Gryglas przyznaje, 瞠 s這wa o "Mein Kampf" w kontek軼ie filmu Sekielskiego by造 "niefortunne"

- Zobaczy貫m obszerne fragmenty tego filmu. Musze powiedzie, 瞠 te relacje ofiar by造 wstrz御aj帷e - powiedzia o "Tylko nie m闚 nikomu" Zbigniew Gryglas. Pose Porozumienia przyzna te, 瞠 jego s這wa o "Meinf Kampf" by造 "niefortunne".

Zbigniew Gryglas w "Kropce nad i" odniósł się do swoich słów o filmie Tomasza i Marka Sekielskich "Tylko nie mów nikomu". - Nie oglądałem spektaklu "Klątwa", nie oglądałem też filmu "Kler". Wysłuchałem redaktora, który przygotowywał ten film i w moim przekonaniu to nie było nastawienie obiektywne do sprawy - stwierdził w poniedziałek w Sejmie poseł Porozumienia. Pytany o to, czy nie warto zapoznać się z filmem przed komentowaniem, Gryglas stwierdził: - Ja nigdy nie przeczytam "Mein Kampf", ale mogę powiedzieć, że ta książka prowadziła do zbrodni największej na świecie. Nie zestawiam tego, daję tylko przykład.

Zbigniew Gryglas: Słowa o "Mein Kampf" niefortunne

We wtorek w programie TVN24 Gryglas wytłumaczył, co miał na myśli. - Wczoraj zobaczyłem obszerne fragmenty tego filmu. Muszę powiedzieć, że te relacje ofiar były wstrząsające. To nie były fortunne słowa, ale chcę podkreślić, że nie trzeba studiować, analizować zła, by móc zło ocenić - stwierdził poseł. 

W rozmowie Gryglas został zapytany też o słowa abp. Sławoja Leszka Głódzia, który film Sekielskich skomentował krótko: - Nie oglądam byle czego. 

- To odpowiedź, która nie służy Kościołowi - przyznał poseł Porozumienia. W dalszej części rozmowy, gdy pojawił się wątek odpowiedzialności biskupów w sprawie przestępstw pedofilskich, gość Moniki Olejnik stwierdził: - Każda sytuacja wymaga analizy, ale odpowiedzialność powinni ponosić nie tylko sprawcy, ale także te osoby, które nadzorują, przełożeni.

Wi璚ej o:
Komentarze (225)
Zbigniew Gryglas przyznaje, 瞠 s這wa o "Mein Kampf" w kontek軼ie filmu Sekielskiego by造 "niefortunne"
Zaloguj si
 • lodzermensz1

  Oceniono 110 razy 94

  Pan Gryglas to posta wyj徠kowo obrzydliwa. R騜ne transfery polityczne zdarza造 si w historii polskiego parlamentaryzmu. Niekt鏎e z nich by造 szokuj帷e, inne wr璚z zabawne (np. Miller w Samoobronie). Ale transfer Gryglasa w 鈔odku kadencji, z Nowoczesnej do PISu, by chyba szczytem wszystkiego. Facet, kt鏎y w 2016 r. okupowa z ca陰 opozycj sal plenarn sejmu, dzisiaj ochoczo atakuje "totaln opozycj", pe軟 gam hase produkowanych masowo przez szefernakerowo-jenotow propagand. Chyba ju bardziej szanuj obatela Czarneckiego.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 90 razy 82

  pisowcy maj w swoich szeregach jak捷 rekordowa liczb kretyn闚, a chce si sparafrazowa:
  Kiedy si wype軟i造 dni
  i przysz這 dosta batem,
  prosto do szamba czw鏎kami szli
  pis-g陰by z Episkopatem

 • pneumatyka

  Oceniono 78 razy 68

  "Je郵i masz do dzieci chu, wesprze ci w tym biskup G堯d".

 • andrzej2310

  Oceniono 60 razy 56

  Gryglas bardzo marzy, aby go prezes zauwa篡. Stara si jak mo瞠 swoimi pod造mi wypowiedziami zas逝篡 cho na spojrzenie prezesa w jego kierunku,.

 • andros1963

  Oceniono 58 razy 44

  Mein Kampf powinno by lektur obowi您kow. Nale篡 m闚i jak rodzi si ZΜ. I na pewno tak wyedukowani Polacy zobaczyli by ile jest podobie雟tw NSDAP i PiS

 • ar.co

  Oceniono 51 razy 41

  Do Ligi Obrony Pedofil闚 dotar這, 瞠 zbyt gorliwe wype軟ianie polece z KC PiS w sprawie kleru mo瞠 zaszkodzi w przysz造ch wyborach. No to teraz szczury zaczynaj kombinowa, a nie wali na o郵ep, jak do wczoraj.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX