Eurowybory. PiS straszy związkami partnerskimi. Pokazują nagranie z politykiem PO. "O tym huczy internet"

Rafał Grupiński został nagrany na marszu Koalicji Europejskiej przed eurowyborami. Wideo krążyło na Twitterze, pokazały je "Wiadomości" TVP i portal tvp.info. Podchwyciło je także Prawo i Sprawiedliwość. Na wielkim telebimie nagranie mogli zobaczyć uczestnicy finałowej konwencji PiS w Krakowie.

Nagranie z Rafałem Grupińskim mogli zobaczyć uczestnicy niedzielnej konwencji PiS w Krakowie, ostatniej przed eurowyborami. Wyemitowano je jeszcze przed przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego. 

- Warto przypomnieć sobie, co wydarzyło się wczoraj, bo o tym huczy cały internet - powiedział prowadzący konwencję PiS w Krakowie Rafał Bochenek. - Poseł Grupiński mówi, że związkami partnerskimi to Platforma zajmie się nie teraz, ale zaraz po wyborach parlamentarnych. Zobaczcie państwo sami - zachęcał. 

Rafał Grupiński: nie możemy tego mówić, bo by nas ludzie pogonili

Na wideo widać, że w czasie sobotniego marszu polityka PO zaczepił człowiek z flagą UE (na nagraniu widać, że idzie po lewej stronie polityka, ale nie widać jego twarzy - z niewiadomego powodu została zablurowana). Osoba nagrywająca szła z prawej strony Grupińskiego i zarejestrowała wymianę zdań między Grupińskim a mężczyzną po lewej. 

Mężczyzna: Jak to będzie z tymi w końcu związkami?
Rafał Grupiński: Będziemy na pewno w tej sprawie działać progresywnie, ale po dwudziestym którymś października. (...) My musimy każdy głos z prowincji odebrać... Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał robić w Warszawie, ale my nie możemy tego mówić w Pleszewie czy w Świebodzinie, tak? Bo nas przepędzą. Tu jest problem.

- Tak, tak proszę państwa, związkami partnerskimi PO zajmie się po wyborach, bo nie eksponują tego za bardzo. A dlaczego? Bo ludzie by ich prze-go-nili! Dokładnie tak! - podkręcał Bochenek. Na sali rozległo się buczenie, a działacz stwierdził, że politycy PO "przed wyborami mówią jedno, a po wyborach robią drugie". 

Zobacz też: W czasie marszu Koalicji Europejskiej odbył się protest na rzecz praw społeczności LGBT

Eurowybory odbędą się 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (233)
Eurowybory. PiS straszy związkami partnerskimi. Wyemitowali nagranie z politykiem PO
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 75 razy 49

  A dlaczego nie przyjąć ustawy o związkach partnerskich? Taki biedny Andruszkiewicz nie musiałby oświadczać się pannie dla świętego spokoju.
  Chłopcy z ONR-u, MW, RN wreszcie mogliby chodzić w marszach z pochodniami pod rękę ze swoim ukochanym pod jednym nazwiskiem, mieszkać po bożemu ze sobą i nie obawiać się potępienia gdy będą całować się.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 74 razy 48

  niestety facet ma racje, polska wioska będzie glosować na byle szczerbatego starego kawalera, hodowce kotów byle by tylko proboszcz mógł "gospodarzyć" jak dawniej, geje nie przechadzały się po ulicach a Europa była jedynie od wysyłania nam miliardów euro w zamian za to ze łaskawie je bierzemy - to jest tragedia tego kraju, ciemnota

 • Stefan Burczymucha

  Oceniono 55 razy 43

  Koleś ma rację zacofana wieś zawsze będzie myślała że lepszy ksiądz pedofil a lesba czy gej to szatańskie zło. Taki naród niestety.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 57 razy 41

  Jedyny! prawilny związek - to miłość 60 letniego księdza do 8-12 letniego ministranta...

 • wo151

  Oceniono 40 razy 34

  Nie kumam o co chodzi? Przecież to prawda, zindoktrynowany i zniewolony przez miejscowego proboszcza lud przegoni każdego kto wymawia słowa gender, LGBT czy in vitro i konieczna jest "praca od podstaw", która będzie możliwa dopiero po przejęciu władzy. Brawa dla Grupińskiego, a słowa odrazy dla pseudo dziennikarza, którego nazwiska brzydzę sie wymieniać

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 32 razy 22

  Lepiej, żeby ludzie żyli na "kocią łapę" bez żadnych praw i zobowiązań wzgledem siebie i po nagłej śmierci? Przecież związki partnerskie to nie tylko rozwiązanie dla lgbt, ale i męsko - damskich, często z dziećmi, żyjących w wieloletnich "konkubinatach", których jest w Polsce coraz więcej! To byłoby tylko prawna forma formalizacji takich związków. Ale lepiej udawać, że ich nie ma?! Wystarczy przeanalizować statystyki....
  Związki partnerskie od lat funkcjonują na Zachodzie dla wszystkich, którzy prawnie nie chcą małżeństwa tylko formalnego związku z różnymi prawami i zobowiązaniami. Polska jak zwykle sto lat ... za cywilizacją europejską, a PiS nie ukrywa, że chce wrócić do czasów średniowiecza.
  Jak myślicie dlaczego tylu mlodych opuszcza Polskę i osiedla się na Zachodzie a nie Wschodzie?!

 • twojeprawda

  Oceniono 31 razy 21

  "O tym huczy internet"
  Chyba mamy inny internet.

 • alef.omega

  Oceniono 28 razy 18

  Dzisiaj nadawali Prezesa jak ględził. Wyglądał jakby dopiero co wyszedł z trumny. Potrzebny jakiś dzielny wiedźmin Geralt z osinowym kołkiem...
  Że wy tu pissowscy trolle popieracie takiego zombie to sie jednak dziwię. Przeleżał on najwyraźniej stulecia w tej trumnie, bo jego wizja świata pachnie Savonarolą... Oczywiście w rzadkich chwilach, gdy odpuszcza mu demencja i powie jedno lub drugie zdanie z jakims sensem.

 • justas32

  Oceniono 29 razy 17

  Jak ksiądz posuwa chłopczyka to jest OK. Jak dorosły facet posuwa dorosłego faceta to jest niedobrze ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX