"Żenujące, wykorzystywanie krzywdy w kampanii wyborczej". Scheuring-Wielgus o akcji Nitrasa z bucikami

Kandydatka Wiosny w wyborach do PE Joanna Scheuring-Wielgus zarzuca Sławomirowi Nitrasowi, że akcją z bucikami wykorzystuje krzywdę ofiar księży pedofilów w trakcie kampanii wyborczej. "Żenujące" - kwituje posłanka Teraz!.

"Tylko nie mów nikomu" i sprawa pedofilii w Kościele przeniosły się do Sejmu, co można było zaobserwować w trakcie prac nad zaostrzeniem Kodeksu karnego. To wtedy Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej położył przed prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim dziecięce buciki.

- Chciałem tam postawić dziecięce buciki jako symbol tych ponad 600 dzieci, które są w raporcie polskiego Kościoła. Terlecki wziął i po prostu te buty wyrzucił - mówił potem Gazeta.pl Nitras, podkreślając, że robił to w imieniu skrzywdzonych przez księży dzieci.

Buciki w Sejmie. Scheuring-Wielgus krytykuje Nitrasa. "Wykorzystywanie krzywdy w kampanii"

Do sprawy odniosła się Joanna Scheuring-Wielgus, z koła Teraz! i kandydata Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Posłanka sama wielokrotnie brała udział w podobnych akcjach, tyle tylko, że przed kuriami czy kościołami. Zarzuciła Nitrasowi, że ten wykorzystuje sprawę pedofilii w kościele w trwającej kampanii wyborczej.

Baby Shoes Remember to symboliczne wieszanie bucików na kościołach.Trzeba mieć odwagę stanąć oko w oko z potężną instytucją kościoła katolickiego a nie podrzucać dziecięce buciki pod publiczkę w sejmie. Żenujące wykorzystywanie krzywdy ofiar pedofilów w sutannach w kampanii wyborczej

- napisała na Twitterze Scheuring-Wielgus.

W kolejnym wpisie dodała, że akcja z bucikami to światowy symbol.

Buciki są dla sprawców i tych, co ich kryli. To mega symboliczny gest. Nigdy show w świetle kamer. Ja wieszałam buciki na kościele i za to chcą mi zabrać immunitet

- napisała.

Więcej o:
Komentarze (156)
"Żenujące, wykorzystywanie krzywdy w kampanii wyborczej". Scheuring-Wielgus o akcji Nitrasa z bucikami
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 77 razy 39

  Pani Joanno przy całym szacunku do pani osoby to Nitras jednak miał rację.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 25

  nie bardzo rozumiem oburzenie tej pani, choć sympatyzuje z 90% programu Wiosny...
  a dlaczego parlament nie byłby dobrym miejscem do prezentowania takich symboli? przecież właśnie "do tego" powstał parlamentaryzm żeby ludzie zamiast obrzucać się kamieniami na ulicach miast i się wyżynać nawzajem, mogli o swoich poglądach debatować

 • sector23

  Oceniono 37 razy 17

  Czy was panie i panowie z opozycji już rozum opuścił?! Zaczynacie wojny tuz przed wyborami - przecież na takim działaniu PiS zyskuje. Czy oby na pewno jesteście w opozycji do partii rządzącej?
  I o co ta bezsensowna pyskówka - o buciki?!

 • antropoid

  Oceniono 25 razy 15

  Pani poseł - teraz nadrzędnym celem jest przegnanie od władzy bojówki politycznej kościoła - PiS.

 • jackie53

  Oceniono 19 razy 11

  Wydaje mi się, że bardziej żenujące jest wspieranie WYŁĄCZNIE dla celów politycznych Biedronia i ślepy atak na Koalicję. Jak PiS wygra, to te populistyczne obietnice "Wiosny" można będzie włożyć między bajki. Niech się Pani nad tym zastanowi.

 • mitochondrium52

  Oceniono 10 razy 10

  pani Scheuring-Wielgus, wieszanie bucikow na koscielnych wrotach i plotach pod oslona nocy ma byc aktem wielkiej odwagi? No to polozenie bucikow na pulpicie prezesa w bialy dzien w tlumie jego przydupasow (Terlecki, Suski itd.) to czyn szalenczej odwagi! A na konsekwencje mozecie sie licytowac. Prezes takiej zniewagi na pewno nie pusci plazem!

 • eiran

  Oceniono 14 razy 10

  Można mówić różne rzeczy o Nitrasie, a to że porywczy, a to że należy do niewłaściwej - z punktu widzenia p. SW - partii, ale nie jest tchórzem i sam był wielokrotnie karany.

 • komentator_2000

  Oceniono 29 razy 9

  Ale że co? Jest zła, że sama na to nie wpadła?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX