Wybory do Europarlamentu. Leszek Miller na plakacie jak z "Gry o tron": "Nic nie wiesz, Jarosławie"

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Były premier, kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu Leszek Miller niedawno udostępnił plakat inspirowany serialem "Gra o tron". Wpis skierowany jest do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, do którego zwraca się w słowach "You know nothing, Jarosław".

Na tydzień przed wyborami do Parlamentu Europejskiego Leszek Miller udostępnił na swoim koncie na Twitterze plakat inspirowany "Grą o tron". Na grafice widać byłego premiera, za którym znajduje się żelazny tron, a na dole znajduje się zmodyfikowany cytat z drugiego sezonu serialu: "You know nothing, Jarosław".

Leszek Miller jak bohater z "Gry o tron": "Nic nie wiesz, Jarosławie"

Plakat odnosi się do sceny, gdy jedna z bohaterek - Ygritte, próbuje przekonać Jona Snowa do tego, że za Murem czekałoby ich bardziej szczęśliwe życie. Kobieta zarzuca mu, że podejmuje decyzję nie mając wystarczającej wiedzy. Publikacja grafiki zbiegła się w czasie z premierą finałowego odcinka "Gry o Tron". Leszek Miller we wpisie pod grafiką dodał: "Wkrótce wszystko będzie jasne. I w Unii Europejskiej, i w 'Grze o tron'. A tymczasem przypominam... #TrwaWalka #NieTylkoWWesteros #26MajaWielkiWybór".

Poza prezesem Prawa i Sprawiedliwości kandydat Koalicji Europejskiej krytykował także Mateusza Morawieckiego. Leszek Miller w sarkastyczny sposób podsumował wypowiedź premiera, który podczas jednego ze spotkań wyborczych przekonywał: "Ja sam negocjowałem przystąpienie Polski do Unii Europejskiej 20 lat temu". Były premier postanowił to skomentować dwukrotnie: najpierw udostępnił nagranie nazwane "Nie sądzę", w którym słowa premiera zestawia z momentem złożenia przez siebie podpisu pod traktatem akcesyjnym Polski do Unii Europejskiej.

 

Później słowa Morawieckiego wykorzystane zostały także w spocie wyborczym Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Leszek Miller podsumował wystąpienie obecnego premiera słowami: "Mógł chociaż poczekać aż umrę". 

Więcej o:
Komentarze (55)
Wybory do Europarlamentu. Leszek Miller na plakacie jak z "Gry o tron": "Nic nie wiesz, Jarosławie"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 17 razy 13

  Miller faktycznie negocjował przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Warto pamiętać, że dużym stopniu z Kościołem katolickim.
  Miller uległ szantażowi Krk, jak sam twierdzi w imię "większego dobra", a po latach okazuje się, że największym instytucjonalnym beneficjentem dopłat unijnych jest? Tak. Kościół katolicki.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 10

  Ciekawe co mysli Morawiecki gdy oglada swoje wystąpienia?
  Normalny człowiek chyba by się spalił ze wstydu. A on?

 • justas32

  Oceniono 9 razy 5

  Jeżeli za re-chrystianizację Europy bierze się takie miliony - to ja też chcę w to wejść ...

 • feurig59

  Oceniono 14 razy 4

  Dobre!

 • viaac

  Oceniono 10 razy 4

  Problemem Jarosława nie jest to, że czegoś nie wie.
  On ma koszmary, w których to suweren się dowiaduje.
  Od miłości do nienawiści jeden krok, tak?

 • ad2009

  Oceniono 3 razy 3

  Ale katoliccy neobolszewicy narodowi z PiSu wqwieni... Musialo zaboleć i poszedl przekaz z centrali...

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe czy angielski napis odczytałaby niejaka Beata Kempa. Krąży o niej niezły dowcip o jej znajomość języka angielskiego, i jak zapewniała Kempa z dobrą znajomością na poziomie podstawowym. " Pani posłanko mówi pani, że potrafi się pani posługiwać dwoma językami. Tak potrafię, polskim i angielskim. Mówi się, że angielskim owszem ,ale na poziomie dobrym podstawowym. Tak zgadza się. To proszę po angielsku powiedzieć > Dzień dobry <. Guten morgen. Ależ pani poseł ,to po niemiecku ! A to znam trzy " .
  Ps. Można nie lubić pana Millera. Można mu wiele zarzucać z przeszłości. Ale jednego nie można mu odmówić, dowcipu, szybkiej riposty i elokwencji nieosiągalnej przez wielu znanych działaczy z PiS.

 • bling.bling

  Oceniono 8 razy 0

  Przeżyjcie się plakatowi czy nie ma na nim ukrytego Ogórka?

 • major.s

  Oceniono 3 razy -1

  Może przecież oddać zbokom swoje wnuki do adopcji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX