"Polska w Europie". Donald Tusk pójdzie w marszu opozycji na tydzień przed wyborami do PE 2019

Warszawa. Marsz "Polska w Europie" organizowany przez Koalicję Europejską przejdzie ulicami stolicy już w sobotę 18 maja. Donald Tusk, zgodnie z zapowiedziami przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, weźmie udział w marszu opozycji.

W rozmowie z Radiem Zet Grzegorz Schetyna po raz kolejny potwierdził, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk weźmie udział w marszu "Polska w Europie". - Gdzie bardziej i wyraźniej przewodniczący Rady Europejskiej, były premier, obywatel RP może powiedzieć, że zależy mu na pozycji Polski w UE niż na marszu z przyjaciółmi, z którymi robił politykę narodową? - pytał Schetyna. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów marsz "nie jest spotkaniem partyjnym", tylko ma zebrać wszystkich zwolenników współpracy Polski z Unią Europejską.

Warszawa. Donald Tusk weźmie udział w marszu "Polska w Europie"

Udział Donalda Tuska w marszu organizowanym przez Koalicję Europejską od samego początku budził kontrowersje. Przewodniczącemu Rady Europejskiej zarzucano m.in. to, że jego udział w pochodzie będzie jednoznaczny z angażowaniem się w spory polityczne w Polsce. Jak podaje "Newsweek", w Traktacie o Unii Europejskiej zapisano m.in. że "przewodniczący RE nie może sprawować krajowej funkcji publicznej", może jednak dawać darmowe wykłady. W ciągu dwóch ostatnich tygodni Donald Tusk pojawiał się w Polsce trzykrotnie - podczas swoich wizyt przemawiał na Uniwersytecie Warszawskim, w Poznaniu oraz na gali "Gazety Wyborczej".

Marsz "Polska w Europie" ruszy w południe 18 maja z placu Bankowego w Warszawie. Według zgłoszenia w marszu udział wziąć może 50 tysięcy uczestników, którzy przejdą ulica Marszałkowską na plac Konstytucji. Udział w pochodzie organizowanym przez Koalicję Europejską zapowiedzieli politycy Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Zielonych, przedstawiciele KOD i Inicjatywy "Wolne Sądy" oraz były premier Donald Tusk, były prezydent Bronisław Komorowski, a także aktorzy - Grażyna Wolszczak, Cezary Żak czy Krzysztof Malajkat. Marsz "Polska w Europie" jest kontynuacją pochodów organizowanych przez Platformę Obywatelską od 2016 roku. Podczas marszu politycy chcą skupić się na zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się w niedzielę 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (107)
"Polska w Europie". Donald Tusk pójdzie w marszu opozycji na tydzień przed wyborami do PE 2019
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 35 razy 7

  Dobrze że Tusk pójdzie. Na prawicy już sraczka. Atakują Tuska a on się śmieje bo robią mu bezpłatną promocje.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 30 razy 6

  Oho, znów wybiło szambo z kaczym łajnem! Trolle Szachermachera w akcji!

 • trzynasty131313

  Oceniono 22 razy 4

  Taa, pissowskie trolle - jak tak zwany rezydent szedł pod rączkę na marszu z naziolami to było ok, prawda?

 • korekta

  Oceniono 14 razy 4

  📍Polecam film Sekielskiego "Władcy marionetek". Powinno go obejrzeć 15 milionów.

 • lk10

  Oceniono 26 razy 4

  miło będzie znowu zobaczyć męża stanu!!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 26 razy 2

  Za każdym razem gdy Tusk tylko pojawi się w Polsce to Pedofile i Spółka maja 5% mniej w sondażach, stad takie ujadanie tej Edkarni...
  moim skromnym zdaniem jeżeli Kaczyński nie wywali się na aferze z KK to na wojence z Tuskiem polegnie z pewnością :-)

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 1

  Panika w PiS bo pan Tusk przyjeżdża. Do tego biskupi chcą ochrony przed zarzutami o ukrywanie pedofilów. Władza ma trudne dni.

 • masz01

  Oceniono 9 razy 1

  POchodzić - każdy może...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX