Schetyna przedstawił projekt ustawy "Czyste ręce". "Niech premier powie co ukrywa przed Polakami"

Lider Platformy Obywatelskiej przedstawił projekt ustawy "Czyste ręce". Grzegorz Schetyna chce, aby współmałżonkowie najważniejszych osób w państwie musiały składać oświadczenia majątkowe. To reakcja na ostatnie doniesienia "Gazety Wyborczej" dotyczące premiera Mateusza Morawieckiego.

Przypomnijmy, że w poniedziałek 20 maja "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, z którego wynika, że Mateusz Morawiecki i jego żona kupili w 2002 roku 15 hektarów ziemi za 700 tysięcy złotych. Sprzedawcą był wrocławski Kościół. Rzeczoznawca ocenił, że już w 1999 roku grunt ten był wart prawie cztery miliony złotych, co oznacza, że Mateusz Morawiecki kupił ziemię po zaniżonej cenie. "Gazeta Wyborcza" poinformowała również, że premier nie wpisał działki do oświadczenia majątkowego, ponieważ dokonał rozdzielności majątkowej ze swoją żoną Iwoną.

Grzegorz Schetyna zaprezentował ustawę "Czyste ręce". Zaapelował do Jarosława Kaczyńskiego

We wtorek Grzegorz Schetyna wystąpił na konferencji prasowej, podczas której skomentował sprawę majątku Mateusza Morawieckiego i przedstawił projekt ustawy "Czyste ręce". Jeżeli ustawa ta wejdzie w życie, oświadczenie majątkowe będą musieli składać nie tylko najważniejsi politycy w Państwie, ale także ich współmałżonkowie. Ustawa dotyczy prezydenta, premiera, ministrów polskiego rządu oraz prezydium Sejmu i Senatu.

- Mówimy: sprawdzam. Apeluję do prezesa Kaczyńskiego, proszę, zwołajmy posiedzenie Sejmu w tym tygodniu, posiedzenie Senatu jest w piątek, zwołajmy rząd, przyjmijmy ten projekt ustawy, żebyśmy byli przekonani i pewni, że wyjaśniamy wszystkie wątpliwości i że już nikt nigdy nie będzie mógł oskarżyć polskiego premiera o niejasności w sprawach majątkowych - powiedział Grzegorz Schetyna, prezentując ustawę "Czyste ręce".

Więcej o:
Komentarze (89)
Grzegorz Schetyna przedstawił projekt ustawy "Czyste ręce". "Mówimy: Sprawdzam"
Zaloguj się
 • sarna291

  Oceniono 28 razy 20

  Morawiecki juz dawno powinien podać się do dymisji, ale pisowcy nie mają honoru . Zepsuli politykę, morale, wszystko, po nich już nigdy nie będzie tak samo

 • tzetze1

  Oceniono 18 razy 16

  Świetny ruch. Dodatkowo dwie rzeczy:
  1) dokładne prześwietlenie majątków ludzi zaangażowanych w te deal'e - przecież czarni nie są tacy naiwni, żeby sprzedać coś za ułamek wartości i nie mieć z tego nic
  2) żona premiera złożyła obietnice sprzedaży ziemii po wartości zakupu + inflacja - jak rozumiem miasto Wrocław jeszcze dziś lub jutro składa jej ofertę kupna i dochodzi do transakcji jeszcze w czerwcu

 • Jan Winnicki

  Oceniono 27 razy 15

  Nie po to pinokio Morawiecki szedł w politykę, żeby teraz wszystko ujawniać. A z tym kupnem 13 h było zapewne tak, że oficjalnie kupił za 700 tys, a pod stołem poszło kilka razy tyle. Watykańskie pasożyty nie są znowu takie głupie, żeby sprzedawać coś 5 razy taniej.

 • mike689

  Oceniono 26 razy 14

  zyjemy w kraju szambo , bananowej republice , powinni nas z EU wyrzucic bo nic nie wnosimy a tylko dostajemy a najwiecej zboki z kosciolka

 • hk043

  Oceniono 13 razy 13

  To jest normalne dla patrjotow, widzimy co sie dzeje w Austri.

 • takkietam

  Oceniono 15 razy 13

  Nikt się tak nie uwłaszczył na po PRLowskim majątku jak PC, czyli dzisiejszy PiS
  Nikt nie zrobił takiej kariery w strasznej, skorumpowanej, podległej i rozkradzionej IIIRP jak obecny premier...

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 20 razy 12

  Bo dojnej zmianie wszystko sie nalezy - to juz straszydlo dawno temu wyryczalo. Biedny ten narod doja go wszyscy pisie sqsyny, e-pis-kopaty i wszelkiej masci aferzysci. A suweren wolski to najwieksza idiota w calym EU.

 • oloros11

  Oceniono 11 razy 9

  to proste nalezy skopiowac ustawe o gangsrterach gdzie sa konfiskowane najatki zon i dzieci gangsterow

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX