Najnowszy sondaż do Parlamentu Europejskiego. KE wyprzedza PiS o 10 punktów procentowych

Ponad 10 punktów procentowych przewagi Koalicji Europejskiej nad Prawem i Sprawiedliwością - to wyniki nowego sondażu na wybory do PE, przeprowadzonego dla "Newsweeka" i Radia ZET.

Najnowszy sondaż na wybory do Parlamentu Europejskiego daje Koalicji Europejskiej 43,63 proc. poparcia - to wyniki badania Instytutu Badań Spraw Publicznych dla "Newsweeka" i Radia ZET. W sondażu z 14-16 maja na wybory do PE Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 32,93 proc. głosów.

Oprócz tego próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze tylko dwie formacje. Wiosna Roberta Biedronia - 9,06 proc., oraz Konfederacja (koalicja KORWiN, Liroya, Brauna i Narodowców) - 6,86 proc. Pod progiem znalazło się natomiast ugrupowanie Kukiz'15, choć niewiele mu do 5 proc. brakuje (4,89 proc.).

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (700)
Najnowszy sondaż do Parlamentu Europejskiego. KE wyprzedza PiS o 10 punktów procentowych
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 139 razy 117

  I tak oto kończy się "Sojuz" Tronu z Ołtarzem. Dzisiaj Kościół w obliczu swoich grzechów woła "Choj z Pis-em , ratujmy się kto może".

 • kunwyscigowy

  Oceniono 106 razy 98

  Chyba niektórzy w końcu zaczynają sobie uświadamiać, że jak ich ksiądz za młodu "sadzał na kolano" to .....nie było to kolano...AMEN

 • 12reyez

  Oceniono 106 razy 94

  Jak to było ręka podniesiona na kościół jest ręką podniesioną na Polskę? I są efekty:)

 • biesczad1

  Oceniono 97 razy 81

  Jeśli rzeczywiście KE wygra wybory z taką przewagą, będzie to znak, że przyzwoici Polacy dali im zielone światło do wysprzątania stajni Augiasza i oddzielenia ziarna od plew w instytucji pt. Kościół...

 • robertqq

  Oceniono 64 razy 52

  to tylko sondaże, teraz trzeba masowo pójć na wybory i je dopełnić !!! najtrudniejszy tydzień

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX