Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Sondaż: PiS wygrywa, ale przewaga nad KE nie jest duża

Według sondażu RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" opublikowanego w niedzielę wieczorem Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory. Przewaga nad Koalicją Europejską nie jest jednak duża. W badaniu zaskakująca jest bardzo wysoka frekwencja.

W najnowszym badaniu poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyskał 37,9 proc. poparcia. Za Koalicją Europejską opowiedziało się 34,7 proc. badanych. Jednak jak podaje RMF FM (które razem z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zleciło sondaż), "od ostatniego badania IBRIS w tej sprawie, Koalicja zyskała prawie 2 proc. poparcia, a PiS prawie 1 stracił".

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Nowy sondaż

Trzecie miejsce zajęłaby Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 7,6 proc. Ugrupowanie to w poprzednim badaniu cieszyło się wyższym poparciem - miało 8,2 proc. W sondażu takie same wyniki uzyskali Konfederacja oraz Kukiz'15 (5,5 proc.). O ile w przypadku ruchu Pawła Kukiza różnica między tym a poprzednim badaniu jest nieznaczna (5,4 proc. w sondażu sprzed trzech tygodni), Konfederacja może cieszyć się z poważnego skoku (z 4,3 proc.). Ostatni wynik przypadł Lewicy Razem (2,2 proc.). 6,5 proc. badanych przyznało, że nie wie, na kogo odda swój głos.

W sondażu zaskakuje przede wszystkim frekwencja. Aż 52 proc. zadeklarowało pójście do urn. RMF FM zauważa jednak, że frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego nigdy nie przekroczyła u nas 25 proc.

Więcej o:
Komentarze (143)
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Sondaż: PiS wygrywa, ale przewaga nad KE nie jest duża
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 50 razy 22

  Podstawowe warzywa na bazarach są już droższe od bananów czy mandarynek - brawo "dojna zmiana".

 • anonim_ka

  Oceniono 28 razy 12

  Polska Du.ą Europy. Oglądam " Szkło Kontaktowe" Znowu ten Jarozbaw . Jesteśmy krajem wolności ??? chyba od rozumu i uczciwości !!!!!!! Biedny facet .... dlaczego godzimy się na tego kretyna w naszej rzeczywistości i jeszcze ta ćFokowata brocha .

 • damtek

  Oceniono 16 razy 8

  Wiarygodność a la PiS:
  #aferaSrebrna #aferaNBP #aferaPCK #aferaPZU #aferaGetBack #aferaNFZ #aferaKNF #Misiewicze #przyłębskie #czarneckie #piotrowicze #deweloperplus #AferaGoniAferę #korytoplus #rodzinananaszym #b....lgate

  Te nagrody pewnie Wam się należały? Gdzie dowód zwrotu?
  Magdalenia Matusiak-Frączak/twitter

 • mapi7

  Oceniono 14 razy 6

  NIE GŁOSUJĘ na PiS!!!!!

 • damtek

  Oceniono 14 razy 6

  Czytam książkę T. Piątka i rozumiem, że Morawiecki przy sterze państwa to następstwo afery taśmowej wymyślonej i przeprowadzonej przez Rosjan. Dokładnie według planu zrealizowanej. Cel: odsunąć Polskę od Zachodu, rozbić Unię. Kaczyński już nie ma nic do roboty.
  Beata Westfal/twitter

 • bert2407

  Oceniono 15 razy 5

  Proszę państwa PiS prowadzi na ostatniej prostej już , już już jest blisko.......Ale co to ?.Ktoś przed samą metą wyprzedza go go!!!O ku... znowu 27 -1.@Trzeba znowu wręczyć kwiaty tlumokowi z Brzeszcz.A zwycięstwo było tak blisko.....

 • damtek

  Oceniono 13 razy 5

  Gdyby streścić to, co powiedział dzisiaj #Kaczyński trzeba stwierdzić jednoznacznie, że obiecał to wszystko, czego #PiS na pewno Polakom nie da👇
  bezpieczeństwo
  wolność słowa
  wynagrodzenia na poziomie starej UE
  szacunek i uznanie dla Polski
  ta sama jakość towarów
  #WielkiWybór
  Iza Leszczyna/twitter

 • hen51

  Oceniono 15 razy 5

  Grozi nam szariat-głosi żoliborski wariat

 • saviour

  Oceniono 8 razy 4

  szkoda, że nie znam nikogo, kto głosuje na pisoski szlam. miałbym satysfakcję zerwania kontaktu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX