"Tylko nie mów nikomu". Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Sekielskiego

Krzysztof Szczerski ocenił, że Kościół może stać się silniejszy, jeżeli udowodni społeczeństwu, że potrafi się oczyścić z zarzutów pedofilii. Szef gabinetu prezydenta przyznał też, że Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Tomasza Sekielskiego.

Szef gabinetu prezydenta był gościem "Porannej rozmowy RMF FM". Jednym z tematów, na jakie rozmawiał z gospodarzem programu Robertem Mazurkiem, był dokument "Tylko nie mów nikomu". Krzysztof Szczerski przyznał, że nie widział filmu Sekielskiego, ale prezydent Andrzej Duda go obejrzał.

Krzysztof Szczerski: Prezydent Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Sekielskiego

- Reagował bardzo emocjonalnie, był wstrząśnięty tym filmem. Też wezwał i to jest chyba ważne, bo mówimy przede wszystkim o problemie, a nie o filmie, żeby to zło pedofilii wypalać gorącym żelazem wszędzie, gdzie ono występuje i przede wszystkim rozmawiać z dziećmi, pilnować dzieci i mieć jak najlepszy kontakt ze swoimi dziećmi, dlatego że one i ich zachowania mogą nam zdradzić sytuacje niebezpieczną, gdziekolwiek są, bo przecież to dotyczy bardzo różnych środowisk - powiedział Krzysztof Szczerski, mówiąc o reakcji Andrzeja Dudy na film Tomasza Sekielskiego.

Zapytany, czy prezydent zajmie się problemem pedofilii w Kościele, Szczerski podkreślił, że państwo powinno wprowadzić zasadę zero tolerancji dla pedofilii we wszystkich środowiskach, w których ona występuje. Zaznaczył także, że prawo powinno być zaostrzone, a "zadaniem każdego środowiska, w tym Kościoła, jest całkowite oczyszczenie się z podejrzeń". Szef gabinetu prezydenta podkreślił również, że Kościół może wyjść silniejszy z tej sytuacji, "jeśli będzie w stanie udowodnić społeczeństwu, że będzie pierwszą dużą grupą społeczną w Polsce, która oczyści się z pedofilii" i że wierzy w to, że biskupi będą w stanie stanąć na wysokości tego zadania.

Andrzej Duda po seansie filmu Sekielskiego: "Z pedofilią musimy walczyć wszędzie"

Przypomnijmy, że prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. filmu "Tylko nie mów nikomu" na Twitterze. We wpisie opublikowanym 13 maja ocenił, że film robi wrażenie i zaapelował do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi. "Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie" - czytamy we wpisie prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (119)
"Tylko nie mów nikomu". Krzysztof Szczerski: Andrzej Duda był wstrząśnięty filmem Sekielskiego
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 35 razy 29

  Bez jaj p.Szczerski!
  Tuszowanie skandali pedofilskich przez hierarchów kościelnych jest publiczną tajemnicą od wielu lat. Od 3 mówi się o tym już bardzo głośno i niemal bez przerwy. Co konkretnie zrobił p.prezyden w okresie swojej kadencji, aby temu przeciwdziałać! KONKRETNIE!!

 • polakadam

  Oceniono 33 razy 29

  Pierwszy klęcznik Rzeczypospolitej bardziej niż pedofilią był wstrząśnięty gdy ktoś powiedział o nim że je kiełbasę w post.

 • maiora

  Oceniono 28 razy 22

  Zje wafla i się od trząśnie, pocałuje pierścień jakiegoś pedofila i dojdzie do siebie,po klęczy i mu przejdzie.

 • notremak

  Oceniono 14 razy 14

  A Leśne Ruchadło i Seba co Sra do Chleba połączyły się w bólu z Budyniem człekokształtnym?
  I razem odśpiewali na klęczkach roratę ku czci Wolskiego Pedofilskiego, Matki Naszej?

 • nord-ost

  Oceniono 13 razy 13

  Wstrząśnięty, ale nie zmieszany?
  Czyżby dowiedział się po filmie Sekielskich czegoś czego nie wiedział wcześniej?
  I nie chodzi mi o poszczególne przypadki, ale o wieloletnie, systemowe krycie pedofilów w sutannach przez hierarchię i kolegów. "Niezauważanie", krycie, przenoszenie z parafii do parafii i z diecezji do diecezji, lekceważenie zakazów sądowych, atakowanie ofiar itd.
  Naprawdę ten doktor praw, europoseł, wiceminister sprawiedliwości, prezydent niczego tego wcześniej nie wiedział????
  Należy się zatem głęboko zastanowić nad jego poziomem intelektualnym.
  Choć bardziej prawdopodobne jest, że tak jak pozostała część narodu o wszystkim wiedział tylko to akceptował. Tyle tylko, że on miał w ręku mechanizmy i narzędzia, które mogły ten stan zmienić.

 • l_h_oswald

  Oceniono 13 razy 13

  A może zastosujmy taką samą miarę. Jeżeli według PIS każdy muzułmanin to potencjalny terrorysta, a odsetek terrorystów w stosunku do wszystkich muzułmanów jest niższy niż odsetek pedofilów wśród księży katolickich, to każdy ksiądz jest potencjalnym pedofilem. Czysta logika. Czekam na równie mocne słowa prezesa K. jakich używał wobec uchodźców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX