Policyjny lizak i kogut w kampanijnym busie PiS. Kancelaria premiera: Prywatna własność kierowcy

Za szybą busa, reklamującego "Nową piątkę" PiS, widać niebieski kogut i lizak drogówki. Jak policyjne przyrządy trafiły do kampanijnego busa? W odpowiedzi na pytanie posła Krzysztofa Brejzy, kancelaria premiera zapewnia, że "zostały umieszczone tam przez kierowcę i były jego prywatną własnością".

Zdjęcie kampanijnego busa z postulatami "nowej piątki" PiS Krzysztof Brejza zamieścił w marcu. Widać na nim, że za szybą samochodu znajduje się lizak i niebieska lampa, którą zwykle widzimy w radiowozach. W związku z tym niecodziennym widokiem Krzysztof Brejza wysłał pismo do kancelarii premiera. Pytał w nim, dlaczego kojarzone z pracą policjantów przyrządy znalazły się w partyjnym samochodzie.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019. Policyjne przyrządy w busie PiS

Na pismo odpowiedział sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber. Minister potwierdza, że policyjny lizak i niebieska lampa ostrzegawcza rzeczywiście znajdowały się w pojeździe, ale było to przed rozpoczęciem akcji promującej "nową piątkę". Jak przekonuje Schreiber, "zostały umieszczone tam przez kierowcę i były jego prywatną własnością". "Należy podkreślić, że przedmioty nie były używane przez kierowcę, a jedynie pozostawione za szybą" - czytamy w odpowiedzi.

Dalej minister zapewnia, że po otrzymaniu informacji na ten temat, wydano polecenie usunięcia sprzętu z busa, natomiast dyrektor generalny Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego złożył "stosowne zawiadomienie na policję". Jak wynika z odpowiedzi przesłanej z KPRM, urzędy wojewódzkie w Polsce przygotowały do promowania rządowych programów 28 samochodów. 

Więcej o:
Komentarze (90)
Policyjny lizak i kogut w kampanijnym busie PiS. Kancelaria premiera: Prywatna własność kierowcy
Zaloguj się
 • ruchla

  Oceniono 62 razy 60

  Wraca stare. Pamiętam, że onegdaj każdy ormowiec trzymał milicyjnego lizaka za szybą swojej skarpety. Był to znak rozpoznawczy lepszej kasty.

 • 99venus

  Oceniono 51 razy 49

  Dzień bez kłamstwa i oszustwa jest dla PiS stracony.

 • niktwazny126

  Oceniono 52 razy 48

  No prywatne, skoro sekretarz stanu to sprawdził osobiście.... Niektórzy kierowcy wożą obrazek ze św. Krzysztofem, inni różaniec, a inni pieska z kiwającym łebkiem- ten akurat wybrał inne amulety. Nie śmieszne- żałosne, co ci pisowscy królowie szos wydziwiają.

 • dawid12399

  Oceniono 44 razy 42

  TAK.
  Palił, ale się nie zaciągał.
  Głosował, ale się nie cieszył.
  "Przedmioty nie były używane przez kierowcę, a jedynie pozostawione za szybą"

  Oooo Macarena.

 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 30 razy 28

  Panie Ł. Schreiber, weź Pan koło i yebnij się w czoło. Jak to nie pomoże, to już nic Panu nie pomoże.

 • nietyp

  Oceniono 35 razy 27

  Czy was już pogięło do końca? Oni Konstytucję łamią bezkarnie..., a wy oczekujecie, że kodeks drogowy jest dla nich problemem... Litości!!!

 • bazyli.ehler

  Oceniono 26 razy 26

  Art. 96a § 1 Kodeksu wykroczeń:
  Kto, nie będąc do tego uprawnionym, _posiada_w_pojeździe_ urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny. "

  Jak widać - przepis zabrania nawet 'posiadania w pojeździe" takiej sygnalizacji.
  To tyle o "Prawie i Sprawiedliwości".

  ˙

 • yaspiman

  Oceniono 29 razy 25

  co na to minister zero i szef kulsonów jojo?

 • zz1026

  Oceniono 29 razy 23

  ten kraj to kpina

  mozna miec rolete na rejestracje tylko nie mozna jej uzywac
  czyli w praktyce jak nie zlapia cie na goracym uczynku to nic zrobic nie moga

  niebieski kogut i lizak mozna miec i nie mozna uzywac i tez ci nic nie zrobia

  ba mozna miec nawet kolekcjonerski dowod tylko nie mozna uzywac
  oczywiscie jak go uzyjesz do wziecia chwilowki czy innego kredytu a potem wyrzucisz to tez ci nic nie zrobia bo nawet nie wiedza kogo szukac

  mnie zastanawia jedno
  kto w tym kraju wymyslil takie prawo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX