Ziobro na konferencji na temat pedofilii obok nagrania Tuska. "Stoją po stronie pedofilów"

Opozycja wylewa "krokodyle łzy" w sprawie pedofilii, a kiedy przychodzi moment weryfikacji ich intencji, to "stoją po stronie pedofilów" - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przypomniał nagranie z Donaldem Tuskiem, kiedy ten jako premier zapowiadał kastrację farmakologiczną skazanych.

Sejm po burzliwej debacie i w trybie ekspresowym przyjął nowelizację Kodeksu karnego, który m.in. zaostrza kary za przestępstwa pedofilskie. Opozycja krytykowała ustawę i nie poparła jej, a partii rządzącej zarzucała chronienie księży pedofilów i manipulacje. PiS oskarżało PO, że ta nie chce chronić dzieci i sprawę wykorzystuje politycznie. Po posiedzeniu Sejmu minister sprawiedliwości zwołał konferencję prasową, na której wystąpił obok nagrania Donalda Tuska i atakował PO za "stanie po stronie pedofilów".

Zbigniew Ziobro wszedł na piątkową konferencję prasową z uśmiechem i zagaił: Chyba znam tego pana, wiecie kto to jest? Na ekranie znajdowało się nagranie z Donaldem Tuskiem. Zanim minister i jego zastępca Marcin Warchoł zabrali głos, puszczono nagranie z konferencji Donalda Tuska. Na konferencji w 2008 roku ówczesny premier mówił, że chciałby, żeby w Polsce wprowadzono kastrację chemiczną jako element wyroku za przestępstwa pedofilskie. Po tym Ziobro powiedział, że "oszustów można poznać po owocach". 

Ziobro: Kolejna dezercja Platformy Obywatelskiej w sprawie walki z pedofilią

- Mistrzami tego rodzaju zagrywek, które niewiele mają wspólnego z prawdą, a oszustwem, są przedstawiciele partii tego pana. Jego słowa dziś brzmią niezwykle wymownie z tą obłudą, którą widzieliśmy w Sejmie - powiedział minister sprawiedliwości. Zarzucał, że politycy opozycji przedstawiają się jako "najwięksi obrońcy dzieci skrzywdzonych przez pedofilów", choć - jego zdaniem - nie idą za tym konkretne czyny. Mówił, że w czasie rządów PO-PSL dzisiejsza opozycja odrzuciła jego projekty m.in. zaostrzające kary za przestępstwa pedofilskie. 

- Jaki jest rezultat? Czy widzieliście państwo wykastrowanego pedofila? Czy widzieliście projekt, który zostałby przez Platformę Obywatelską złożony? Możecie bardzo wytężać wzrok, ale go nie zobaczycie, zapewniam was. 

- mówił Ziobro. Wymieniał głosowania, w których PO oddała głos przeciw zmianom prawa związanym z ściganiem i karaniem za pedofilię, w tym tzw. rejestr pedofilów. Zarzucał też, że w 2015 roku przy nowelizacji Kodeksu karnego PO nie zaostrzyła kar za przestępstwa pedofilskie, a skróciła okres przedawnień przestępstw, w tym pedofilskich. Oskarżał, że oburzenie na sprawę pedofilii w Kościele to "krokodyle łzy". - Kiedy przychodzi moment weryfikacji ich intencji, to stoją - można powiedzieć - po stronie pedofilów. Bo pedofile są na pewno bardzo niezadowoleni, że to prawo zostało wczoraj przyjęte. Mogą się bać - mówił Ziobro. "Kolejna dezercja Platformy Obywatelskiej w sprawie walki z pedofilią" - napisał na Twitterze. 

Myrcha zarzuca ministrowi "arogancję i obłudę" 

Do konferencji Ziobry odniósł się na Twitterze poseł PO Arkadiusz Myrcha. Wymienił szereg zmian w prawie, jakie przeprowadziła koalicja PO-PSL w sprawie przestępstw pedofilskich: zaostrzenie kar za pedofilię (zmiana kodeksów z 2010 roku, która sklasyfikowała gwałt pedofilski jako zbrodnię), nowe przestępstwa związane z pedofilią (publiczne propagowanie pedofilii, uwodzenie osób poniżej 15 roku życia przez internet - także od 2010 roku), wprowadzenie obowiązku niekaralności wychowawców i opiekunów (weszło w życie w 2014 roku).

"A może minister Ziobro zapominał też, jak w 2013 r. została uchwalona tzw. 'ustawa o bestiach'? 
Ile trzeba mieć w sobie arogancji i obłudy, by gadać takie głupoty jak minister Ziobro" - komentował w kolejnym wpisie Myrcha. Nawiązał do prowadzonej w 2013 roku, za rządów PO-PSL "ustawy o bestiach", która umożliwia na mocy decyzji sądu zastosować już po odbyciu kary nadzoru lub przymusowego umieszczenia w specjalnym ośrodku osób z zaburzeniami psychicznymi, które stwarzają zagrożenie dla innych.

Więcej o:
Komentarze (272)
Ziobro na konferencji na temat pedofilii obok nagrania Tuska. "Stoją po stronie pedofilów"
Zaloguj się
 • H2O H2O

  Oceniono 108 razy 94

  Skoro to taki dobry pomysł z tą kastracją to czemu PIS tego nie wprowadził? 4 lata to duuuużo czasu, wiele nocy. Nie takie ustawy przechodziły z wtorku na środę... łącznie z ich podpisaniem i wydrukowaniem. Gdzie wasze działania przez 4 lata?

 • hannes_k

  Oceniono 91 razy 85

  Może pan Zbyszek by powiedział, KTO kazał dopisać do nowelizacji niewinne zdanie: " w art. 199 uchyla się §2” ?? To jest paragraf, którego skreślenie spowodowałoby, że seks, jaki miał mieć marszałek Kuchciński z nieletnią Ukrainką, pozostałby bez kary.
  Przypadek?
  Akurat!

 • justas32

  Oceniono 74 razy 70

  Pedofilia to wina Tuska !!! Brawo PiS. Jesteście tak głupi że już nawet wasz oszołomiony elektorat wam nie wierzy ...

 • jael53

  Oceniono 73 razy 67

  Mam tylko jedno pytanie: kto mianował Stanisława Piotrowicza przewodniczącym sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw człowieka? I za jakie zasługi? Czy za takie:
  h--ps://oko.press/piotrowicz-tylko-cytowalem-swiadkow-oko-press-tylko-ksiedza-ktory-wkladal-dzieciom-rece-do-pupki/

 • munaciello

  Oceniono 61 razy 55

  Zero tolerancji dla murarzy i tych, co murarzy - przepraszam za słowo - kryją.
  Firmą deweloperska 'Episkopat' będzie musiała wyemigrować.
  Co nie, Zero?

 • przewalek0122

  Oceniono 55 razy 51

  moje ty drogie zerunio... czas na vinetuska juz dawno minal... trza brac odpowiedzialnosc na wlasne bary... przepraszam.... skarlale plecki....

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 46

  Jak to było z tym facetem co to bywał częściej na przepustkach niż za kratkami a na koniec dzięki "resocjalizacji" pana Jakiego zadusił nie tylko dziewczynę ale i trzyletnie dziecko. Ktoś panu Ziobrze o tym fakcie przypomniał?
  Nie ma uniwersalnej recepty na wszystko. Kara śmierci też nie rozwiązuje problemów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 41

  Jasne to Tusk jeździ podrygiwać do Rydzyka, to Tusk łapie hostie, to Tusk wydaje miliony na lewo dotując ta czarna mafie, to Tusk całuje łapska wszystkich członków Episkopatu, to "aniołkami" Tuska są te wszystkie Kępy i inne babochłopy z PiSu...
  Znaleźli mi się ateistyczni, socjaldemokraci z Ziobrą na czele

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 48 razy 40

  Co ma zaostrzanie przepisów z procederem PiS nie ścigania pedofiki w sutannach? Od zaostrzonych kar sami zaczną się ścigać? To może Jarosław Kaczyński w końcu dam się przesłucha w sprawie Dewelopera?😂😂😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX