"Gdzieś ją Sasin może wrzucić". Jest śledztwo ws. radnego PiS, który miał powoływać się na wpływy w KPRM

Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga rozpoczęła śledztwo ws. radnego PiS z Wołomina. Według zawiadomienia miał obiecywać innej radnej pomoc w utrzymaniu mandatu oraz pracę dla jej córki. - Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić - miał powiedzieć radny na nagraniu, którym dysponują śledczy.

O sprawie poinformowało Radio Zet. Z informacji stacji wynika, że jeden z radnych PiS w rozmowie z bezpartyjną radną powoływał się na wpływy w kancelarii premiera oraz u wojewody mazowieckiego. Jak potwierdziliśmy w prokuraturze, śledztwo w tej sprawie ruszyło 6 maja. - Nie informujemy o planowanych czynnościach - mówi Gazeta.pl Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Wołomin. Jest śledztwo ws. nagranego radnego z PiS

Wraz z zawiadomieniem o popełnieniu przestępstwa do prokuratury wpłynęły nagrania z rozmów radnych. Radny PiS miał na jednym z nich proponować radnej pomoc. W związku z tym, że nie zrezygnowała ona w odpowiednim czasie z funkcji ławnika, mogła utracić swój mandat radnej. Przedstawiciel PiS w wołomińskiej radzie obiecywał, że w zamian za przejście do jego partii, pomoże jej utrzymać mandat dzięki swoim wpływom u wojewody mazowieckiego.

Jak czytamy na opublikowanych przez Mariusza Gierszewskiego z Radia Zet stenogramach nagrania, radna miała być też kuszona funkcją wiceprzewodniczącej rady miasta. Byłoby to możliwe, jak wynika z nagrań, po zdobyciu przez PiS większości w radzie - związani z obecną burmistrz Elżbietą Radwan mają przewagę tylko jednego mandatu. Ponadto radny miał obiecywać, że załatwi pracę córce radnej.  - Córce da pracę Rysio. Gdzieś do jakiegoś ministerstwa ją tam wrzuci. Tam gdzieś ją Sasin może wrzucić - miał powiedzieć nagrany radny.

Więcej o:
Komentarze (51)
"Gdzieś ją Sasin może wrzucić". Jest śledztwo ws. radnego PiS, który miał powoływać się na wpływy w KPRM
Zaloguj się
 • batura3

  Oceniono 40 razy 40

  DOJNA ZMIANA - alleluja.
  Sasin to ten odpowiedzialny za lot do Smoleńska?????????

 • trzynasty131313

  Oceniono 39 razy 39

  Na pewno wyjęte z kontekstu. Tak przy okazji, czy to nie sasin organizował lot do smoleńska?

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 31

  Śledztwo mówicie? A na kiedy przewidziane umorzenie? Ludzie, którzy wrzucili do kodeksu karnego możliwość ścigania z urzędu za prześmiewcze memy, we własnej sprawie będą się nawzajem sprawdzać. To już jest groteska.

 • kralik111

  Oceniono 32 razy 30

  Czy jest w tym PiSie chociaz jedna osoba, ktora nie bylaby zlodziejem, oszustem lub pedofilem?

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 29

  Znowu córka leśnika.
  A może proboszcza tym razem?

 • marrob

  Oceniono 25 razy 25

  Pomyśleć ile takich rozmów prowadzą codziennie w Polsce ludzie PiS. Mafia to nie powiedzieć nic!

 • hart_brejker

  Oceniono 18 razy 18

  Pewnie chodzi o Rysia ochudzkiego... Łubu dubu... Normalnie cyrk

 • kotprezesa

  Oceniono 19 razy 17

  To nie może być prawda.
  Nieprawdaż piSSowsko-kremlowskie matoły?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX