Donald Tusk: Krzycząc "prawo", gwałcili konstytucję, niszczyli polskie sądy

Donald Tusk pojawił się w Warszawie na marszu "Polska w Europie", organizowanym przez Koalicję Europejską. Zwrócił się z apelem przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Nie możemy pozwolić sobie na ryzyko. Powiem to bardzo otwarcie: czy na pewno warto podjąć ryzyko głosowania na tych, którzy dzisiaj prezentują się jako Europejczycy z nadzwyczajnym entuzjazmem, ale ten entuzjazm ma raptem 2 tygodnie? - mówił na zakończenie marszu "Polska w Europie" Donald Tusk. 

- Krzycząc "prawo", gwałcili konstytucję, krzycząc "sprawiedliwość", niszczyli polskie sądy, mówiąc o skromności, głośno wykrzykiwali "te pieniądze nam się po prostu należą". A więc jeśli tak samo chcą potraktować naszą europejskość, jak potraktowali konstytucję, sądy i własne deklaracje dotyczące skromności i uczciwości, to znaczy, że ten wybór jest naprawdę bardzo poważny - przekonywał Donald Tusk.

Donald Tusk przed wyborami do Parlamentu Europejskiego: Odrzućcie strach

- Zwracam się do wszystkich Polaków - nie wierzcie malkontentom, którzy kręcą głową i mówią "od Sasa do Lasa, nie wiadomo, co ich łączy". Ich łączy wyższe dobro, bo bezpieczna Polska w silnej, zjednoczonej Europie to jest dzisiaj najwyższe dobro polityczne Polaków - przemawiał szef Rady Europejskiej. - To nie jest głosowanie na mniejsze zło, to jest głosowanie na większe dobro - dodał.

- Ostatnio słyszałem, że padły tu słowa o szariacie. Szariat to mniej więcej w praktyce państwo wyznaniowe. Autor tych słów, a znam go długo i dobrze, jak mówi, że chce przed czymś bronić, to z reguły o tym marzy - stwierdził Tusk, nawiązując do słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które padły na konwencji PiS w Łodzi. - W Europie widzę bardzo wielu kandydatów na takich lokalnych wodzów. Na świecie różnie ich nazywają, jeden się nazywa prezes, inny ajatollah. Różnica jest relatywnie nieduża - mówił Tusk.

Prosił, by przed wyborami do Parlamentu Europejskiego ludzie "odrzucili zwątpienie i strach". - Nie ma żadnego powodu, żebyście się lękali. Jest nas po prostu więcej, wystarczy w niedzielę pójść i wybrać Polskę i Europę, te wielkie wartości, które dzisiaj są razem. Jako ojciec i dziadek muszę wam jedną rzecz powiedzieć - nie możecie zostawić losu naszych dzieci i wnuków w ich rękach. Nasze dzieci i wnuki nigdy nam tego nie wybaczą. Polska znowu zadziwi świat i Europę, wszystko w waszych rękach - podsumował.

Marsz Polska w Europie - zapis relacji na żywo >>>

Więcej o:
Komentarze (608)
Donald Tusk: Krzycząc "prawo", gwałcili konstytucję, niszczyli polskie sądy
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 119 razy 81

  Dopóki szczerbata Balbina dycha, w tym kraju podziałów nie uda się zakopać. Wczoraj bredziła o szariacie, a ja dzisiaj w sklepie widziałem pietruszkę po 16 zł/kg i żółtą fasolkę szparagową po 25 zł/kg. Taka to pisowska dobra zmiana w kraju, w którym importowane szparagi są tańsze niż rosnące powszechnie warzywa lokalne.

 • polakadam

  Oceniono 99 razy 71

  Bardzo dobre przemówienie. Nie chcemy w Polsce nacjonalistyczno katolickiego grajdoła.

 • kataryniarski

  Oceniono 105 razy 67

  Nieważne co PiS mówi, ważne co PiS robi.

  A w tej chwili robią wszystko by biskupi, którzy przenosili księży-pedofilów z parafii na parafię, którzy ich ukrywali i dawali im przyzwolenie do dalszych gwałtów, zostali bezkarni.

 • pysio62

  Oceniono 81 razy 59

  A tymczasem 73 osoby związane z PiS, zasiadając we władzach 14 giełdowych spółek z udziałem Skarbu Państwa, wzbogaciły się ostatnio łącznie o 95 milionów zł. Wśród nich 19 prawdziwie "złotych ludzi" zarobiło powyżej 2 mln (p.Krupiński - 6,9 mln). Kolejnych 13 "srebrnych"- od 1 do 2 mln zł.
  OKO.press przedstawia ranking zarobków "dobrej zmiany":
  h++ps://oko.press/95-mln-zl-zarobili-ludzie-pis-w-14-spolkach-z-udzialem-panstwa-rekordzista-69-mln-zl-ranking-oko-press/

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 71 razy 39

  Ręka w rękę balbinowy pisuar idzie z klechami. Na swoją zgubę, bo w końcu przegrają.

 • pysio62

  Oceniono 58 razy 36

  6 "policjantow" wpadlo do mieszkania o 6 rano, zrobili kipisz, potraktowali 51 letnia kobiete w praktyce jak terrorystke, za absurdalna interpretacje, mocno kontrowersyjnego z zalozenia, paragrafu o obrazaniu uczuc religijnych. To jest rok 2019 i niby Europa, kraj ktory nalezy do EU, skandal i wyrazne naduzycie wladzy. Przy sprawach ksiezy-pedofilii i biskupow ich ochraniajacych, jakos policja nie jest tak szybka i skuteczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX