Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda z dużą przewagą nad Donaldem Tuskiem

Andrzej Duda pokonałby Donalda Tuska zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze wyborów, wynika z najnowszego sondażu prezydenckiego przygotowanego dla "Faktów" TVN i TVN 24. Badanie pokazuje również, że poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta rośnie.

Najnowszy sondaż prezydencki, przeprowadzony dla "Faktów" TVN i TVN 24, pokazuje zdecydowaną przewagę Andrzeja Dudy nad innymi potencjalnymi kandydatami na stanowisko prezydenta. 

Gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, obecnie urzędujący prezydent  zdobyłby 41 proc. głosów. Tak naprawdę jedynym liczącym się kontrkandydatem byłby Donald Tusk z wynikiem równym 28 proc. poparcia. Pozostali kandydaci - Paweł Kukiz (7 proc.), Robert Biedroń (6 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (5 proc.), Janusz Korwin-Mikke (4 proc.) i Andrian Zandberg (1 proc.) nie zdobyliby imponującego wyniku. 

Podobnie głosy rozłożyłyby się w drugiej turze wyborów. Wtedy Andrzej Duda zdobyłby 56 proc. poparcia, a Donald Tusk o 16 proc. mniej. 

Sondaż potwierdza wcześniejsze wyniki. Duda przed Tuskiem

Nie jest to pierwszy sondaż prezydencki pokazujący, jak rozłożyłyby się głosy między Andrzejem Dudą i Donaldem Tuskiem, jednak kolejny, który potwierdza przewagę kandydata PiS. W porównaniu do sondażu dla TVN 24 z listopada 2018 roku Andrzej Duda zyskał 6 proc., a Donald Tusk stracił 5 proc. poparcia.

Podobnie przewagę Andrzeja Dudy przewidywał m.in. sondaż Instytutu Pollster dla "Super Expressu" wykonany w kwietniu 2019 roku. Według niego obecnie urzędujący prezydent zdobyłby 38 proc. głosów, a szef Rady Europejskiej - 28 proc.

Więcej o:
Komentarze (504)
Nowy sondaż prezydencki. Andrzej Duda z dużą przewagą nad Donaldem Tuskiem
Zaloguj się
 • koment7

  Oceniono 96 razy 64

  Jeśli wyki tych sondaży potwierdzą się w wyborach to jako naród nie zasługujemy na niepodległość. Wystarczy trochę kiełbasy wyborczej, pustych obietnic i populizmu a większość chce głosować na marionetkę, która notorycznie łamie konstytucję i zbliża nas do rządów autorytarnych. Czy ten lud jest tak ciemny jak go określił Kurski?!?

 • matylda1001

  Oceniono 88 razy 58

  Za sprawą pisu słowo "suweren" stało się synonimem głupoty, pazerności, ciemniactwa...

 • notremak

  Oceniono 70 razy 46

  Bo Wolak nie odróżnia Prezydenta od rezydenta.

 • punter

  Oceniono 57 razy 33

  Nie ma sensu uszczęśliwiać na siłę ludu między Odrą i Bugiem.
  Trzeba się pogodzić z tym, że 2/3 tego "społeczeństwa" to mentalne dzieci Głupoty i Zabobonu, które wybiorą każdego, kto gwarantuje pół litra, zakąskę i ma poparcie miejscowego proboszcza.
  Chcesz mieć "normalną" politykę to wyjedź z Polski.

 • falbor

  Oceniono 53 razy 33

  A co o tym sądzą "ruchadło leśne", "seba sra do chleba" i "dzika foczka"...
  no i oczywiście pani Agatka?

 • mirarob

  Oceniono 39 razy 25

  PAD prezentuje się doskonale, krzyczy głośno, dowcip z górnej półki i samodzielny jest wyjątkowo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX