Dr Materska-Sosnowska: Projekt PiS z Mateuszem Morawieckim się nie powiódł i już się nie powiedzie

- Mateusz Morawiecki miał być krokiem do przodu - mówił prof. Chwedoruk o premierze Morawieckim. Zdaniem politologów UW ostatnie afery - film "Tylko nie mów nikomu" czy kwestia zakupu działki - nie zachwieją opinią elektoratu. Profesor dodał, że do ostatniej chwili, niczego nie można być pewnym.

Dr Materska-Sosnowska i prof. Chwedoruk - politolodzy Instytutu Nauk Politycznych UW - skomentowali w przedpołudniowej rozmowie Gazeta.pl poniedziałkowy artykuł "Gazety Wyborczej" o budzącej wątpliwości sprawie zakupu przez Mateusza Morawieckiego działki od Kościoła. Zdaniem politologów sprawa nie wstrząśnie opinią publiczną na tyle, aby zupełnie zmienić opinie Polaków przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

Dr Materska-Sosnowska: Projekt Morawiecki się nie powiódł

Mateusz Morawiecki był dobrym kandydatem na premiera, ale w styczniu 2018. Potem wydarzenia przyjęły inną dynamikę i od wyborów samorządowych PiS jest defensywie. To już nie jest ten PiS, który był wcześniej

- mówiła dr Materska-Sosnowska. Oceniła także, że ustawka premiera Morawieckiego z "Super Expressem" pokazała "totalną panikę" w PiS. 

Zdaniem politolog ostatni wywiad Jarosława Kaczyńskiego w programie śniadaniowym nie była próbą ocieplenia wizerunku, a próbą mobilizacji elektoratu PiS. Dr Materska-Sosnowska powiedziała, że nie spodziewa się, że prezes PiS szykuje się na stanowisko premiera Polski. 

Więcej o:
Komentarze (200)
Dr Materska-Sosnowska: Projekt PiS z Mateuszem Morawieckim się nie powiódł i już się nie powiedzie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 138 razy 114

  Kto nigdy nie użył adoptowanych dzieci do walki politycznej niech pierwszy rzuci hektarem ziemi, zakupionym półdarmo.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 73 razy 55

  Przejdźcie się do hipermarketu w sobotę, przejdźcie się na mecz piłkarski, przejdźcie się na organizowane przez miasto/gminę imprezę. Popatrzcie na twarze, posłuchajcie o czym ludzie mówią, czym żyją, a zrozumiecie że Pis z TVP będzie mógł rządzić długo i namiętnie.
  Sóweren kasę dostaje, piwo jest tanie, kiełbasa i gril też majątku nie kosztuje, wypasioną brykę kupuje się za 6 tysi, Sławomir z Zenkiem grajom, i jest fajnie, jest impreza, a w dodatku Pis wali pięścią w oczy tym wszystkim inteligencikom "ą", "ę" i Kościołowi daje, dzięki temu kościoły są odrobione, a że księża to zwykle sk...syny, ale to było zawsze, a do nieba jakoś trza się dostać, co nie?

 • falbor

  Oceniono 72 razy 54

  Przyłącz się do akcji Tomasza Lisa #jedenplusjeden. Głosuj Ty i spraw, żeby głosował ktoś jeszcze!
  Jesienią odsuniemy PiS od władzy i zaczniemy naprawiać Polskę!!

 • 1-wolne

  Oceniono 61 razy 47

  Biznes premiera pokazuje że handel działkami Mazowieckiego z Kościołem może być bardziej intratny niż stanowisko dyrektora banku.

 • miecztemidy

  Oceniono 46 razy 38

  Hitler też nakręcał gospodarkę pożyczając pieniądze na przemysł zbrojeniowy i prace publiczne . Gorzej było już ze spłata.
  Przekonali się o tym Żydzi przepuszczeni przez kominy krematoriów.
  Gnom szykuje z matołuszem sznur na szyję Polaków.
  Chochoł Polakom zaśpiewa "miałeś chamie ...........

 • djenn

  Oceniono 39 razy 35

  Dzisiaj słyszałem w tv, że do jakiejś fundacji zgłasza się masa ludzi, których w dzieciństwie wykorzystali pedofile kościelni, w tym są zgłoszenia zbiorowe np. pół klasy. Coś jakby góra lodowa się wynurza i jeśli PiS zdecydowanie nie odetnie się i nie przestanie bredzić, to pójdzie na dno razem z kościołem. A sprawa Morawieckiego, wątpię. On coś tam będzie wyjaśniać itd. Ale to raczej ich nie pogrąży. Natomiast pedofile kościelni - tak.

 • anonim_ka

  Oceniono 27 razy 27

  Matołuszek ... tylko nie mów nikomu ..... że klecha sprzedał ci działkę za darmochę ! !

 • jurek4491

  Oceniono 29 razy 27

  Świry , menele , obszczymurki , chłopki zagrodowe i pińćsetki zawsze będą stać murem za PiS-em , prezesem i premierem .

 • mer-llink

  Oceniono 31 razy 25

  Tak na marginesie aferki z działeczką, to tylko zapytam:
  od kiedy pan Morawiecki ma rozdzielnośc majątkowa ze swoją Mąłżonką?
  Sprzed zakupu działeczki, czy z po?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX