Robert Biedroń i Jerzy Owsiak apelują do Jacka Kurskiego o emisję "Tylko nie mów nikomu" w TVP

Głośny film braci Sekielskich pt. "Tylko nie mów nikomu" wywołał lawinę komentarzy. Jednym z nich jest wypowiedź lidera Wiosny. Robert Biedroń zażądał od Jacka Kurskiego, aby film Sekielskich został wyemitowany w telewizji publicznej. Podobną prośbę do prezesa TVP wystosował Jerzy Owsiak.

Na warszawskiej konferencji Wiosny w sprawie pedofilii wśród duchownych Robert Biedroń powiedział, że nadszedł "sądny dzień", w którym "musimy wyspowiadać grzeszny Kościół" i przywołał słowa Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że "przez 30 lat państwo było silne wobec słabych, a słabe wobec silnych". 

Pedofilia w Kościele. Robert Biedroń chce emisji "Tylko nie mów nikomu" na antenie TVP1

Konferencja Wiosny została zwołana z uwagi na głośny film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich. W jej trakcie Robert Biedroń zaapelował do prezesa TVP Jacka Kurskiego, aby film ten został wyemitowany w telewizji publicznej. Zaznaczył, że telewizja publiczna powinna  przedstawiać najważniejsze problemy społeczne, "a takim jest pedofilia w Kościele". Zauważył również, że w ciągu kilkudziesięciu godzin film "Tylko nie mów nikomu" został obejrzany przez kilka milionów widzów i został stworzony dzięki datkom zwykłych ludzi. 

Partia Wiosna utworzyła na Facebooku wydarzenie pt. "Żądamy emisji <<Tylko nie mów nikomu>> w TVP". W jego opisie czytamy, że partia Roberta Biedronia chce, aby film Sekielskich ukazał się w TVP1 o godzinie 20:00 w sobotę, a więc w czasie największej oglądalności. "Sprawa jest zbyt poważna, aby media publiczne milczały" - piszą organizatorzy wydarzenia.

"Tylko nie mów nikomu". Jerzy Owsiak napisał list do prezesa TVP

Podobny apel do Jacka Kurskiego wystosował Jerzy Owsiak. Prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował na Facebooku, ale też wysłał ją w formie listu do szefa TVP. 

"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej" - napisał Jerzy Owsiak w liście  do Jacka Kurskiego. 

Więcej o:
Komentarze (150)
Robert Biedroń i Jerzy Owsiak apelują do Jacka Kurskiego o emisję "Tylko nie mów nikomu" w TVP
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 39 razy 35

  Oni chyba chcą żeby kaczor obciął kurskiemu rękę za podniesienie jej na Polskę.

 • fakiba

  Oceniono 29 razy 23

  Daremny trud , Kurski nie wyemituje tego filmu bo to jest "brutalny atak na "kościół" jak orzekli biskupi w swej pedofilskiej mądrości

 • falbor

  Oceniono 29 razy 19

  Uważam, że TVP powinna wyemitować ten filmu poprzedzając go komentarzem, że za pedofilię w KK moralną odpowiedzialność ponosi Tusk, a księża dopuszczający się takich czynów byli ukrytymi zwolennikami PO lub PSL i w znacznej części mieli agenturalną przeszłość lub/i żydowskie korzenie!!

 • stemp10

  Oceniono 23 razy 17

  Nie wyemitują filmu dlatego że PIS sprzyja pedofilii w kościele. Jednym z wielu dowodów na to jest brak księży pedofilów w publicznym rejestrze

 • smarekdarek

  Oceniono 23 razy 15

  Kurski lubi puszczać w TVP "Nocną zmianę", by móc samemu sobie wypłacać tantiemy.
  youtube.com/watch?v=H26xvJAOAgI

 • borman60

  Oceniono 19 razy 13

  W TVP nachalny apel Karnowskich ,w obronie duchownych .Pis i KK razem się wspierają .Kaczyński dziękował Rydzykowi ,że bez poparcia rodziny radyja ,Pis by nie wygrał .

 • 11lech

  Oceniono 19 razy 11

  Wszystkim tym, którzy dzisiaj tak ochoczo bronią przestępców w sukienkach szczerze, po chrześcijańsku życzę, żeby każdego z nich (a szczególnie pisowców,t o przecież ich tuba propagandowa) choć raz spotkało to, co spotkało ofiary przestępców. Wówczas ich głos byłby być może zrozumiały. Ale trudno sobie wyobrazić, żeby ktokolwiek w takim przypadku broniłby tych przestępców.

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 10 razy 10

  O naiwności, w kleszo-brunatnej telewizji, takie "byle co" mają puszczać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX