Michał Boni: Zaostrzenie kar za pedofilię to pokazówka Ziobry. To budzenie kolejnego demona

Michał Boni mówił dziś w Gazeta.pl, że w Polsce kształtowanie kary jest zupełnie odwrotne niż w innych rozwiniętych państwach. - Skutecznością kary powinna być jej nieuchronność, nie długość - mówił Boni. Podkreślił, że zaostrzanie kar przez władzę to zawsze populistyczny ruch.

Michał Boni był w czwartek gościem przedpołudniowej rozmowy w Gazeta.pl. Mówił o skandalu pedofilskim w polskim Kościele, którego skala wyszła na jaw po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". Zdaniem Boniego, kandydata Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, podwyższanie kar za wykorzystywanie nieletnich to "rozbudzanie demona". 

Populiści zawsze uważali, że aby zdobyć głosy, trzeba powiedzieć, że kryminaliści muszą być mocniej i wyżej karani. Istotą systemu prawnego jest nieuchronność kary, nie jej wysokość 

- mówi Michał Boni.

Więcej o:
Komentarze (52)
Michał Boni: Zaostrzenie kar za pedofilię to pokazówka Ziobry. To budzenie kolejnego demona
Zaloguj się
 • poppers68

  Oceniono 8 razy 8

  To nie wysokość kary lub ogólniepojęta nieuchronność jest priorytetem.
  Priorytetem jest to aby RODZICE ZAMIAST DO KURII , UDAWALI SIĘ PROSTĄ DROGĄ DO PROKURATURY I POLICJI W TYM SAMYM DNIU, GDY DOWIEDZĄ SIĘ O ZBOCZONYM KAPŁANIE ZE SWOJEJ PARAFII.
  I żadne komisje, żaden Papież Franciszek ( nie przeceniajmy faceta) i żaden Zbyszek Ziobro z podwyższeniem kary bo co po karze podwyższonej, gdy od proboszcza po biskupa, kolega zboczeniec jest chowany pod opiekuńczymi szatami swoich przełożonych z firmy : Kościół Powszechny.

 • maciek76

  Oceniono 18 razy 8

  W wojsku nazywa się to działania pozoracyjne.

 • krynolinka

  Oceniono 15 razy 7

  Przedawnienie, tak teraz się pisiory bronią. Jaki problem. Zmień Zbyszek prawo.

 • bie1-3

  Oceniono 5 razy 5

  Czekam na wyroki, a nie ochronę pedofili i tylko straszenie wyższymi karami. Pan Ziobro jest przekonany, że ma do czynienia z bezmyślnym społeczeństwem. Kto tu jest bezmyślny?

 • kemor234

  Oceniono 13 razy 5

  Tłumaczenia Ziobry w Sejmie, dlaczego kary muszą być większe, było wprost żenujące ...

 • elemir

  Oceniono 9 razy 3

  Oczywiście. Dla pedofilów nieuchronna kara w postaci roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata byłaby optymalna.

 • jtby

  Oceniono 9 razy 3

  "Skutecznością kary powinna być jej nieuchronność, nie długość". Dodałbym, że i szybkość procedowania i ewentualnego skazania oraz rozpoczęcie odbycia kary.
  Teraz tow. min. Ziero razem ze swoimi pierduratorami będzie miał problem jak tu lawirować, żeby kutabasom krzywdy nie robić i jakoś ich udobruchać. Pisdolce zdają sobie sprawę, że bez szemranego poparcia k.k. mogą polec sromotnie. Czuję, że znowu drogo, my podatnicy, za to zapłacimy.

 • acototak

  Oceniono 11 razy 3

  Wysokie kary i parasol nad klerem

 • kor102

  Oceniono 6 razy 2

  Boni to pewnie by wolał zaostrzyć kary dla kapusiów.
  To taki uczciwy człowiek, jak to w PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX