Wiosna złożyła pozew przeciwko Sławomirowi Neumannowi. Biedroń: Płytkie zagrywki polityczne

Partia Wiosna złożyła pozew w trybie wyborczym przeciwko posłowi PO Sławomirowi Neumannowi - podaje Polska Agencja Prasowa. Ma to związek z wypowiedzią polityka, który zarzucił liderowi Wiosny Robertowi Biedroniowi, że będąc prezydentem Słupska, nie zareagował odpowiednio na sprawę podejrzanego o pedofilię instruktora tańca.

W maju słupska policja zatrzymała 34-letniego Pawła K., instruktora tańca w miejskim ośrodku kultury w Słupsku. Zdaniem prokuratury mężczyzna miał uprawiać seks z trzema dziewczynkami poniżej 15. roku życia, a także doprowadzić inną nastolatkę do poddania się "innym czynnościom seksualnym". Mężczyzna miał też rozpijać dzieci.

- Natychmiast zawiesiłem tego faceta, natychmiast złożyłem doniesienie do prokuratury w tej sprawie. Natychmiast, jak się dowiedzieliśmy, podjęliśmy działania w tej sprawie - zapewniał w poniedziałek w "Kropce nad I" lider Wiosny Robert Biedroń, który był wówczas prezydentem Słupska.

Tymczasem w środę na konferencji prasowej polityk PO-KO Sławomir Neumann zarzucił Robertowi Biedroniowi, że w sprawie mężczyzny podejrzanego o pedofilię w Słupsku ówczesny prezydent miasta zastosował zasadę "nie mów nikomu", nawiązując do tytułu filmu dokumentalnego braci Tomasza i Marka Sekielskich. - Nie mów nikomu. Tak się zachował - skomentował Neumann. Zasugerował tym samym, że Biedroń odpowiednio nie zareagował.

Wiosna składa pozew przeciwko Sławomirowi Neumannowi

Tego samego dnia Robert Biedroń zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym.

Rewelacje pana Sławomira Neumanna i Platformy Obywatelskiej w sprawie rzekomego ignorowania pedofilii w Słupsku to zwykłe kłamstwa. Będzie pozew. I uważam za obrzydliwe, że PO, w imię płytkich zagrywek politycznych, wspiera Kościół w odwracaniu uwagi od zbrodni, które ujawnili Sekielscy.

- napisał Biedroń w środę na Twitterze. Polska Agencja Prasowa poinformowała w czwartek, że pozew został złożony. Wiosna domaga się m.in. przeprosin i 100 tys. zł na organizację Kampania Przeciw Homofobii.

"No to liczę Robert, że w sądzie pokażesz doniesienie do prokuratury, które złożyłeś po otrzymaniu informacji o możliwym czynie pedofilii w podlegającej Tobie jednostce. I to wtedy kiedy zwracali się rodzice o pomoc, a nie kiedy pisały już o tym media" - zareagował na zapowiedź złożenia pozwu poseł PO Sławomir Neumann.

Sąd ma 24 godziny na rozpatrzenie pozwu.

Więcej o:
Komentarze (84)
Wiosna złożyła pozew przeciwko Sławomirowi Neumannowi. Biedroń: Płytkie zagrywki polityczne
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 39 razy 9

  "Będzie pozew. I uważam za obrzydliwe, że PO, w imię płytkich zagrywek politycznych, wspiera Kościół w odwracaniu uwagi od zbrodni, które ujawnili Sekielscy.
  - napisał Biedroń w środę na Twitterze."
  ==========================
  Wygląda na to, że stara miłość PO-PiS nie rdzewieje..:-)

 • zenonsenior

  Oceniono 18 razy 8

  Dla przypomnienia podam jak w czasie wyborów prezydenckich, Pan Cimoszewicz jako kandydat został pomówiony o czyny nieprawdziwe, i honorowo zrezygnował z kandydowania, a sąd uznał pomówienie za nie prawdziwe. Wg prasy, za tym pomówieniem stała PO. Obecnie historia powtarza się. Platforma przeciwko Robertowi Biedroniowi. Czekamy na wyrok sądu.

 • romasowski1

  Oceniono 27 razy 5

  Dobrze Biedroń robi! PO już nie wie czego się chwycić, by tylko zohydzić polityczną konkurencję.

 • js08836

  Oceniono 20 razy 4

  A Schetyna marzył ,że ,gdyby partia Wiosna przyłączyła się do Koalicji, to miałaby przewagę nad PiS. Niestety przylazł z gorącym długim jęzorem jakiś Neuman i błysnął. Co zyskał ? Teraz okazuje się, że podle skłamał. Skopał ewentualne przyłączenie się Wiosny.

 • Dobis Edmund

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Biedroń, Zemsta nie Pomaga
  A dla Pana Parti, Pomoc będzie Potrzebna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX