Wybory do Parlamentu Europejskiego. Na tydzień przed wyborami jest nowy sondaż. PiS tuż przed KE

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w przyszłą niedzielę. Nowy sondaż pracowni Estymator pokazuje niewielką przewagę PiS. Na granicy progu wyborczego balansuje Konfederacja narodowców i Korwina.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego 40,3 proc. badanych chce głosować na PiS (Zjednoczoną Prawicę), a 38,5 proc. na Koalicję Europejską - wynika z sondażu pracowni Estymator, który opisuje "Do Rzeczy". Wiosna Roberta Biedronia uzyskała 7,6 proc. głosów. Kukiz'15 jest minimalnie nad progiem z 5,1 proc. Tuż pod progiem wyborczym Konfederacja z 4,9 proc. głosów, za nią Lewica Razem z 3,1 proc. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 15-16 maja 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1011 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Więcej o:
Komentarze (187)
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Nowy sondaż. PiS tuż przed KE
Zaloguj się
 • mdzj

  Oceniono 58 razy 46

  "Do Rzeczy" i sondażowa przewaga PiSu w granicach błędu statystycznego?
  Uuu..huuu.. Chyba się robi ciepło pod ogonem. Katoprawicy, nie nam.

 • js08836

  Oceniono 44 razy 32

  Korwina oszołoma, trzeba wyautować. Ten karierowicz chce się przyłączyć do PiS. Cale życie na krechę, a ma dziad swoje lata żyje za darmochę na garnuszku suwerena. Dużo piania durnot, zero czynów. Wybitny pasożyt.

 • lakman

  Oceniono 39 razy 27

  Jeżeli w sondażu za który płaci "(Od) rzeczy" pisbolszewię dzieli od KE niespełna 2 pkt., to znaczy, że rządzący mają się czego bać. I tak trzymać.

 • kater-11

  Oceniono 26 razy 20

  Polacy popierają gwałcenie ich dzieci przez księży . Popierają ochronę gwałcicieli w koloratkach , popierają kościół w promowaniu pedofilii.
  No cóż katolicy tacy są , chętnie oddają księżom swoje dzieci na noc .
  Taki mamy naród , .......katolicko-narodowy.

 • ziggybam

  Oceniono 25 razy 15

  Estymator, ale dla "OD RZECZY". Ja jeśli tam różnica jest tak mała - wiedzcie że coś się dzieje. Tylko musicie tyłki ruszyć na wybory - chrzanione wałkonie, którym nie chce się głosować na mniejsze zło.

  ZAWSZE głosuje się na mniejsze zło, palanty!

 • gulasz_z_turula

  Oceniono 20 razy 14

  Pocieszające, że zsumowanie wszystkich w miarę normalnych partii (KE, Lewica, Wiosną) daje większość. Czyli jest nadzieja dla kraju.

 • wagabunda

  Oceniono 16 razy 10

  Mam znajomego PiSowca, który zdradził mi, że w szeregach tej partii rzeczywiście zaczyna narastać popłoch. Wierchuszka bez problemu jakoś sobie po przegranych jesiennych wyborach poradzi, ale tzw. "działacze w terenie" już teraz zaczynają poważnie obawiać się o swój przyszły los, spodziewając się czystki w wielu państwowych i samorządowych instytucjach. Po prostu, szczerze się boją straty pracy i ewentualnych rozliczeń i już teraz zaczynają się rozglądać za jakimś "miękkim lądowaniem".

 • goupille

  Oceniono 24 razy 10

  A Jaki miał wygrać w pierwszej turze w W-wie.

 • edogorski

  Oceniono 13 razy 9

  w 100% stwierdzam że wybory wygra Koalicja Europejska. Po czym wnoszę: Otóż mamy jeszcze tydzień a narracja jest taka. KE chce rozliczenia kościoła za jego grzechy, PiS wręcz przeciwnie tak jak do tej pory prokurator stanu wojennego popierał ciumkanie dzici przez księży. Księża zaś nie będą mogli wskazać w przyszłą niedzielę na kogo głosować bo przyniesie to odwrotny skutek od zamierzonego - ludzi powiedzą że mają coś na sumieniu z nieletnimi i próbują ściemniać. Będzie niewielka różnica ale wygra KE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX