Były prezydent Tarnobrzega skazany za przyjęcie łapówki. Nie przyznaje się do winy

Były prezydent Tarnobrzega, a obecnie radny miasta, został skazany w pierwszej instancji na rok i cztery miesiące więzienia za korupcję. Samorządowiec nie przyznaje się do winy.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu uznał Grzegorza Kiełba (zgodził się na publikowanie jego danych osobowych) winnym przyjęcia korzyści majątkowej. Jak opisywaliśmy w ubiegłym roku, CBA zatrzymało ówczesnego prezydenta Tarnobrzega niedługo po przyjęciu przez niego 20 tys. łapówki. Pieniądze przekazał mu jeden z przedsiębiorców, licząc w zamian na pozytywną decyzję dotyczącą zagospodarowania przestrzennego.

Tarnobrzeg. Były prezydent miasta został skazany

Sąd wymierzył obecnie byłemu prezydentowi karę roku i czterech miesięcy pozbawienia wolności, ponadto samorządowiec musi zapłacić 15 tys. zł grzywny i pokryć koszty sądowe w wysokości 3,3 tys. zł. Do tego Kiełb nie może przez 6 lat zajmować stanowisk kierowniczych w jednostkach samorządowych i administracji rządowej. Jak opisuje echodnia.eu uzasadnienie sądu było niejawne, ponieważ CBA mimo wniosku sądu nie odtajnił dowodów.  - Czekam z adwokatami na pisemne uzasadnienie wyroku a później, w odpowiednim terminie, będziemy składać apelacje. Czy jestem zaskoczony? Wiedziałem czego prokuratura się domagała, więc różne warianty rozpatrywałem i również taki wariant, więc jakiegoś wielkiego zaskoczenia w tym przypadku nie ma - skomentował wyrok Kiełb, którego cytuje echodnia.eu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Były prezydent Tarnobrzega skazany za przyjęcie łapówki. Nie przyznaje się do winy
Zaloguj się
 • kotprezesa

  Oceniono 24 razy 22

  I na nic oddanie Tarnobrzega "Boskiemu Sercu Jezusa"
  "Cały misterny plan w piSS...du!"

 • cezar85

  Oceniono 10 razy 8

  kościół wyłudził działkę wartą 4 miliony i sprzedał ją morawieckiemu za bezcen

  i jest cacy

  a wy za 20 tysięcy człowieka po sądach ciągacie?

 • inv28

  Oceniono 10 razy 8

  Przecież on oddał całe miasto Tarnobrzeg Sercu Bożemu:
  ja, Grzegorz Kiełb, Prezydent Miasta Tarnobrzega, wraz z przedstawicielami władzy, uroczyście oddajemy się Boskiemu Sercu Jezusa i ogłaszamy z mocą, że jedynym Panem naszego miasta, naszych rodzin i każdego z nas jest Jezus Chrystus Król – Król Miłości i Prawdy, Sprawiedliwości i Pokoju. Bądź Jezu królem każdej dziedziny naszego życia społecznego i politycznego. Od Ciebie wszak pochodzi wszelka władza na niebie i ziemi. Zobowiązujemy się sprawiedliwie rządzić i ochraniać najsłabszych, realizować Twoje prawo miłości społecznej. Panie Jezu, kieruj naszym życiem i wszystkimi jego sprawami. Dopomóż nam za wstawiennictwem Maryi, Naszej Królowej i Matki wypełniać wolę bożą w tym i przyszłych pokoleniach (…).
  A zaraz potem ta nieprzyjemna sprawa...
  Jako kandydat "Moje miasto Tarnobrzeg" z fotela Prezydenta Tarnobrzega wysadził Norberta Mastalerza.
  Coraz częściej z list lokalnych komitetów (Nasze miasto..., Bezpartyjni... itd) startują zakamuflowani sympatycy innych partii politycznych (aby zmylić wyborców, którzy na te partie nie oddaliby głosu)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 9 razy 7

  A taki ładny był :-)
  Katolicki :-)

  Ps. to kiedy detronizacja Jezuska od pedofilów :-)

 • hlecter

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli facet nie przyznaje się, twierdzi, że jest niewinny, ale wyrokiem nie jest zaskoczony, bo się takiego spodziewał? Oj, ta niewinność to chyba jednak tylko na pokaz...

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 5

  "Jak opisuje echodnia.eu uzasadnienie sądu było niejawne, ponieważ CBA mimo wniosku sądu nie odtajnił dowodów."
  ================
  To i wyrok też powinien być tajny i to tak bardzo, żeby nawet skazany się o nim nie dowiedział..-:-)

 • awaro36

  Oceniono 4 razy 4

  ot zwykly Pisowiec i tyle

 • korekta

  Oceniono 4 razy 4

  Kiełbie we łbie! 😄

 • onten

  Oceniono 5 razy 3

  jedne nożwonik w busko zdrój, drugi złodziej, obaj nada będa zajmoac publiczne stanowiska to jest jakas patalogia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX