Rządowe pieniądze wciąż płyną do organizacji związanych z o. Rydzykiem. Wspomaga je resort rolnictwa

Ministerstwo Rolnictwa wydało 170 tys. zł na reklamy w Telewizji Trwam - wynika z informacji ujawnionych przez posła Krzysztofa Brejzę. Wcześniej pisaliśmy o tym, jak Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydała w mediach związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem 1,5 mln zł.

W ubiegłym roku o. Tadeusz Rydzyk żalił się, że w związanych z nim organizacjach i mediach brakuje pieniędzy i muszą "myśleć od pierwszego do pierwszego". - Nikt nas nie wspiera. Każdy mówi "dobra zmiana", a zapytajcie, ile oni dali reklam do telewizji, ile dali "Naszemu Dziennikowi" i nie myślcie, że ta niby prawa strona tego rządu kocha "Nasz Dziennik", czy kocha Radio Maryja - mówił.

Tymczasem poseł PO Krzysztof Brejza ujawnił kolejne państwowe wydatki w mediach redemptorysty. W przesłanej mu przez Ministerstwo Rolnictwa odpowiedzi czytamy, że od grudnia 2015 roku do kwietnia 2019 roku resort wydał w sumie ponad 170 tys. zł na reklamy w TV Trwam. Reklamowano m.in. znak Poznaj Dobra Żywność.

Brejza pytał też Ministerstwo Infrastruktury o wydatki w organizacjach o. Rydzyka. Jednak report odpowiedział, że "system finansowo-księgowy ministerstwa nie stwarza możliwości" uzyskania takich informacji, a ponadto byłoby to "procesem czasochłonnym".

1,5 mln zł na wywiady w TV Trwam

Przed tygodniem pisaliśmy, że państwowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w czasie rządów PiS kupowała wywiady w TV Trwam. W ciągu trzech lat przelała tak prawie 1,5 mln zł w zamian za wywiady z urzędnikami Agencji. Każda taka rozmowa kosztowała ok. 19 tys. zł.

Wywiady ukazywały się w niedzielnym programie "Wieś to też Polska". Zaczęły się ukazywać od 2016 r., a więc od czasu, gdy prezesem ARiMR stał się Daniel Obajtek (dziś prezes PKN Orlen).

Więcej o:
Komentarze (147)
170 tys. zł z resortu rolnictwa wydano w mediach o. Rydzyka
Zaloguj się
 • mam1956

  Oceniono 82 razy 80

  To nie są rządowe pieniądze bo rząd żadnych swoich pieniędzy nie ma.
  To są pieniądze wszystkich podatników.

 • antropoid

  Oceniono 50 razy 48

  NIGDY NIENAPASIONY, antypolski smok - tylko pęknąć zaraz nie chce...

 • antekpociecha

  Oceniono 50 razy 46

  Pan rydzyk jest bardzo zasłużony dla ateizacji tego kraju i tu nie należy oszczędzać

 • pan.szklanka

  Oceniono 39 razy 39

  Jakie rządowe pieniądze? Szydło pojechała do Niemca na szparagi, czy Suski zakontraktował peruki?

 • korekta

  Oceniono 36 razy 36

  🔷 Jakie miejsce TV Trwam pod względem oglądalności: 70-te? 80-te? setne?🔷

  To powinno być zaskarżone z paragrafu o niegospodarność i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Tylko, czy jest taki paragraf? 😳

 • arreis65

  Oceniono 38 razy 36

  kościół katolicki w Polsce jest wielkim posiadaczem, największym właścicielem gruntów (nie licząc Skarbu Państwa). Nie wiadomo, co kościół ma, bo nie musi majątku ujawniać. Wiadomo, że ma coraz więcej - a to wszystko żeby się bogu przypodobać :-)))

 • snurfik

  Oceniono 32 razy 30

  Ministerstwo Rolnictwa dobrze wie jak wydoic Polakow na cele tuby propagandowej

 • norbertrabarbar

  Oceniono 26 razy 26

  Krycie pedofilii tanie nie jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX