Opozycja o pedofilii w Kościele. Budka do PiS: Wasi kandydaci wiszą na płotach kościelnych. "Nie klęczcie przed biskupami"

Podczas sejmowej debaty opozycja nie szczędziła obozowi rządzącemu krytyki ws. pedofilii w Kościele. Borys Budka z PO mówił, że kandydaci PiS "wiszą na płotach kościelnych". - Jak wy macie to wyjaśniać? - dopytywał. Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus krzyczała: - Zamiast klęczeć przed biskupami, to powinniście wszyscy klęknąć przed ofiarami!

W Sejmie w środę odbywało się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeksu karnego, a najważniejszym punktem nowelizacji pozostaje zaostrzenie kar wobec pedofilów. Po tym, jak głos w izbie niższej zabierali premier Mateusz Morawiecki i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, także opozycja miała swoje kilka minut.

Krytyki obozowi rządowemu nie szczędził Borys Budka z PO, mówiąc:

Okłamujecie, że w nowelizacji procedowano przestępstwa dotyczące pedofilii. To kłamstwo, we wtorek wrzuciliście to do tej ustawy, a teraz udajecie, że pracujecie nad tym od kilku lat. Jak wy macie to wyjaśniać, skoro wasi kandydaci wiszą na płotach kościelnych, cmentarnych, odbywają wyborcze spotkania w salkach parafialnych

Pedofilia w Kościele. Scheuring-Wielgus z mapą pedofilii w Sejmie

Z kolei Joanna Scheuring-Wielgus z koła Teraz!, zaangażowana już od jakiegoś czasu w walkę z pedofilią w Kościele, podnosiła, że środowisko Prawa i Sprawiedliwości bagatelizowało wydźwięk filmu braci Sekielskich.

Wspólnie z Krzysztofem Mieszkowskim rozpostarła w Sejmie transparent z "Mapą kościelnej pedofilii w Polsce", krzycząc do posłów PiS: - Spójrzcie na to!

Posłanka zarzucała też politykom PiS, że nie mają prawa do zabierania głosu na temat poruszany w Sejmie.

Nie macie żadnego moralnego prawa, by wypowiadać się na temat pedofilii. Zamiast klęczeć przed biskupami, to powinniście wszyscy klęknąć przed ofiarami i błagać o wybaczenie!

- wykrzykiwała Scheuring-Wielgus.

Więcej o:
Komentarze (201)
Tylko nie mów nikomu. W Sejmie o pedofilii w Kościele. "Zamiast klęczeć przed biskupami, to powinniście wszyscy klęknąć przed ofiarami"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 74 razy 50

  Pisiory już odwróciły kota ogonem. Esbeki zmuszały księży do pedofilii.

 • g2cos7alfa

  Oceniono 49 razy 39

  Zrobili szum o pedofilię. W końcu, o wieki za późno. Ale przecież kościół dostaje ogromne pieniądze z budżetu, sponsoruje się Rydzyka, kościół nadal stoi ponad prawem (np. dostaje od samorządów nieruchomości za 1% wartości, może kupować bez ograniczeń ziemię rolną), rządzi się w szkołach, każdy kawałek oddanej drogi "musi" być poświęcony, prawie wszystkie dni wolne od pracy to święta kościelne, abp. łódź dostaje generalska emeryturę itd. Czas z tym skończyć.

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 36 razy 30

  Pedofile i Spółka PiS to siatka mafijna ochrony pedofili w sutanbach i szabrowania Polski przez kler.

 • cozano

  Oceniono 36 razy 28

  Pewnie Sekielski powinien być zadowolony, że policja i prokuratura pisowska nie pociągnęła go do odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych i zakócanie spokoju biskupów.

 • almagus

  Oceniono 28 razy 24

  Na plakatach kandydatów powinno być hasło:
  Razem z księdzem i prezesem ja za pedofilią jestem!

 • justas32

  Oceniono 42 razy 22

  PiS kryje pedofili a pedofile naganiają PiS-owi elektorat na wybory. Polską rządzi homoseksualna mafia ...

 • wagabunda

  Oceniono 22 razy 20

  Moim zdaniem dziś w Polsce rozliczenie winnych jest NIEMOŻLIWE. Z dwóch powodów - po pierwsze, póki co rządzi partia, która swą siłę w dużym stopniu zawdzięcza sojuszowi z KK, więc zrobi wszystko, by mu krzywdy nie wyrządzić, a gdyby nawet zmieniła się władza, to PO będzie czynić DOKŁADNIE TAK SAMO, nie łudźmy się.
  Po drugie - opór Episkopatu. On nigdy swojej postawy nie zmieni, NIGDY! Z kim więc wchodzić w porozumienie mające na celu rozliczenie winnych, skoro już w samym jego łonie aż roi się od współwinnych tych przestępstw (tuszowanie takich zdarzeń)? MIELIBY ROZLICZAĆ I ŚCIGAĆ SAMYCH SIEBIE..???!
  Spójrzmy na to realnie. W Polsce najwyższych rangą hierarchów, czyli kardynałów, arcybiskupów i biskupów, a tworzących Konferencję Episkopatu Polskiego, jest w sumie 155 osób, z których jedynie 22 urodziło się i dorastało w dużych miastach (Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Białystok, Gdynia, Kielce, Łódź, Częstochowa, Katowice, Zabrze oraz po 2 osoby z Olsztyna, Poznania, Krakowa, Rzeszowa, Radomia i Warszawy) .
  A cała reszta, czyli 133 osoby stanowiące aż około 86% ogółu tego gremium..?
  Poniżej pełna lista miejsc urodzin tychże hierarchów.
  Kamionka, Grodzisk, Ścinawka, Rzeplin, Tropie, Augustów, Jarocin, Łękawka, Korycin, Przyszowice, Hermanówka, Czernica, Niemirówek, Olesno, Świebodzin, Hucisko, Komorowo, Szydłowiec, Róża, Kęty, Serpelice, Radzyń Podlaski, Pleszew, Raba Wyżna, Wieszczyczyn, Kępa Rzęczycka, Zalesie-Krasne, Strzelno, Witkowo, Bobrówka, Trzebuchów, Lubień, Żelechów, Szukiszki, Książnice Wielkie, Wadowice, Siemianowice, Malczyce, Sierpc, Limanowa, Legnica, Busko-Zdrój, Janówka, Rudzienko, Nowy Staw, Choszczno (2 osoby), Turek, Szamarzewo, Jadowniki Mokre, Braciejówka, Gliniszcze, Dąbrówka Wielka, Dziergowice, Dąbrowa Tarnowska, Horyniec, Gorlice, Szopienice, Kożuchów, Szczutowo, Piotrków Trybunalski, Józefów, Spas, Hawłowice, Głuszyce, Żukowo, Zambrów, Ciechanów, Opole Lubelskie, Nowa Sarzyna, Kościerzyna, Kalwy, Brożec, Jeziorzany, Stara Wieś, Łowicz (2 osoby), Kartuzy, Wólka-Przedmieście, Mikołów, Baranowice, Tomaszów Mazowiecki, Kędzierzyn-Koźle, Zabiele, Oświęcim, Szczurowo, Inowrocław, Człuchów, Łopiennik Górny, Gilowice, Krasnystaw, Hołowienki, Lipnica Murowana, Puczyce, Skrwilno, Łaganów, Ruda Śląska, Wojsławice, Kaźmierz Wielkopolski, Wieluń, Boguszów, Łuków, Majdan Górny, Świecie, Mała Komorza, Chyżne, Wysoka, Płock, Przyborów, Zborowskie, Ostrołęka, Majdan Sobieszczański, Wołomin, Tychy (3 osoby), Gniezno, Bodzanowice, Wieszchowiska, Sławno, Skubarczewo, Tarnowskie Góry, Kowala, Łąsk Wielki, Bestwina, Jartypory, Słupsk, Libiąż, Żdżany, Wampierów, Komorniki, Niedobczyce. (Same metropolie, prawda?)
  Ci ludzie więc wychowywali się, dorastali i kształcili na polskiej prowincji, często tzw. głębokiej, w środowiskach wiejskich lub małomiasteczkowych, prezentują więc aż po dziś dzień mentalność Kargula i Pawlaka. Z nimi po prostu NIGDY NIKT SIĘ NIE DOGADA! Oni są aż do szpiku kości przesiąknięci zaściankowością i zacofaniem tych miejsc, a jeszcze w dodatku wskutek przebytej w KK kariery już tak obrośli w piórka, że ich buta, arogancja, pycha, zakłamanie i wręcz pogarda wobec wiernych osiągnęła poziom wprost kosmiczny.
  Tak więc, aby cokolwiek się w KK zmieniło, oni po prostu MUSZĄ ODEJŚĆ! Dopiero z ich następcami, czyli biskupami młodszymi i świeżej krwi, już XXI-wiecznymi, będzie możliwa jakakolwiek owocna współpraca w zwalczaniu tej fali zła, która dziś jak rak tę instytucję od jej wnętrza toczy.
  Musimy więc niestety na te czasy poczekać, bo obecna KEP sama się nie oczyści, nic nie zrobi, a i samemu Papieżowi stanie okoniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX