrzymanych - 37-letniemu mężczyźnie.

Pierwszy zarzut dotyczy usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała funkcjonariusza policji, dokonania czynnej napaści na tego funkcjonariusza i wywierania wpływu na czynności służbowe. Drugi dotyczy znieważenia innego funkcjonariusza podczas pełnienia czynności służbowych. Podejrzany nie przyznał się do winy i skorzystał z prawa do odmowy składania zeznań.

Drugi z mężczyzn, 37-latek, jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec klientki sklepu, przed którym doszło do napaści.

Dwaj policjanci zostali zaatakowani i ranieni nożem podczas interwencji przed supermarketem w centrum miasta. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał grozić nożem klientom sklepu. Na miejsce pojechał policyjny patrol. Przed sklepem funkcjonariusze wylegitymowali 37-letniego mieszkańca Kielc, któremu z rękawa wystawał nóż. W trakcie legitymowania mężczyzny ze sklepu wyszedł drugi.

- Później okazało się, że to był 32-letni mieszkaniec Buska-Zdroju. Ten drugi mężczyzna zaczął najpierw atakować słownie policjantów, zaczął im ubliżać, a następnie wszczął z nimi awanturę. Policjant zaczął go obezwładniać i został dwukrotnie raniony nożem w plecy. Na szczęście te obrażenia okazały się niezagrażające życiu, policjant był hospitalizowany, a, po udzieleniu pierwszej pomocy, opuścił szpital - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju Tomasz Piwowarski.

Więcej o:
Komentarze (72)
"Funkcjonariusz dokonał napaści na radnego". "Solidarność" odcina się od pisma ws. z Buska-Zdroju
Zaloguj się
 • bog43

  Oceniono 53 razy 49

  "........, że mężczyzna ma problemy psychiczne." - w nagrodę konia rzędem temu , kto powie , że to w pisie wyjątek ?

 • krynolinka

  Oceniono 46 razy 38

  Ogólnie jest wrażenie, że sporo osób związanych z obecną władzą to jacyś psychole. Nawet jeden pseudo dziennikarz z pisiego telewizora dostał zarzuty za znęcanie się nad konkubiną.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 42 razy 36

  A te zdjęcia w sieci sprawcy że znanymi osobami to fotomontaż? Czy może ktoś potwierdzić lub zdementować?

 • coswampowiemlubnapiszeraczej

  Oceniono 25 razy 25

  Autor tego listu mógłby pracować w TVP. Niech napisze podanie.

 • cozano

  Oceniono 27 razy 25

  Łukasz Sz. ma bardzo dobre przesłanki na "żołnierza wyklętego", wielbionej przez niego formacji.
  ht tps://www.youtube.com/watch?v=bNuVCmEmSyY

 • jep23

  Oceniono 23 razy 23

  Policjant przystępując do interwencji nie założył białych rękawiczek! Radny miał prawo się zdenerwować. A nóż miał przy sobie bo wybierał się na obiad.

 • geraldine2015

  Oceniono 22 razy 22

  To wy tak solidaruchy niezły burdel macie skoro psychiczny, dawno wyrzucony członek posługuje się drukiem firmowym i pieczęcią. Wypisuje co mu chory mózg na papier przyniesie i rozsyła po Polsce. Nie zginęła wam pieczęć????

 • kolona

  Oceniono 23 razy 21

  i to lubię, to mi się podoba, jeśli fakty są przeciw radnemu, tym gorzej dla.... faktów.

 • anonim_ka

  Oceniono 21 razy 19

  Jarozbaw jest mistrzem kłamstwa fałszu p, przewrotności i perfidii. Czekałam na podobny N E W S . Wynika stąd , że jest przewidywalny i prymitywny jak budowa cepa ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX