Ryszard Legutko: To nie pedofilia a "lawendowa mafia" jest głównym problemem Kościoła

- Drażni mnie ten fałszywy język. Pedofilia to jest jedna sprawa, a druga to jest istnienie lawendowej mafii w Kościele - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko w "Minęła 20" na antenie TVP Info. Przekonywał, że poprawność polityczna związana z ruchem LGBT uniemożliwia właściwe nazwanie problemów Kościoła, a problemy te są w istocie związane z homoseksualizmem i "lawendową mafią".

W środę prof. Legutko kontynuował swoje komentarze nt. homoseksualizmu i pedofilii w polskim Kościele.

Legutko: jesteśmy szantażowani przez ideologię LGBT

- Ideologia homoseksualna jest w tej chwili rzeczą świętą, nawet PE wywiesił flagę tęczową i inne instytucje to robią - stwierdził europoseł podczas rozmowy w programie "Minęła 20" TVP Info.

- Jeżeli ksiądz potępia czyn naganny i okazuje się homoseksualistą, to żeby go skazać i potępić nie można go nazwać homoseksualistą, więc nazywa się go pedofilem. Jesteśmy szantażowani przez tę ideologię i my, sądy i instytucje prawa, media także, dlatego trzeba mówić wyraźnie i jasno o co w tym wszystkim chodzi - zadeklarował Legutko.

Legutko: problemem Kościoła jest "lawendowa mafia"

W dalszej części wywiadu europoseł odnosił się do rządowego projektu dotyczącego m.in. zaostrzenia kar dla pedofilów

- Istnieje taka obawa, że celebrytom czy innym ważnym ludziom może się upiec - co widzieliśmy w przypadku reakcji na to co działo się z Romanem Polańskim - rzucił Legutko, po czym stwierdził, że ustawa będzie skuteczna. Według profesora problem polskiego Kościoła nie dotyczy jednak samej pedofilii.

- Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm - oświadczył polityk. - Te ofiary to są w dużej mierze chłopcy i księża o skłonnościach homoseksualnych. To jest ta mafia lawendowa, jak to się mówi, z która niesłychanie trudno walczyć nawet w Polsce. Mówił o tym ks. Isakowicz Zaleski, mówił o tym abp Hoser. Jeżeli są przypadki pedofilii, a są, to oczywiście podpadają pod tę ogólną kategorię - wyjaśnił. 

Więcej o:
Komentarze (318)
Ryszard Legutko: Głównym problemem w Kościele jest homoseksualizm i "lawendowa mafia"
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 117 razy 111

  Żaden prawicowy ideolog nie zająknie się nawet na temat systemowego ukrywania pedofilii w kościele, instrukcji nakazującej duchownym informować władz kościelnych na temat takich przypadków (ale nie władz świeckich) za to dużo powie o homoseksualistach i gender. Ja rozumiem, że to przekaz dnia, ale gdzieś po drodze, w walce o polityczne wpływy, zapomnieli o swojej własnej godności, uczciwości i rozumie. To jest strasznie smutne.
  Na pana Legutko szkoda mi nawet dobrej obelgi.

 • szcz9

  Oceniono 69 razy 63

  Ksiądz A. - pierwszy "bohater" zaprezentowany w filmie Sekielskich - wykorzystywał tylko dziewczynki, więc jaki z niego homoseksualista? Czy profesor uważa, że dzieci arcybiskupa Dublina, winnego skandalu pedofilskiego w Irlandii, były owocami stosunków homoseksualnych? Spychanie odpowiedzialności za pedofilię w kościele wyłącznie na księży-homoseksulistów lub księży-współpracowników SB służy tylko zakłamywaniu prawdy, ale nawet taki punkt widzenia nie zdejmuje odpowiedzialności za tolerowanie tych przestępstw przez biskupów i innych duchownych.

 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 61

  Już wiem, wszystko wiem, te pedofilne koloratki to nam Ruscy na czołgach przywieźli. Amerykanie zrzucili razem ze stonką!!

 • viaac

  Oceniono 52 razy 40

  Pan profesor stracił chyba już wszystko, dzięki czemu profesorem został.
  "Ideologia homoseksualna"? Tak może pleść koleś niosący flagę ONRu, a nie naukowiec. Powiedziałbym, że zgłupiał, ale on sPiSiał do reszty, a to dużo gorzej.

 • homopatus

  Oceniono 38 razy 36

  Kosciol katolicki to wygodna przystan dla wszelkiej masci wykolejencow i dewiantow

 • aagulha

  Oceniono 36 razy 32

  Już naprawdę ręce opadają od tego walenia grochem o ścianę . Przypominam panu Legutko, że po świecie chodzi mnóstwo homoseksualistów, którzy nigdy nie wykorzystaliby dziecka. W Kościele prawdziwym źródłem demoralizacji jest bezkarna władza, ot co.

 • ziggybam

  Oceniono 35 razy 31

  I to jest najepszy chodzący przykład jakim można być świrusem, będąc profesorem, naukowcem, inżynierem, lekarzem, ekonomistą, prawnikiem itd. Słyszycie pisie sługusy i wyborcy - wasze tytuły i wyształcenie nie zwalniają was z bycia zwykłą ciemnotą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX