Busko-Zdrój. Radny zaatakował nożem policjanta. Brudziński: Sympatie polityczne bez znaczenia

Joachim Brudziński odniósł się do zdarzeń w Busku-Zdroju, gdzie miejski radny pchnął nożem policjanta. "Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora" - stwierdza szef MSWiA.

"W związku z dramatycznym i barbarzyńskim atakiem bandyty na funkcjonariusza policji w Busku Zdroju informuję, że sprawca został zatrzymany a zdrowiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Fakt, że ktoś jest radnym lub że wrzuca swoje zdjęcia z politykami. Nie ma w tym tym wypadku najmniejszego znaczenia. Każdy kto atakuje policjanta na służbie jest bandytą i musi ponieść najsurowsze konsekwencje. Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

Atak na policjanta w Busku-Zdroju. Brudziński komentuje

Reakcja szefa MSWiA dotyczy ataku na policjanta, do którego doszło w Busku-Zdroju. Podczas policyjnej interwencji w sklepie. - Ktoś miał wymachiwać nożem i grozić klientce. Policjanci pojechali na miejsce, zastali stojącego przed sklepem 37-latka, zauważyli, że wystaje mu z rękawa nóż. Przystąpili do legitymowania - mówił w rozmowie z Gazeta.pl asp. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. 

Wtedy ze sklepu wyszedł 32-letni mężczyzna, kolega 37-latka. - 32-latek zaczął najpierw słownie atakować policjantów, później ich szarpać. Postanowili go obezwładnić. W trakcie obezwładniania wyciągnął nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy - informował asp. Piwowarski.

 

32-letni napastnik, jak się wkrótce okazało, jest jednym z miejskich radnych. Mężczyzna jest też prezesem stowarzyszenia Młode Busko. Na Facebooku organizacji można znaleźć jego zdjęcia z politykami PiS, m.in. Beatą Szydło i Patrykiem Jakim.

Były szef CBA Paweł Wojtunik stwierdził na Twitterze, że napastnik organizował nawet spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości. "Nigdy nie był organizatorem moich spotkań. Proszę usunąć ten wpis, bo będzie pozew. Zapewne kiedyś po spotkaniu zrobił sobie foto jak setki innych. I jeśli to on napadł na policjantów - to teraz trafi na długo do więzienia - już my się o to postaramy" - odpowiedział na to Jaki. 

Beata Szydło żąda wyjaśnień

Głos w sprawie zabrała też wicepremier Beata Szydło. Szydło napisała na Twitterze, że jest "wstrząśnięta wydarzeniem" i zażądała wyjaśnień od posła Michała Cieślaka. - Jestem wstrząśnięta wydarzeniami w Busku-Zdroju. Żądam wyjaśnień od posła @Cieslak_Mich @Jaroslaw_Gowin na temat tego człowieka, który powoływał się na współpracę z Panem posłem @Cieslak_Mich .Dziękuję bohaterskim policjantom. Potępiam agresję w życiu publicznym.

Na informacje z Buska-Zdroju zareagował również wicepremier Jarosław Gowin, który napisał, że "sprawca karygodnego ataku na Funkcjonariusza Policji w Busku nie jest ani nigdy nie był członkiem Porozumienia. Jego czyn zasługuje na najwyższe potępienie" (pisownia oryginalna).

Więcej o:
Komentarze (367)
Busko-Zdrój. Radny zaatakował nożem policjanta. Brudziński: Sympatie polityczne bez znaczenia
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 156 razy 140

  Np, jak z ugrupowania popieranego przez PiS i na zdjęciach z cygańskim dresiolem to bez znaczenia. A gdyby tak z PO był... Atak totalnej opozycji na władzę sprowokowany mową nienawiści!
  Zaraz by pan Mazurek z domu Cieluch wyskoczył i wszystkim wyjaśnił.

 • ar.co

  Oceniono 111 razy 105

  "Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora" - napisał na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński."

  Nie "wcześniej", drogie Jojo, tylko "obecnie". Ten pan cały czas prezentuje dokładnie takie same sympatie polityczne - propisowskie.

 • marywil2012

  Oceniono 95 razy 91

  Jakże to tak od patrioty własnego niepokalanego acz wyklętego chowu się odcinać. To wasze kochane pisowskie dziecko. Pod czujna opieka zjednoczonej prawicy wychowane dziecko chciało chronić nas przed "lewactwem" zrzucić "zbędny balast" z narodowo-socjalistycznego społeczeństwa pod przywództwem Jarosława.

 • Tomasz Rodak

  Oceniono 63 razy 61

  PiS i ci ktorzy wspieraja tych faszystow to patologia.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 63 razy 61

  "Brudziński: Sympatie polityczne bez znaczenia." Kiedy chodzi oczywiście o "swojego sympatyka" już pan minister nie był łaskaw dodać. W przeciwnym razie, polityka multi kulti, opozycjo nie zabijajcie nas.

 • zdybka1

  Oceniono 61 razy 59

  Patryk Jaki, Beata Szydlo ! Mozecie sie pochwalic kolega !

 • djenn

  Oceniono 59 razy 57

  Gdyby nożownik był powiązany z PO, to PiS dąłby w trąby męczeństwa przez tydzień a jak swój - nieważne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX