Komentarze (485)
Sondaż prezydencki: Andrzej Duda pokonuje Donalda Tuska
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • labrado

  Oceniono 8 razy 8

  Codzienne robienie wody z mózgu przez TVPis przynosi efekty.

 • juriyy.c

  Oceniono 9 razy 7

  jeżeli ten sondaż jest prawdziwy to mamy totalny ciemnogród, który lubi być okłamywany i okradany. Wiwat parafianie. Polska nie dorosła aby być w rodzinie krajów Europejskich w których szanuje się prawo. A to coś co jest administratorem, jest krzywoprzysięzcą, przysięgał na konstytucję, którą ma teraz w du...ie

 • mariakord

  Oceniono 9 razy 7

  Parę dni przed wyborami dziennikarze Gazety dostają " amoku".
  Kogo wy pytacie o zdanie ? Po co takie teksty? Polacy to inteligentni ludzie i nie chcą starego , ciamkającego guru i jego przydupasów ciągnących Polskę na wschód. Polacy to Europejczycy, kobiety polskie to Europejki - chcą być wolne, swobodne, nowoczesne, żyć w otwartym europejskim kraju.
  Dziennikarze Gazety o co wam chodzi? Bo pomyślę , że Wasz pozom intelektualny dorównuje wyznawcom PiSu - a to dla was byłaby chyba najgorsza obelga , prawda?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 7

  Duda przegra te wybory, a po nich pójdzie siedzieć z art 127 kk. Zakład?

  Ma 100% gwarancji.

 • ww2

  Oceniono 8 razy 6

  To jest nieprawdopodobne jak można porównywać te osoby i jeszcze z korzyścią dla tego pierwszego. Przecież tam jest różnica pod każdym względem na korzyść pana Tuska.

 • wikal

  Oceniono 10 razy 6

  Głosowanie na konstytucyjnego przestępcę, notorycznego kłamczucha (tylko Morawiecki kłamie częściej) dowodzi niedojrzałości naszego narodu, jego braku zrozumienia dla demokracji i prawa. Tusk absolutnie nie powinien wracać, choć pewnie po dobrej kampanii wygrałby te wybory. Ale nie miałby spokoju przez 5 lat. Ryczące watahy zwolenników pisu zakłócałyby każde jego wystąpienie, znaleźliby się nawet tacy, którzy posunęliby się do aktów przemocy fizycznej. Liczne jej przypadki w Polsce pisu, których apogeum było zamordowanie Pawła Adamowicza, nie zrobiły na Polakach wielkiego wrażenia. Wcześniej było zamordowanie Igora Stachowiaka, pobicie niemłodego działacza KOD-u przez kilku młodych byczków-narodowców (pani Mazurek nie popiera, ale rozumie), fizyczne ataki na demonstrantów. I co? I NIC! W Polsce mamy nową "jakość": przyzwolenie na chamstwo, przemoc, fizyczną agresję, kłamstwo i głupotę. Wina leży po stronie pis i kk, ale i PO swoim "nic nierobieniem" i arogancją walnie się przyczyniła do tego, co mamy. Tusk absolutnie do tego szamba się nie nadaje i nie pasuje. PO czy też koalicja, która pewnie na jesieni powstanie, już dziś powinny zacząć rozglądać się za swoim kandydatem na prezydenta. Przykład Dudy - człowieka prawie znikąd a wcześniej przypadek Tymińskiego, dowodzą, że w Polsce na prezydenta można wylansować każdego, jeśli tylko się to dobrze sprzeda. Jest jeszcze czas szanowna opozycjo, bo jeśli przerżniecie wybory parlamentarne i prezydenckie, to po polskiej demokracji nie pozostanie żaden ślad. Kaczyński wykończy wolne media, samorządy, organizacje pozarządowe na czele z WOŚP, dobije sądy i wreszcie przeprowadzi polexit, o którym marzy od początku. Was oczywiście wsadzi do pierdla, jak to barwnie nazwał jego czynownik Ziobro. I mała to pociecha, że siedzieć będziecie w dobrym towarzystwie: niepokornych dziennikarzy GW, Newsweeka i tvn, obywateli RP, członków ZNP, szczególnie znienawidzonych przez pis samorządowców... Lista jest długa. Więc bierzcie się do roboty, zamiast czekać na Tuska na białym koniu. On nie wróci.

 • pablo_spear

  Oceniono 6 razy 6

  He he po wyksztalceniu widac kto jaki ma elektorat. Wszystkie dzbany glosuja na pis. Adrian, jak to jest byc wybranym przez debili?

 • gucio48

  Oceniono 10 razy 6

  Na pierwszej stronie Gazety umieszczać tak ewidentne bzdury parę dni przed wyborami. O co ci chodzi Gazeto? Jakich dziennikarzy zatrudniasz. Po prostu wstyd!! PiS musi odejść!!!

 • dmbdmb

  Oceniono 14 razy 6

  Komorowski miał 80% w sondażach tuż przed przegraną z Dudą... Tyle w temacie sondaży - tania pożywka dla onanistów.

 • maxym9

  Oceniono 7 razy 5

  Głupiejemy jako naród coraz bardziej

 • maciejwscieklica

  Oceniono 9 razy 5

  bo my Polacy, z folwarcznymi genami po przodkach, ba z domieszką kałmuckich,
  lubim sielanki i żywe pokazy
  a to zawsze adrian gwarantuje
  a jak jeszcze pan Jaarek kasę dorzuca
  to zamroczenie nawet nie widzimy ze wydajemy wiecej niz dostajemy
  za pracę,
  a co !

 • wagabunda

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli w Polsce B, na wsiach i w małych miasteczkach, wciąż pokutuje typowe siermiężne, przykruchtowe i zacofane "toruńskie myślenie", to jakie niby miałyby być te sondaże?

 • bokaj

  Oceniono 5 razy 5

  Nie rozumiem tej analizy.
  Jak można pominąć fakty, ktore pokazują dynamikę zmian w opinii na temat kandydatów pod wpływem kampanii wyborczej.
  A fakty - przecież znane i wiele mówiące - są takie, że przed rozpoczęciem kampanii wyborczej Komorowski miał MIAŻDŻĄCĄ przewagę nad Dudą. Innymi słowy: poparcie na takim etapie jak teraz ni mówi NIC.
  Duda jeszcze nie stanął przed konfrontacją, jeszcze nie zmierzył się z oceną swoje prezydentury, jeszcze nie pokazał, jak odpowie na zarzuty o łamanie konstytucji, co dyskwalifikuje go jako polityka.

 • li.mone

  Oceniono 5 razy 5

  debilstwo 41%

 • kukunapniu

  Oceniono 7 razy 5

  W sondażach przedwyborczych Komorowski miał jakieś 65% a Duda około 25%.
  W debacie 1:1 Duda nie ma żadnych szans z Tuskiem, jego przekaz się całkowicie wypaczył,
  nie ma nic nowego do zaoferowania bo udowodnił że łamie konstytucję oraz
  że jest reprezentantem jedynie jednej grupy społecznej czyli PIS. Nie zrealizował
  w zasadzie żadnego ze swoich postulatów, był prawie cały czas marionetką
  partii rządzącej, a w jedynym przypadki kiedy stanął w obronie SN to się okazało
  że chodziło mu o ugranie więcej niż było planowane dla Ziobry.
  Ubliżał Polakom, nic nie ugrał konkretnego na arenie międzynarodowej.

 • kms2x

  Oceniono 7 razy 5

  Propagandowa nagonka na Tuska trwa juz "kilka" lat. Wciąż i bez przerwy. Kosztuje juz kilka(naście?) miliardów wydanych przez PiS na trolli, kurwnowskich i Ku...zję.
  Du.y nikt nie rusza bo śmierdzi sobie w kącie. Na widok wychodzi od czasu do czasu.
  Zobaczymy co będzie jak zacznie sie prawdziwa kampania i tym kaczym odpadkiem zajmie się kilku spin doktorów, kilka stacji telewizyjnych, kilkadziesiąt gazet i radiostacji, kilkuset propagandzistów, kilka tysięcy aktywistów i kilkaset tysięcy entuzjastów.
  Teraz nikt do Du.y nie strzela bo nie warto.

 • Maciej Kloss

  Oceniono 7 razy 5

  Andrzej duda ma wyborców słabiej wykształconych. Wszystko już jasne. Mentalność chłopa pańszczyzny

 • mikejar

  Oceniono 7 razy 5

  POMARZYC KAZDY MOZE , jeden lepiej drugi GORZEJ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  DUDA DLUGOPIS marzy bo jeszcze do konca POLSKA NIE JEST W RUINIE. !!!!!!

  WSTYD I HANBA ten caly ADRIAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gerbezuk

  Oceniono 5 razy 5

  A jak wypadał Komorowski w sondażach przed wyborami??... zdaje się nie miał z kim przegrać..

 • jula1mt

  Oceniono 9 razy 5

  Gazeto Wyborcza opamiętaj się. Takie głupie sondaże dajecie na czołówkę gazety tuż przed arcyważnymi wyborami do Europarlamentu ! Pogięło Was do reszty, zawsze coś spartolicie, a potem dziwicie się, że Polacy nadal chcą głosować na PiS. Po co w ogóle ta zabawa w sondaże przed wyborami prezydenckimi, które będą w 2020 roku ? D. Tusk nie zdeklarował swojego startu, a jeszcze i ty gazeto, a właściwie wy jej dziennikarze będziecie mocno zaskoczeni tym, co właściwie się "zadzieje" w 2020 r. Tusk do naiwnych nie należy, za to wy państwo dziennikarze tak. Lubicie bić pianę, tak aby zrobić dobrze PiS. Spadajcie na drzewo, nie mam już do was krzty zaufania.

 • kris0104

  Oceniono 11 razy 5

  tylko plakac nad poziomem umyslowym i moralnym czesci Polakow, pisdziajstwo caly czas pluje im w twarz a oni ze deszcz pada

 • wranek

  Oceniono 9 razy 5

  Wsiowy Duda z zawodufki.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 7 razy 5

  Sondaż prezydencki: Andrzej Duda pokonuje Pawła Kukiza. Paweł Kukiz prezydentem...Czemu nie od razu panie Gosiewskie?

 • hipo krater

  Oceniono 15 razy 5

  Tusk ma wspaniały wynik , jak na wielkiego nieobecnego, przez 5 lat. Konfrontacja między tymi dwoma kandydatami może pokazać, co kto , z nich ma do powiedzenia i co myśli. Jeden gada dudy smalone , drugi to człowiek merytoryczny. Nie wiem jak to się spodoba temu niedojrzalemu narodowi,który lubi bajki o św. Mikołaju, legendy o Janosku, a nade wszystko bajkę o Stoliczku, który sam się nakrywał wszelkim żarciem, na które nie trzeba było pracować. W tej bajce są jeszcze kije samobije i mam nadzieję, że Polacy nie będą od nich uczyć się rozumu, głupio głosując.

 • kotmiki

  Oceniono 6 razy 4

  I jak tu szanować Polskę czy Polaków skoro dla was zwykły przestępca łamacz Konstytucji najświętszej ustawy Rzeczypospolitej wygrywa ;jesteście niestety gó...anym narodkiem

 • deusirae

  Oceniono 4 razy 4

  dziwnym trafem Kantar zawsze taki propisowski... Nawet jak dzwonili do mnie z to usmialem sie po pachy od manipulacji jaka mozna wykonac na podstawie ich pytan :) A Gazeta (bezmozga?)u nich badania zamawia? :D

 • drdr2

  Oceniono 10 razy 4

  a kogo popiera Radio Maryja? Pedofilski głos w naszym domu?

 • feurig59

  Oceniono 6 razy 4

  Albo te sondaze sa g warte, albo wiekszosc Polakow to idioci. Innych opcji nie widze.

 • emeni

  Oceniono 4 razy 4

  Ja jednak nie mogę zapomnieć tych 70% dla Komorowskiego i sondaży, które napompowały go do roli kandydata nie do pobicia a pózniej gładko przegrał w cuglach z Dudą.

 • krflis

  Oceniono 8 razy 4

  Niepojęte, że ten miałki potakiwacz Kaczyńskiego prowadzi we wszystkich sondażach zaufania i w takich sondażach. Może polskie społeczeństwo ma zapotrzebowanie na hostyjnego bonda; mocnego wobec słabych, a uległego wobec Prezesa i Rydzyka?

 • 6ch66

  Oceniono 8 razy 4

  Wszyscy, tylko nie Andrzej, on zbuduje RZECZPOSPOLITA PRZYJACIOL, gdzie bedziemy narodem deugiej, albo trzeciej kategorii. Cos juz mamrotal dwa lata temu.

  Spotkanie prezydenta ze społecznością żydowską. Andrzej Duda: Wracam do określenia Rzeczpospolita Przyjaciół.

  wpolityce.pl/polityka/323198-spotkanie-prezydenta-z-przedstawicielami-spolecznosci-zydowskiej-w-polsce-andrzej-duda-wracam-do-okreslenia-rzeczpospolita-przyjaciol-zdjecia

 • irishrem

  Oceniono 6 razy 4

  Polacy to jednak idioci !!! Głosować na Dudę , tego złamasa konstytucyjnego ? Litości !

 • yassmin_kami

  Oceniono 6 razy 4

  Nie ma co się dziwić przecież w Polsce od dawna hołubią krętaczy, cwaniaków i złodzieji a śmieją się i nazywają " głupimi " ludzi uczciwych i pracowitych. Tak samo jest wśród Polaków na emigracji, dlatego mamy przypiętą łatkę Polak - krętacz/złodziej,

 • stenrw

  Oceniono 8 razy 4

  TS dla Dudy i po zawodach...

 • wernyh

  Oceniono 12 razy 4

  "Andrzej Duda ma wyborców słabiej wykształconych. (...) A absolwenci uczelni wyższych stawiają wyraźnie na Tuska"
  Andrzej Duda - prezydent wszystkich NIEWYKSZTAŁCONYCH Polaków.

 • zdunman

  Oceniono 6 razy 4

  "Aż 73 proc. wyborców z wykształceniem zawodowym woli Dudę od Tuska. Wśród osób z wykształceniem średnim jest już blisko remisu: 53 do 45 proc. A absolwenci uczelni wyższych stawiają wyraźnie na Tuska (68 proc.) wobec zaledwie 30 proc. dla Dudy."

  To najlepsze podsumowanie.

 • cromio

  Oceniono 6 razy 4

  Durny naród, od lat tumaniony przez Kościół.

 • maks1956

  Oceniono 6 razy 4

  Śmieszny sondaż. Po pierwsze Tusk na razie nie staruje więc jest kandydatem z czapy. Po drugie Bronisław "Bul" Wielki miał jeszcze większe poparcie i przegrał. Po trzecie Duda wygrał jako trzeci garnitur wystawiony na odstrzał. Nie wiadomo kto wygra, no ale wszystko może się zdarzyć .

 • stach_79

  Oceniono 8 razy 4

  Tuska dliugo nie było w Polsce. Kampania wyborcza dodałaby mu brakujące procenty. A Duda? Jestem zaskoczony jak beznadziejni i sfrustrowani są Polacy żeby głosować na ten podnóżek prezesa nie respektujący Konstytucji... tragedia.

 • darla152

  Oceniono 14 razy 4

  Tylko dureń opiera Maliniaka.

 • krzycho-60

  Oceniono 12 razy 4

  A ten był robiony pod kasą MOPS oraz w dniu wypłaty 500+

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 3

  Ludzie z niepelnosprawnosciami wraz z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Pielęgniarki z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Nauczycielki/le z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Prasownicy szkół z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Rezydenci lekarze z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Lekarze specjaliści z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Sędziowie z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Pracownicy sądów z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Fizjoterapeuci z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Aptekarze z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Pracownicy aptek z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Uczeni i pracownicy wyższych uczelni z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Przedsiębiorcy z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  Rolnicy z rodzinami i znajomymi i ich znajomymi,
  ....................,
  wszyscy razem mamy ostatnią szanse wysłania pis/kupis/konfederacje na śmietnik historii
  w tych i następnych wyborach
  Ogarnijcie się i idziemy masowo do wyborów przeciwko kaczyzmowi
  Aleluja i do przodu

 • bart8777

  Oceniono 5 razy 3

  Ok, ale co by nie mówić, Donka od paru lat w polskiej polityce nie ma. Moim zdaniem na pierwszej debacie wprasowałby Dudę w podłogę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX