Awantura w Sejmie. Nitras położył przy Kaczyńskim dziecięce buciki. "To miał być symbol"

Burzliwe posiedzenie w Sejmie. Podczas głosowania nad poprawkami do projektu nowelizacji Kodeksu karnego Sławomir Nitras położył przed Jarosławem Kaczyńskim dziecięce buciki, na co impulsywnie zareagował m.in. wicemarszałek Ryszard Terlecki. W rozmowie z Gazeta.pl Nitras wyjaśnia, jakie miał intencje.

Sejm w ekspresowym tempie przyjął nowelizację Kodeksu karnego. Spokojnie nie było, niedługo przed głosowaniem poseł PO Sławomir Nitras postanowił w debacie wykorzystać rekwizyt - dziecięce buciki. 

- Pan minister Ziobro powiedział, że mu faktów brakuje. Raport mówi: 382 księży molestowało, dwóch w więzieniu, za "Wiadomościami", to gdzie jest 380, o których mówi raport kościelny? 700 prawie dzieci, 700 prawie dzieci, to jest wyrzut sumienia nas wszystkich, a pan pyta o fakt, a ja mówię: to są dzieci - zwrócił się do Zbigniewa Ziobry z sejmowej mównicy. Następnie dopytywał, ilu księży "siedzi w więzieniu". 

Czytaj więcej: Karnista o zmianach w kodeksie: Pedofilię nadal traktuje się nie jak zbrodnię, a występek

Nowelizacja Kodeksu karnego. Dziecięce buciki przed Kaczyńskim

Po tym prowadzący obrady marszałek Marek Kuchciński wyłączył Nitrasowi mikrofon. Sam poseł zszedł z podestu, zatrzymał się przy Jarosławie Kaczyńskim i na drewnianej balustradzie położył dziecięce buciki. Na to impulsywnie zareagował Ryszard Terlecki, który rzucił obuwiem w Nitrasa. Poseł nie dawał za wygraną, i ponownie próbował przekazać Kaczyńskiemu ten "rekwizyt", ale wtedy zbiegli się parlamentarzyści PiS, m.in. Marek Suski i Patryk Jaki, którzy Nitrasa od Kaczyńskiego odseparowali.

Poprosiliśmy Nitrasa, by skomentował zajście w Sejmie. - Chciałem tam postawić dziecięce buciki jako symbol tych ponad 600 dzieci, które są w raporcie polskiego Kościoła. Terlecki wziął i po prostu te buty wyrzucił - mówi nam poseł. Polityk przyznaje, że jego "manifest" był reakcją na słowa ministra sprawiedliwości. - To było w imieniu tych dzieci, których Ziobro nie widzi. W raporcie kościelnym jest ponad 600 dzieci (ofiar księży pedofilów - red.), a on mówi, że nie ma żadnych faktów - tłumaczy poseł.

Więcej o:
Komentarze (542)
Awantura w Sejmie. Nitras położył przy Kaczyńskim dziecięce buciki. "To miał być symbol"
Zaloguj się
 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 171 razy 131

  Brawo!!! Niech Wielki Deweloper nadal broni tzw. Kościoła to runie w przepaść razem z nim.

 • polakadam

  Oceniono 113 razy 87

  Mam nadzieję że pokaże to światowa prasa. I tych przydupasów którzy zaslonili prezesa własną piersią przed dziecięcymi bucikami. A jeszcze niedawno mówił że to jest atak na Polskę. Brawo Panie Nitras.

 • cezar85

  Oceniono 102 razy 74

  rzucenie dziecięcymi bucikami przez terleckiego

  jest godne postawy episkopatu w kwestii pedpofilii

 • biesczad1

  Oceniono 96 razy 66

  A czy jest prawdą, że osoby wieszające dziecięce buciki na bramach kościołów mają sądowe procesy, prezesie Kaczyński???

 • ziaburek

  Oceniono 74 razy 60

  Super - tym razem na wizji Kaczyński i jego otoczenie wreszcie poznało problem pedofilii u swoich wspólników. I miliony telewidzów zobaczyło reakcję tej bandy!!!

 • wo151

  Oceniono 74 razy 56

  "Atak na Kościół, to atak na Polskę"
  "Atak na pedofiłów to atak na Kościół"
  ergo "Atak na pedofilów, to atak na Polskę",
  a na to Patriota Jarosław z Podręcznym Terleckim nie pozwolą! NO PASARAN!
  Boże, chroń Polskę przed tymi Patriotami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX