MSZ: wizyta delegacji izraelskiej w Warszawie odwołana

"MSZ pragnie zdementować, że 13 maja złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen -Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej" - podało polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

O wizycie delegacji z Izraela pisaliśmy w niedzielę, po tym, jak informację o niej podał izraelski Kanał 13. W reakcji na informacje pojawiające się w mediach, polskie MSZ ogłosiło, że do spotkania polsko-izraelskiego nie dojdzie. 

"W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników" - czytamy w komunikacie MSZ. 

Sprawa restytucji mienia tematem kampanii

Premier Mateusz Morawiecki już przed tygodniem zapowiedział, że rząd PiS "nie pozwoli" na roszczenia "jakiejkolwiek strony". Z kolei szef partii Jarosław Kaczyński przekonywał, że "to nam należy zapłacić", a "Polska nie ma żadnych zobowiązań". Sprawa restytucji mienia stała się także tematem kampanii polskiej skrajnej prawicy. 

Więcej o:
Komentarze (212)
MSZ: wizyta delegacji izraelskiej w Warszawie odwołana
Zaloguj się
 • hegemon123

  Oceniono 40 razy 26

  Mienie BEZDZIEDZICZNE przechodzi na własność kraju, którego dana osoba była obywatelem. Tak jest w prawie USA, Izraela(!!), Francji, Kanady....

  I międzynarodowym cwaniakom, którzy chcą na tym zarobić, nic do tego!

 • 21252c3

  Oceniono 38 razy 24

  Do tematu chcecie wrócić po wyborach? Czemu Morawiecki mówi, że nie zapłacicie ani złotówki a jednocześnie są prowadzone tajne rozmowy?

  dorzeczy. pl/kraj/100131/wyciekla-tajna-notatka-msz-ws-negocjacji-wokol-roszczen-zydowskich.html

 • grey55

  Oceniono 32 razy 22

  No i co w tym dziwnego. Przecież Amerykanie napisali że rozumieją że teraz w Polsce nie dojdzie do zwrotu mienia bezspadkowego państwu żydowskiemu bo są wybory. Jednak liczą na to że po wyborach PiS szybko się rozliczy.

 • onduma

  Oceniono 62 razy 22

  Wpuscic a potem aresztowac za usilowanie wyludzenia. Zerwac stosunki dypolomatyczne z Izraelem

 • asperamanka

  Oceniono 46 razy 22

  PiS się zakiwał na smierć. Te taktyczne odwoływania izraelskich wizyt w sprawie restytucji mienia, i przeprosiny hierarchii kościelnej, nic już nie dadzą.

  Mleko się rozlało, i na froncie reprywatyzacyjnym, i na froncie kościelnym.. Na roszczeniach Przedsiębiorstwa Holokaust do bezdziedzicznego mienia, mimo buńczucznych zapowiedzi JK i PMM o nieoddawaniu nawet guzika, wjadą do Sejmu narodowcy, i pozbawią PiS 5-10% głosów. Na obronie pedofilnego Kościoła, którego Kaczyński ma zamiar bronić do ostatniego niezgwałconego dziecka, PiS -zwłaszcza po filmie Sekielskiego i wystąpieniach Głódzia - straci kolejne punkty, mimo zapowiedzi o 300 latach więzienia dla każdego pedofila. Tego już się nie odrobi. Pora szykować wyprawkę do pudła.

 • 1111pln

  Oceniono 20 razy 18

  Tylko spadkobiercom.
  Mienie bezspadkowe przechodzi na rzecz skarbu państwa.

 • hegemon123

  Oceniono 32 razy 18

  Jeśli chcecie być dyskryminowani, jak palestyńczycy w swoim kraju, to dalej podlizujcie się Izraelowi....

 • pavise

  Oceniono 16 razy 16

  Czekam aż Polski rząd zacznie domagać się zwrotu majątków zajętych przez inne państwa, w wypadku bezpotomnej śmierci Polaków na obczyźnie..... To chyba nie podlega dyskusji.

 • stefan4

  Oceniono 24 razy 16

  Przełożona na po wyborach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX