Kandydat Wiosny Biedronia z zarzutami milionowych wyłudzeń z państwowej agencji. Partia się odcina

Marcin W., przedsiębiorca z Lubelszczyzny i kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego jest podejrzany o wyłudzenie 17 mln zł dotacji. Od W. odciął się Robert Biedroń, według którego kandydat zataił przed partią fakt prowadzonego w jego sprawie postępowania.

Postępowanie prowadzone wobec Marcina W., który wystartował z 10 pozycji lubelskiej listy Wiosny Roberta Biedronia opisuje m.in. "Dziennik Wschodni". W grudniu 2018 r. Centralne Biuro Śledcze zatrzymało osiem osób, które miały wyłudzić dotację z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wśród nich był właśnie Marcin W., wówczas prezes rolniczej grupy producenckiej. Zarzut dotyczy wyłudzenia dotacji o łącznej kwocie 16,5 mln zł oraz usiłowania wyłudzenia na kwotę 5,5 mln zł. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Kandydat Wiosny z zarzutami

Jak wynika z ustaleń śledczych, przedsiębiorca i kandydat Wiosny do Parlamentu Europejskiego m.in. składał fałszywe dokumenty dotyczące wydatków grupy producentów. Marcinowi W. grozi do 8 lat więzienia. Prokuratura cały czas zbiera materiał dowodowy. - Przeciwko mnie nic się nie toczy - zapewnia sam Marcin W. w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim". 

Do sprawy odniósł się Robert Biedroń. Jak informuje w oświadczeniu, "Marcin W. złożył niezgodne z prawdą oświadczenie, o tym, że nie jest prowadzone w stosunku do niego jakiekolwiek postępowanie, nie ma postawionych zarzutów i jest niekarany". Dalej w oświadczeniu czytamy: "W związku z powyższym stanowczo odcinamy się od kandydata i podkreślam, że w Wiośnie nie ma miejsca dla osób łamiących standardy i zasady postępowania etycznego".

Więcej o:
Komentarze (134)
Kandydat Wiosny Biedronia z zarzutami milionowych wyłudzeń z państwowej agencji. Partia się odcina
Zaloguj się
 • qurczak

  Oceniono 38 razy 36

  Obecnie do polityki pchają się różnej maści cwaniaczki, nieudacznicy oraz zwyczajne szumowiny. Taka jest bolesna prawda.

 • cleryka

  Oceniono 25 razy 15

  PiS na Nowogrodzkiej jest bogaty,od kilku dni trollom płaci po 3 zł.za każdy wpis.Stąd tylu analfabetów na forum Gazety pl.

 • grb3

  Oceniono 9 razy 9

  Nawet z ta wiedza gdyby go dopuscili do wyborow to znalazloby sie mnostwo ludzi, ktorzy i tak by na niego zaglosowali... i to jest w tym najsmutniejsze xd

 • agnrodis

  Oceniono 23 razy 9

  Ktos nie lubi Wiosny i zaczyna im bruzdzic, tak jak bruzdzil podsluchami w Sowa i Przyjaciele, a potem zmajstrowal "afere" osmiorniczek, zeby wykonczyc PO i Sikorskiego. Nic im konkretnego zarzucic nie mogli, wiec siegneli do jadlospisu!!!

 • stachkaz47

  Oceniono 16 razy 6

  Nic mu nie zrobią -to ciut więcej niż WYŁUDZIŁ DUBIENIECKI z PFRON i cieszą si z nową żonką -Kaczyński ich ma w opiece

 • dert4

  Oceniono 11 razy 5

  Marcin Walasek - aferzysta z Ryk.
  Ślicznie mu z tym czarnym prostokątem na oczach.
  Powinien se wydrukować takie same plakaty wyborcze.

 • agnrodis

  Oceniono 19 razy 5

  PiS najpierw podsluchiwal, a teraz podstawia skompromitowanych kandydatow???

 • qatroscc

  Oceniono 7 razy 5

  U mnie na uczelni, najbardziej lubiani profesorowie twierdzili, że polityka to bagno i w niej nie uczestniczyli. Szkoda dla społeczeństa. Wiem też, że polityka zmienia ludzi i tu pozdrawiam mojego ćwiczeniowca Panią Muchę.

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 4

  Włąśnie dlatego trzeba w polityce patrzeć na chętnych do kandydowania, wielu golasó i przekręciarzy próbuje się tam dostać, popatrzcie ilu takich jak on było w Samoobronie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX