Anna Maria Anders ambasadorką Polski we Włoszech. Prezydent Włoch rozpatrzył nominację

Anna Maria Anders zostanie wkrótce ambasadorką Polski we Włoszech. Jej nominacja została pozytywnie rozpatrzona przez prezydenta Włoch, Sergio Mattarellę. Doniesienia o powołaniu Anders na to stanowisko pojawiały się już wcześniej. Decyzja o zaakceptowaniu nominacji została ogłoszona dwa dni po obchodach 75. rocznicy bitwy na Monte Cassino.

Jak podaje Polsat News, w poniedziałek prezydent Włoch Sergio Mattarella zaakceptował kandydaturę Anny Marii Anders na stanowisko ambasadora RP we Włoszech. Włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało tę informację dwa dni po obchodach 75.rocznicy bitwy o Monte Cassino, w której pełnomocniczka premiera ds. dialogu międzynarodowego brała udział. 

Anna Maria Anders ambasadorem RP we Włoszech

O powołaniu Anny Marii Anders na nową funkcję mówiło się już w marcu. Córka generała Władysława Andersa została senatorem Prawa i Sprawiedliwości w 2016 roku, później otrzymała również funkcję sekretarza stanu w kancelarii premiera oraz stanowisko pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego. 

Z ustaleń "Wirtualnej Polski" wynikało, że obsadzenie Anders na stanowisku ambasadora RP we Włoszech to plan rządu Prawa i Sprawiedliwości na zacieśnienie więzi z konserwatywnym włoskim rządem. Te doniesienia potwierdzał też na początku maja dziennik "Fakt", który nazwał powołanie Anders "szczęśliwym dniem dla polskiego podatnika". Było to odniesienie do informacji o kosztownych podróżach senator, która w ciągu dwóch lat urzędowania "wylatała" blisko 610 tys. złotych na służbowe podróże, głównie do USA.

Stanowisko ambasadora RP we Włoszech jest nieobsadzone od października 2018. Żeby procedura nominacji się zakończyła, Anna Maria Anders musi złożyć tzw. listy uwierzytelniające na ręce prezydenta Włoch. Na razie nie wiadomo, kiedy to się stanie. 

Więcej o:
Komentarze (191)
Anna Maria Anders ambasadorem Polski we Włoszech. Prezydent Włoch rozpatrzył nominację
Zaloguj się
 • jan.w2

  Oceniono 82 razy 74

  Cwana baba. Dzięki głupocie wyborców PiSlamu, znalazła sposób na darmowe podróżowanie do siebie do domu w stanach na koszt polandyjskiego podatnika. Teraz będzie reprezentować jako ambasador kraj o którym ma blade pojecie i trzepać na tym kasę. Zapewne więcej jej w ambasadzie nie będzie niż będzie, bo lubi raczej przebywać u siebie w domu w hameryce. Pewnie jej ojczulek przewraca się w grobie, że ma tak bezczelną i wyrachowaną córkę, a może był by z niej dumny. Diabli go wiedzą.

 • gj61

  Oceniono 68 razy 60

  To teraz ta ci... będzie latać do USA z Włoch? Na WASZ koszt, ha, ha, ha!!!!

 • baska_w5

  Oceniono 59 razy 57

  Kobieta, która nie umie mówić po polsku, bazuje na nazwisku ojca a sama sobą nic nie reprezentuje, nie ma pojęcia o dyplomacji ma zostać ambasadorem Polski ! Szczyt wszystkiego co najgorsze.

 • gapcio2010

  Oceniono 60 razy 52

  To już nie ma w Polsce młodych, zdolnych, mogących pełnić takie funkcje? Musi to być jakaś stara baba, która z Polską, poza nazwiskiem ojca, nie ma nic wspólnego ?

 • trollina1

  Oceniono 48 razy 46

  Jedno pytanie- jakie kwalifikacje ma ta pani? Jedna odpowiedź - żadnych. Dziękuję...

 • stef0909

  Oceniono 51 razy 45

  A czym ta latawica /od podniebnych podróży za nasze/się zasłużyła tak tylko się pytam!

 • falbor

  Oceniono 50 razy 40

  Jadno o nowej p.ambasador można powiedzieć na pewno...
  angielski zna lepiej niż polski :(

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 41 razy 37

  Do sklepółw z firmowymi ciuchami będzie miała bliżej. Takich na Podlasiu nie ma.
  Płaćcie dalej za odbijanie światła przez "panią ambasador".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX